Літні канікули: радість чи «головний біль» львівських батьків

Вчора у школах продзвенів останній дзвоник. Діти щасливі!!! А батьки заклопотані- час канікул і весела, і небезпечна пора. Вже цього тижня батькам необхідно спланувати, куди поїде чи піде їхнє чадо.

кан3

 Як розповіли журналісту 032 ua у Львівській ОДА, певну частину дітей задіють у державних програмах оздоровлення, іншим забезпечать відпочинок батьки.

А що ж робити тим у кого криза? Так вже є з року у рік, що з огляду на кризу, відсоток дітей, які відпочиватимуть за державний кошт, буде вкрай малим. Що можна запропонувати у Львові школярам на час літніх канікул, щоб дітлахи не вешталися вулицями та комп’ютерними клубами.

УДЮМКи радо вітають школярів…

У Львові працюють над популяризацією спорту серед дітей у віддалених районах міста. Відтак, під час літніх канікул на Левандівці діятиме безкоштовний дитячий табір. Про це сьогодні на брифінгу повідомив начальник управління молоді, сім’ї та спорту ЛМР Володимир Шнайдер. У таборі є можливість займатись тенісом, а для цього необхідно Donic Carbotec 100 купить.

«Влітку на Левандівці працюватиме безкоштовний дитячий табір. Це перший табір, який ми проводимо спільно. Задіяні і освітні установи, і різні організації, і спортивні секції. Так, протягом двох тижнів кожного дня буде якась пропозиція дозвілля чи спорту для дітей, які мешкають у цьому мікрорайоні. Це відбуватиметься на базі туристично-краєзнавчого центру «Левандівка». Наприклад, «Манівці» матимуть день, коли забавлятимуть дітей, працюватиме скеледром. Влітку з певними видами спорту, з певними організаціями ми їдемо у мікрорайони, у парки для того, щоб люди побачили на власні очі, як це відбувається, і змогли влаштувати дитину у спортивну секцію. Також відвідувачі отримають там усю інформацію про усі секції у Львові та графіки їхньої роботи.

кан1

 Це важливо, тому що, на жаль, тільки 8,4% дітей з близька 65 тисяч, які навчаються у школах міста, займаються спортом. У Львові недостатня наповненість секцій. А дітей може займатися значно більше, просто батьки не знають про можливості для їхніх дітей безкоштовно відвідувати спортивні заняття. Тому ми і йдемо з різними видами спорту до мешканців у місця їхньої найбільшої дислокації», - розповів Володимир Шнайдер, начальник управління молоді, сім’ї та спорту ЛМР.

Також літні табори діятимуть при УДЮМКах у кожному районі Львова. Зараз управління молоді, сім’ї та спорту ЛМР готує графік усіх заходів для дітей, які відбуватимуться під час літніх канікул. 

  Мистецькі канікули:цікаво і змістовно

кан4

 Цьогоріч цікаве дозвілля планується і у Львівському  Палаці Мистецтв. Як розповів пан Володимир для малечі пропонуються екскурсії по музеях, парках та мистецькі майстеркласи. Творча частина включає у себе: вокал, акторську майстерність,флешмоб,орігамі, малювання фарбами, створення рельєфних малюнків, основи техніки фотографування та ігри.

«Разом з нами відпочивають не лише львівські діти, але і з-за кордону. Цікаве дозвілля гарантоване усім» -кажуть у Львівському Палаці Мистецтв.

Зі слів організаторів Мистецькі літні канікули "Фора" для школярів 7-13 років унікальна можливість відпочити і дітям від навчання, і батькам від дітей.

Безпека перш за все…

 Напередодні літніх канікул, в рамках проведення Акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти», рятувальники провели навчання з учнями львівської середньої загальноосвітньої школи № 92.

Такі навчання проводяться з метою формування високого рівня освіченості дітлахів у галузі особистої безпеки та надання практичних рекомендацій щодо дій на випадок виникнення небезпечних ситуацій, або при необхідності надання першої домедичної допомоги.

Керівництво школи спільно із фахівцями Головного управління Держслужби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області організували навчальну евакуації учнів з приміщення навчального закладу, причиною якої стала пожежа.

кан7

 Фахівці ДСНС зазначили, що проведена робота виконана якісно, школярі без жодних зауважень виконували усі настанови вчителів, і що важливо – не піддавалися паніці, яка в таких ситуаціях є надзвичайно небезпечною. Після того як учні покинули приміщення школи, керівництво закладу, згідно списку, перевірили наявність усіх учнів. За результатами перевірки було встановлено, що декілька підлітків не могли вийти зі школи із школи, і заховалися на верхньому поверсі навчального закладу. Рятувальники за допомогою пожежної автодрабини успішно здійснили визволення учнів із вогняного полону, чим продемонстрували можливості роботи спеціальної пожежно-рятувальної техніки. На щастя, пожежа у школі – це лише навчання. Але проведення таких заходів є необхідним, щоб забезпечити високий рівень безпеки під час перебування учнів у школі та уникнути виникнення подібних ситуацій.

