• Головна
  • Літні канікули: радість чи «головний біль» львівських батьків
Суботня розмова
20:00, 25 травня 2013 р.

Літні канікули: радість чи «головний біль» львівських батьків

Суботня розмова

Вчора у школах продзвенів останній дзвоник. Діти щасливі!!! А батьки заклопотані- час канікул і весела, і небезпечна пора. Вже цього тижня батькам необхідно спланувати, куди поїде чи піде їхнє чадо.

кан3

 Як розповіли журналісту 032 ua у Львівській ОДА, певну частину дітей задіють у державних програмах оздоровлення, іншим забезпечать відпочинок батьки.

А що ж робити тим у кого криза? Так вже є з року у рік, що з огляду на кризу, відсоток дітей, які відпочиватимуть за державний кошт, буде вкрай малим. Що можна запропонувати у Львові школярам на час літніх канікул, щоб дітлахи не вешталися вулицями та комп’ютерними клубами.

 УДЮМКи радо вітають школярів…

У Львові працюють над популяризацією спорту серед дітей у віддалених районах міста. Відтак, під час літніх канікул на Левандівці діятиме безкоштовний дитячий табір. Про це сьогодні на брифінгу повідомив начальник управління молоді, сім’ї та спорту ЛМР Володимир Шнайдер. У таборі є можливість займатись тенісом, а для цього необхідно Donic Carbotec 100 купить.

«Влітку на Левандівці працюватиме безкоштовний дитячий табір. Це перший табір, який ми проводимо спільно. Задіяні і освітні установи, і різні організації, і спортивні секції. Так, протягом двох тижнів кожного дня буде якась пропозиція дозвілля чи спорту для дітей, які мешкають у цьому мікрорайоні. Це відбуватиметься на базі туристично-краєзнавчого центру «Левандівка». Наприклад, «Манівці» матимуть день, коли забавлятимуть дітей, працюватиме скеледром. Влітку з певними видами спорту, з певними організаціями ми їдемо у мікрорайони, у парки для того, щоб люди побачили на власні очі, як це відбувається, і змогли влаштувати дитину у спортивну секцію. Також відвідувачі отримають там усю інформацію про усі секції у Львові та графіки їхньої роботи.

кан1

 Це важливо, тому що, на жаль, тільки 8,4% дітей з близька 65 тисяч, які навчаються у школах міста, займаються спортом. У Львові недостатня наповненість секцій. А дітей може займатися значно більше, просто батьки не знають про можливості для їхніх дітей безкоштовно відвідувати спортивні заняття. Тому ми і йдемо з різними видами спорту до мешканців у місця їхньої найбільшої дислокації», - розповів Володимир Шнайдер, начальник управління молоді, сім’ї та спорту ЛМР.

Також літні табори діятимуть при УДЮМКах у кожному районі Львова. Зараз управління молоді, сім’ї та спорту ЛМР готує графік усіх заходів для дітей, які відбуватимуться під час літніх канікул. 

  Мистецькі канікули:цікаво і змістовно

 

кан4

 Цьогоріч цікаве дозвілля планується і у Львівському  Палаці Мистецтв. Як розповів пан Володимир для малечі пропонуються екскурсії по музеях, парках та мистецькі майстеркласи. Творча частина включає у себе: вокал, акторську майстерність,флешмоб,орігамі, малювання фарбами, створення рельєфних малюнків, основи техніки фотографування та ігри.

«Разом з нами відпочивають не лише львівські діти, але і з-за кордону. Цікаве дозвілля гарантоване усім» -кажуть у Львівському Палаці Мистецтв.

Зі слів організаторів Мистецькі літні канікули "Фора" для школярів 7-13 років унікальна можливість відпочити і дітям від навчання, і батькам від дітей.

Безпека перш за все…

 Напередодні літніх канікул, в рамках проведення Акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти», рятувальники провели навчання з учнями львівської середньої загальноосвітньої школи № 92.

Такі навчання проводяться з метою формування високого рівня освіченості дітлахів у галузі особистої безпеки та надання практичних рекомендацій щодо дій на випадок виникнення небезпечних ситуацій, або при необхідності надання першої домедичної допомоги.

Керівництво школи спільно із фахівцями Головного управління Держслужби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області організували навчальну евакуації учнів з приміщення навчального закладу, причиною якої стала пожежа.

кан7

 Фахівці ДСНС зазначили, що проведена робота виконана якісно, школярі без жодних зауважень виконували усі настанови вчителів, і що важливо – не піддавалися паніці, яка в таких ситуаціях є надзвичайно небезпечною. Після того як учні покинули приміщення школи, керівництво закладу, згідно списку, перевірили наявність усіх учнів. За результатами перевірки було встановлено, що декілька підлітків не могли вийти зі школи із школи, і заховалися на верхньому поверсі навчального закладу. Рятувальники за допомогою пожежної автодрабини успішно здійснили визволення учнів із вогняного полону, чим продемонстрували можливості роботи спеціальної пожежно-рятувальної техніки. На щастя, пожежа у школі – це лише навчання. Але проведення таких заходів є необхідним, щоб забезпечити високий рівень безпеки під час перебування учнів у школі та уникнути виникнення подібних ситуацій.

