• Головна
  • Зараз система освіти може стати гальмом розвитку ІТ-індустрії, - співвласник SoftServe
18:18, 16 вересня 2021 р.
Надійне джерело

Зараз система освіти може стати гальмом розвитку ІТ-індустрії, - співвласник SoftServe

На Міжнародному економічному форумі у Львові обговорили тему дефіциту IT-фахівців.

В Україні не вистачає айтішників і потрібно вдвічі наростити потужності ІТ-освіти. Про це 16 вересня йшлося на Міжнародному економічному форумі у виступі співвласника і члена ради директорів компанії SoftServe Тараса Кицмея.

"Зараз в Україні працює 200 тисяч атійшників, але ми хочемо зростати на 20-30% у рік. Тобто це 40-60 тисяч працівників, у цей час ІТ-освіта випускає 20 тисяч айтішників. SoftServe Університет не може вирішити цю проблему… Ми можемо покрити розрив, але не можемо дати вищу освіту", - зазначив Тарас Кицмей.

При цьому він додав, що ІТ-індустрія дуже активно вкладає у розвиток освіти.

"Ще понад 15 років тому ми започаткували SoftServe Університет, основною функцією якого є покрити розрив між класичною університетською освітою та вимогами індустрії. І ми успішно з цим справляємося останні 15 років. Проте за останній рік сталися зміни, і не знаю, чи вони пов’язані з коронавірусом. За останній рік ІТ-індустрія почала суттєво швидше зростати ніж в попередні роки", - наголосив співвласник SoftServe.

Водночас він наголосив, що фактично зараз система освіти може стати гальмом розвитку ІТ-індустрії, тому зокрема дуже важливою є синергія бізнесу та освіти.

"Всі ми пам’ятаємо, скільки в нас раніше було науково-дослідних інститутів, які мали базу, інтелектуальний потенціал… Але чому вони не скоритстувалися цими можливостями? Все просто - там не було підприємництва. Лідерство та підприємництво - це в тому числі ключ до успіху традиційної університетської освіти. Нам потрібно відмовитися від централізації, перейти від старої планової економіки, де міністерство платить гроші і говорить, що вчити, до ринкової, де кожен університет, зокрема, кожен факультет, розуміє потреби ринку…", - сказав Тарас Кицмей.

Читайте також: Міжнародний економічний форум стартував у Львові, - ФОТО

Фото на головній: lenta.kharkiv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ІТ #айтішники #SoftServe #Міжнароднийекономічнийфорум #Львів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...