• Головна
  • Ринок нерухомості: де вигідно купувати та продавати нерухомiсть в Україні у 2021-2022 роцi
Новини компаній
17:58, 15 грудня 2021 р.

Ринок нерухомості: де вигідно купувати та продавати нерухомiсть в Україні у 2021-2022 роцi

Новини компаній

На сьогодні в Україні спостерігається зростання цін на нерухомість. Земля була і залишається гарною інвестицією. За допомогою таких вкладень можна «заморозити» гроші, врятуватись від знецінення, а також добре заробити. Але треба розуміти, що не всі ділянки є однаково оптимальними для вкладень. Щоб купити нерухомість треба провести аналіз ринку та вивчити прогнози експертів на найближчі роки.

Сільськогосподарські землі

В 2021 році стався справжній прорив у законодавстві щодо перепродажу земель, які призначені для сільського господарства. Тепер всі українці мають право купляти і продавати землю. Право придбання поки ще не мають юридичні особи та зарубіжні інвестори.

Відкриття ринку спричинило ажіотаж в сфері. Приватні інвестори почали скупляти нерухомість. Через це ціни на ділянки поповзли вгору. В липні 2021 року, одразу після описаних вище подій, найкоштовнішою землею була Черкащина. Тут 1 га мав ціну 33,6 тис. грн. А землі на Житомирщині оцінювалися в 21,4 тис. грн за гектар. Це була найнижча ціна ринку України. Недалеко за вартістю від житомирських земель була Львівська і Волинська області. Середня ціна гектару української земля коштував близько 27 тис. грн. Через півроку після відкриття ринку вона збільшилася до 33 тис. грн. Тут не враховується перепродаж земель навколо Києва, так як вони навряд підуть під потреби сільськогосподарської діяльності.

Найпопулярнішими на сьогодні областями для придбання земель на Земторг є Херсонщина, Сумщина та Харківщина. Загалом ціни на таку нерухомість залежать від:

  • Регіону;
  • Доступності води для поливання угідь;
  • Ступеню меліорації тощо.

Тому при купівлі земель треба обов’язково враховувати ці фактори. Від цього буде залежати чи зможете ви внаслідок вигідно продати свої ділянки.

Скористайтеся мапою нерухомості на продаж

мапа нерухомостi

мапа нерухомостi

Земля під забудову

Землі цього типу не підлягали мораторію, та попит на них був завжди. Звісно він знову ж таки залежить від регіону. Наприклад на землі поблизу Києва попит перевершує пропозицію. Особливу увагу приділяють ділянкам з рекреаційними зонами та гарною інфраструктурою. У столиці та в 20 км за її межами ціни на земельну нерухомість виросли на 15-20% за останній рік.

Попитом користуються землі у великих містах, наприклад Київ, Одеса, Львів, Харків. А от Дніпро має більше пропозицій, ніж попиту, там ринок перенасичений.

Стабілізація цін, на думку експертів, відбудеться протягом першого півріччя 2022 року. Тому важливо вчасно пристосуватись до мінливого ринку, щоб зробити вигідне вкладення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

live comments feed...