Після успішно завершеної рятувальної операції, фахівці ДСНС продемонстрували школярам роботу з рештою пожежно-рятувальної техніки, яка завжди знаходиться у пожежному автомобілі та приходить на допомогу при проведення аварійно-рятувальних робіт. Діти були у захваті від побаченого, задавали багато цікавих запитань, кожен хотів випробувати оснащення, одягнути обладунки рятувальників та просто зробити фотографію на пам'ять.

 Мистецькі канікули:цікаво і змістовно

 Цьогоріч цікаве дозвілля планується і у Львівському  Палаці Мистецтв. Як розповів пан Володимир для малечі пропонуються екскурсії по музеях, парках та мистецькі майстеркласи. Творча частина включає у себе: вокал, акторську майстерність,флешмоб,орігамі, малювання фарбами, створення рельєфних малюнків, основи техніки фотографування та ігри.

«Разом з нами відпочивають не лише львівські діти, але і з-за кордону. Цікаве дозвілля гарантоване усім» -кажуть у Львівському Палаці Мистецтв.

Зі слів організаторів Мистецькі літні канікули "Фора" для школярів 7-13 років унікальна можливість відпочити і дітям від навчання, і батькам від дітей.

кан2

 

 Усі до Ялти!!!

 З 28 червня по 7 липня у м. Ялті (АР Крим) відбудеться Х Всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячого, юнацького і молодіжного мистецтва «Ялтинське літо – 2013».

Як стало відомо талановиті діти Львівщини неодноразово були його учасниками..

 Зі слів організаторвів, фестиваль-конкурс «Ялтинське літо» – це творчий звіт дитячих, юнацьких і молодіжних творчих колективів і солістів у жанрах: вокальному, інструментальному, хореографічному, розмовному, цирковому, оригінальному, в якому беруть участь виконавці з усіх регіонів України, близького і далекого зарубіжжя.

 «Цей мистецький захід покликаний сприяти піднесенню рівня і популяризації кращих зразків сучасного мистецтва, репрезентування його мільйонам шанувальників шляхом публічного виконання, засобами телебачення і радіо в Україні і за її межами.» -кажуть організатри

 

кан5

 

Конкурсні прослуховування і перегляди фестивалю-конкурсу проходитимуть у готелі «Ялта – Інтурист» Ялтинському центрі культури і мистецтв.

«Це чудовий шанс відпочити, оздоровитись і продемонструвати свої таланти» - переконані батьки дітей, які візьмуть участь у конкурсі

 А дитячі садочки теж «на канікулах»?

 Вже через тиждень жовківським батькам прийдеться подумати про організацію дозвілля  і своїм дошкільнятам. Увесь червень дитячі садочки Жовкви не працюватимуть. Причина банальна– брак коштів. Щоби не марнувати час, у дошкільних закладах проведуть ремонтні роботи, натомість батькам доведеться самотужки вирішувати, з ким залишити своїх малят. До речі, подібне практикують й в інших районах Львівщини, оскільки Мінфін розраховує кошти на 12 місяців, а фактично – потрібно на 14. 

садік

 «Садочки будуть зачинені понад місяць, доки у всіх дошкільних закладах будуть проводитися ремонтні роботи. Одна з причин – брак коштів, інша ж – ремонт. Зрештою для дітей буде значно безпечніше, якщо садочки будуть просто зачинені. Щойно закінчаться ремонтні роботи, з першого липня відновлюємо роботу. Це вже визначено, є розпорядження, рішення», – пояснив міський голова Жовкви Петро Вихопень. 

За словами мера, усі завідувачі садків отримали доручення поспілкуватися із батьками і визначити до кінця травня, скільки дітей мають потребу відвідувати садочок на цей період.

«Якщо будуть батьки, які не мають з ким на цей період залишити дітей, то буде ухвалене рішення, що у якомусь із дошкільних закладів діятиме група, куди ходитиме невелика кількість діточок», – сказав Петро Богданович. 

Жовківських батьків така звістка не дуже тішить. Адже половина батьків працює, а дитсадок єдине безпечне місце для їхніх малюків. Підтримати жовківських матусь намагався і Жовківський «УДАР», мотивуючи, що рішення мерії незаконне. Батьки збирали підписи, аби садочки не закривали на «канікули».

Натомість персонал садочку іде у відпуску, і всі працівники отримають відпускні. Крім того, загалом у вихователів садочку відпустка велика, 48 днів, а вони використають тільки місяць, тобто решту відпуски зможуть використати у зручний для них час. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...