Після успішно завершеної рятувальної операції, фахівці ДСНС продемонстрували школярам роботу з рештою пожежно-рятувальної техніки, яка завжди знаходиться у пожежному автомобілі та приходить на допомогу при проведення аварійно-рятувальних робіт. Діти були у захваті від побаченого, задавали багато цікавих запитань, кожен хотів випробувати оснащення, одягнути обладунки рятувальників та просто зробити фотографію на пам'ять.

 Мистецькі канікули:цікаво і змістовно

 Цьогоріч цікаве дозвілля планується і у Львівському  Палаці Мистецтв. Як розповів пан Володимир для малечі пропонуються екскурсії по музеях, парках та мистецькі майстеркласи. Творча частина включає у себе: вокал, акторську майстерність,флешмоб,орігамі, малювання фарбами, створення рельєфних малюнків, основи техніки фотографування та ігри.

«Разом з нами відпочивають не лише львівські діти, але і з-за кордону. Цікаве дозвілля гарантоване усім» -кажуть у Львівському Палаці Мистецтв.

Зі слів організаторів Мистецькі літні канікули "Фора" для школярів 7-13 років унікальна можливість відпочити і дітям від навчання, і батькам від дітей.

кан2

 Усі до Ялти!!!

 З 28 червня по 7 липня у м. Ялті (АР Крим) відбудеться Х Всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячого, юнацького і молодіжного мистецтва «Ялтинське літо – 2013».

Як стало відомо талановиті діти Львівщини неодноразово були його учасниками..

 Зі слів організаторвів, фестиваль-конкурс «Ялтинське літо» – це творчий звіт дитячих, юнацьких і молодіжних творчих колективів і солістів у жанрах: вокальному, інструментальному, хореографічному, розмовному, цирковому, оригінальному, в якому беруть участь виконавці з усіх регіонів України, близького і далекого зарубіжжя.

 «Цей мистецький захід покликаний сприяти піднесенню рівня і популяризації кращих зразків сучасного мистецтва, репрезентування його мільйонам шанувальників шляхом публічного виконання, засобами телебачення і радіо в Україні і за її межами.» -кажуть організатри

кан5

Конкурсні прослуховування і перегляди фестивалю-конкурсу проходитимуть у готелі «Ялта – Інтурист» Ялтинському центрі культури і мистецтв.

«Це чудовий шанс відпочити, оздоровитись і продемонструвати свої таланти» - переконані батьки дітей, які візьмуть участь у конкурсі

 А дитячі садочки теж «на канікулах»?

 Вже через тиждень жовківським батькам прийдеться подумати про організацію дозвілля  і своїм дошкільнятам. Увесь червень дитячі садочки Жовкви не працюватимуть. Причина банальна– брак коштів. Щоби не марнувати час, у дошкільних закладах проведуть ремонтні роботи, натомість батькам доведеться самотужки вирішувати, з ким залишити своїх малят. До речі, подібне практикують й в інших районах Львівщини, оскільки Мінфін розраховує кошти на 12 місяців, а фактично – потрібно на 14. 

садік«Садочки будуть зачинені понад місяць, доки у всіх дошкільних закладах будуть проводитися ремонтні роботи. Одна з причин – брак коштів, інша ж – ремонт. Зрештою для дітей буде значно безпечніше, якщо садочки будуть просто зачинені. Щойно закінчаться ремонтні роботи, з першого липня відновлюємо роботу. Це вже визначено, є розпорядження, рішення», – пояснив міський голова Жовкви Петро Вихопень. 

За словами мера, усі завідувачі садків отримали доручення поспілкуватися із батьками і визначити до кінця травня, скільки дітей мають потребу відвідувати садочок на цей період.

«Якщо будуть батьки, які не мають з ким на цей період залишити дітей, то буде ухвалене рішення, що у якомусь із дошкільних закладів діятиме група, куди ходитиме невелика кількість діточок», – сказав Петро Богданович. 

Жовківських батьків така звістка не дуже тішить. Адже половина батьків працює, а дитсадок єдине безпечне місце для їхніх малюків. Підтримати жовківських матусь намагався і Жовківський «УДАР», мотивуючи, що рішення мерії незаконне. Батьки збирали підписи, аби садочки не закривали на «канікули».

