• Головна
  • ЗНО-2022: усе про нововведення та терміни проведення тестувань
16:21, 5 листопада 2021 р.
Надійне джерело

ЗНО-2022: усе про нововведення та терміни проведення тестувань

У Міністерстві освіти та науки розповіли про нововведення на ЗНО-2022.

Як повідомили у пресслужбі Львівської ОДА, основна сесія ЗНО 2022 розпочнеться 23 травня, а завершиться - 17 червня. Реєстрація на неї розпочнеться 2 лютого. На зовнішнє незалежне оцінювання винесено 13 предметів. З них для отримання документу про повну загальну освіту кожен випускник повинен обрати чотири.

Обов'язковими є «Українська мова» та «Математика стандарт», далі на вибір «Історія України» або іноземна мова. І четвертий предмет - із того переліку, який пропонують.

У департаменті освіти і науки ЛОДА наголосили, що на Львівщині вже був досвід організації ЗНО в умовах пандемії. Тому, якщо так станеться і наступного року, це не буде проблемою. 

Нововведення ЗНО 2022

Нововведенням ЗНО 2022 буде можливість для абітурієнтів обрати ще декілька предметів для здачі. Отож учеть може скласти хоч 10 таких тестів. Зазначимо, що 5 з них він може скласти безкоштовно, а вже за наступні доведеться платити. 

Ще одним нововведенням буде полегшений тест з математики. Минулого року і цього року вдруге введено два окремих предмети «Українська мова» і «Українська мова і література». Кожен має вирішити на що реєструватись. Для цього треба знати які предмети вимагає той ВИШ, до якого має намір вступати дитина. Коли закінчиться реєстрація, змінити предмети не можна буде. Відповідно до умов прийому кожен заклад вищої освіти має прийняти правила прийому, в яких прописано вимоги до предметів.

Всі тестові завдання будуть перекладені на 6 мов національних меншин. Як і в попередні роки для дітей з вадами зору і слуху будуть створені необхідні умови для здачі тесту. Для учасників із вадами слуху дозволеним є використання слухового апарату за запрошення сурдоперекладача. Для учасників із вадами зору - додаткове освітлення, лупи і зошити шрифтом Брайля, які підготовлені із чотирьох предметів: українська мова, математика, історія України і біологія.

Учасники, які потребують додаткових умов, мусять подати оригінал медичної довідки при реєстрації, і комісія регіонального центру розгляне заяву і подбає про відповідні умови. Дійсними будуть сертифікати за 4 роки: 2019 – 2022 роки. Ті, хто проходив ЗНО торік і хоче покращити результати з якогось одного предмету, може зареєструватись на один предмет.

Зміни також очікують на охочих вступити до магістратури. Торік випускники бакалаврату, які вступали на магістратуру здавали іноземну мову через систему ЗНО, що називається єдиний вступний іспит, і тільки правознавці складали тест загальної навчальної компетентності. У 2022 році такий тест складатимуть ще 6 спеціальностей, серед яких журналістика, міжнародні відносини, соціальні науки тощо.

Пробне тестування у 2022 році заплановано провести із двох предметів. В один день буде «Українська мова» і «Українська мова і література», а в наступний день - решта предметів. Реєстрація на пробне ЗНО розпочнеться у січні.

Читайте також: Рада дозволила міняти прописку через Інтернет

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#зно2022 #зно2022нововведення #нововведеннязно #преметизно2022 #новинильвів #новиниукраїни #знольвів #зноульвові
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...