• Головна
  • "Боротьба з часом": у Львові презентували унікальну виставку скульптур, - ВІДЕО, ФОТО
18:07, 27 листопада 2021 р.
Надійне джерело

"Боротьба з часом": у Львові презентували унікальну виставку скульптур, - ВІДЕО, ФОТО

Львів'ян запрошують на виставку скульптур у палаці Лозинського. 

Як повідомляє журналістка 032.ua, з 19 листопада у залах палацу Лозинського експонують масштабний виставковий проект «Михайло Дзиндра: боротьба з часом». Ця виставка приурочена до 100-річчя від дня народження відомого скульптора-модерніста.

Перший зал має меморіальний характер і вперше відкриває унікальні сторінки його приватного життя, умов творчої еволюції та пошуку свого місця на мапі світового мистецтва. Він створений на базі архіву музею його завідувачкою Анітою Немет та за сприяння дружини художника Софії Дзиндри. Найбільший зал репрезентує його ранній цикл 1960-1970-х років «Пластичні асоціації», де скульптор оголює і гіперболізує ніким не помічені ознаки природної форми, що резонують із категоріями соціального порядку.

В одному із залів представлені модерністські типології ликів та масок, що заголюють емоційні характеристики людської екзистенції на різних етапах світоглядних перипетій із середини 1970-х аж до кінця 1990-х років. Дальній зал виставки названий «Сторіччя диктаторів». Тут у просторі з двома знаковими скульптурними об’єктами, із медіа-супроводом кіно-документалістики XХ ст. можна роздумувати над проблемами новітнього тоталітаризму та адекватної рефлексії на нього в мистецькій сфері.

Мистецтво Михайла Дзиндри є уособленням творчої свободи та креативного мислення, за яким завжди стояв досвід екзистенційного протистояння вольового індивідуума та глобального світу.

Читайте також: У львівському Музеї модернізму відкрили виставку відомого скульптора, - ВІДЕО, ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Михайлодзиндральвів #вистакальвів #музеймодернізмульвів #виставкаскульптурльвів #новинильвів #новинильвова #новини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...