• Головна
  • На Львівщині перевірили питтєву воду на вміст йоду: які результати дослідження
16:59, 21 жовтня
Надійне джерело

На Львівщині перевірили питтєву воду на вміст йоду: які результати дослідження

У джерелах водопостачання 5 районів Львівщини протягом трьох місяців провели аналіз проб води на вміст йоду.

Фахівці назвали райони Львівщини, де показники вмісту йоду у питтєвій воді відповідають нормам де його не вистачає. Про це повідомили у пресслужбі Львівської ОДА.

Дослідженням охопили Стрийський, Самбірський, Дрогобицький, Львівський та Яворівський райони. У кожному з них визначили по 15 точок, які досліджували.

"Наші спеціалісти на місцях здійснювали відбір води і доставляли в наш центр – санітарно-гігієнічну лабораторію, яка здійснює лабораторні тестування об’єктів навколишнього середовища. Отримані результати ми порівнювали з нормативними показниками, які встановлені на законодавчому рівні, у санітарному документі, який регламентує якість води питної - державно-санітарних правилах "Вода питна". Норматив фізіологічної повноцінності мінерального складу води за вмістом йоду вказує на те, що якщо вода відповідає цьому нормативу, то забезпечує основні фізіологічні властивості для пиття. За результатами досліджень, кожна третя проба води не відповідає нормативу фізіологічної повноцінності", - зазначила заступниця директора Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Ольга Брезецька.

Відтак, за її словами, ситуація різниться у різних районах.

"У Стрийському та Самбірському районах більшість проб відповідали відповідали нормативним показникам. Трішки гірша ситуація - у Дрогобицькому та Яворівському районах. Там з 30 досліджуваних точок у 17 зразки відповідали нормативам, у шести були близькі до норми і у семи - недостатній вміст йоду. Щодо Львівського району, то із досліджуваних взірців реєстрували найбільшу кількість проб, які не відповідали нормативу фізіологічної повноцінності. За результатами серпневих досліджень, лише 5 із 15 проб відповідали цьому нормативу", - додала Ольга Брезецька.

Зазначимо, детальна інформація щодо точок та результатів досліджень доступна у інтерактивній таблиці за посиланням https://goo.su/745k та інтерактивній карті за посиланням https://goo.su/743F.

Читайте також: Масштабна висадка дерев у Львові та області: як взяти участь

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львівщина #вода #йод #дослідження
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...