Натомість персонал садочку іде у відпуску, і всі працівники отримають відпускні. Крім того, загалом у вихователів садочку відпустка велика, 48 днів, а вони використають тільки місяць, тобто решту відпуски зможуть використати у зручний для них час. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
На ділянці тротуару поблизу головного корпусу Львівської політехніки тривають ремонтні роботи за проектом "Вулиці для всіх". Як зазначив у коментарі для 032.ua менеджер проекту «Вулиця для всіх» Максим Терлецький, роботи на цій ділянці стартували на початку минулого тижня. За його словами, при сприятливих погодних умовах їх мають завершити до кінця місяця. Підрядником є ФОП Луць В.В. Читайте також: Форум видавців у Львові: вартість, спеціальні гості та най...
Суспільство
З понеділка у сквері на вулиці М. Кривоноса розпочнуть роботи із закладання фундаменту під Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні. Про це повідомили у прес-службі міської ради, передає 032.ua. Читайте також: Сьогодні у Львові на один з маршрутів запустять 5 нових автобусів МАЗ Виконання основних робіт планується до 1 лютого 2019 року. За словами заступника директора ЛКП «Зелений Львів» Андрія Шульського, тут уже завершилися роботи з розпланування території...
Суспільство
Синоптики обіцяють львів'янам похмуру та прохолодну погоду цього тижня. Завтра, 24 вересня, у Львові очікується посилення вітру зі шквалами до 25 – 29 м/с, місцями можливі сильні опади. Про це повідомляє Львівський регіональний центр з гідрометеорології, передає 032.ua. Читайте також: У Львові 28-річна водійка на Mercedes проїхалась по запаркованих авто За даними ресурсу Sinoptik.ua, у понеділок, 24-го вересня, дощ йтиме майже весь день. Вранці він досягне...
Суспільство
Сьогодні, 23 вересня, сотні пластунів зібрались на Пл. Ринок на Відкриття пластового року. Про це інформують у прес-службі ЛМР, передає 032.ua. Читайте також: У Львові 28-річна водійка на Mercedes проїхалась по запаркованих авто, - ФОТО Таке відкриття відбувається щороку у кожному осередку Пласту в Україні. В такий спосіб пластуни прощаються з теплим таборовим літом та починають пластовий рік. Традиційно пластуни відвідали літургію, після чого розпочалась...
Суспільство
У Львові відбудеться благодійний ярмарок для збору коштів тваринам, що постраждали від рук людей. Про це інформують у прес-службі ЛМР, передає 032.ua. Читайте також: У Львові 28-річна водійка на Mercedes проїхалась по запаркованих авто, - ФОТО До Дня захисту тварин, 6−7 жовтня, в парку «Знесіння» триватиме благодійний ярмарок зі збору коштів. Сюди привезуть тварин, яких вилучили у браконьєрів та тих, за якими належно не доглядали. Гості ярмарку зможуть пог...
Пригоди
У Львові на площі Д. Галицького водійка автомобіля Merсedes A170 в’їхала у запарковані машини. Як розповів у коментарі для 032.ua речник патрульної поліції Львівщини Мар'ян Шпитак, внаслідок ДТП пошкоджено автомобілі Honda Accord i Geely. Читайте також: Гурт "Бумбокс" виступив просто неба у центрі Львова, - ФОТО, ВІДЕО За його словами, на 28-річну жінку склали протокол за ст. 124 КУпАП (була неуважною, відволіклася від керування та не дотрималася безпечног...
Суспільство
Вчора, 22-го вересня, з нагоди святкування 3-го дня народження «Forum Lviv» біля ТРЦ відбувся концерт просто неба. Про це повідомляє кореспондент 032.ua. Хедлайнером святкового концерту став український гурт "Бумбокс". Послухати музикантів наживо зібралось чимало львів'ян. Читайте також: Заклади Львова з терасами, звідки відкривається неймовірна панорама міста У соцмережах львівські прихильники гурту діляться відео з виступу: Читайте також: Мати Кузьми про...
Пригоди
Вчора, 22 вересня, близько п'ятої дня на автодорозі “Київ-Чоп” зіткнулися три авто, внаслідок ДТП до лікарні потрапили п'ятеро людей. Про це повідомили у департаменті з питань цивільного захисту населення ЛОДА, передає 032.ua. За попередніми даними, 31-річний львів'янин, керуючи автомобілем “Фольксваген Крафтер”, здійснив попутне зіткнення із автомобілем “Пежо Експерт” під керуванням 29-річного мешканця Тернополя. Читайте також: На Львівщині BMW збив на см...
Бізнес
032.ua пропонує проводити ще теплі осінні вечори за спогляданням казкових краєвидів Львова. В рамках некомерційного спецпроекту "Тест-драйв закладів Львова" рекомендуємо локації, де у компанії друзів чи коханої людини можна насолодитися містом сповна. "З6 По" П'ятиповерховий ресторан на Площі Ринок відкрили у Львові на початку березня. Окрім найвищого в Україні акваріуму з акулами, у закладі є відкрита тераса, з якої відкривається панорама історичної части...