Особливості благоустрою території: схеми, деталі, нюанси

Благоустрій території–не менш важливий процес, ніж будівництво дому. Навіть найбільш розкішний та комфортний будинок не буде затишним, якщо навколо нього порожнеча або погано облаштована ділянка. Ландшафтний дизайн дозволяє підкреслити усі переваги будівлі.

Створити благоустрій не так легко. Проте є кілька важливих моментів, які допоможуть принаймні створити чітке бачення проекту.

Особливості благоустрою території: схеми, деталі, нюанси

Головні типи схем для благоустрою території

Безумновно, існує безліч варіантів благоустрою, які кардинально різняться між собою. Умовно ж такі схеми можна поділити на дві головні групи:

1.З природним розташуванням.

Головна ціль такого благоустрою–розмістити всі об’єкти, включно з рослинами та декором таким чином, як їх би розташувала сама природа. Такий вибір передбачає деяку хаотичність, але хороший спеціаліст вміє організувати правильно такий хаос.

На таких схемах рослини ростуть там, де вони виглядають найбільш органічно, а серед водних об’єктів переважають природні ставки та невеликі водоспади. Доріжки створюють з природних матеріалів, як то кора, натуральний камінь, тощо.

2.Симетричні схеми.

У таких випадках всі елементи благоустрою розташовані на ділянці сторого симетрично та чітко: газони завжди підстрижено, як і дерева, доріжки прямі та чисті, усе має строгу композицію.

На таких ділянках помітно, скільки роботи вкладено в благоустрій. В них немає ні краплі хаотичності, усе знаходиться на своїх місцях.

Вибір схеми залежить від особливостей архітектури, розташування ділянки, тощо. Обидва варіанти продумані з однаковою скрупульозністю, різниця лише в підході до їх втілення.

Що варто врахувати при створенні плану благоустрою?

Усі особливості території важливо враховувати, проте є кілька особливо важливих моментів. Це:

Архітектурні особливості головних будівель. Дуже важливо, щоб ландшафт та благоустрій вписувався в архітектурний стиль, підкреслював усі сильні сторони будівлі.

Кліматичні умови. Усі рослини варто обирати таким чином, щоб кліматичні умови були максимально комфортними для них. Інакше озеленення просто не виживе. До того ж, правильний підбір місцевих рослин дозволяє створити гармонійну картинку.

Ландшафт ділянки. На рівних ділянках доволі легко створити красивий дизайн, а от благоустрій складного ландшафту вимагає зусиль. Найкращим рішенням буде використання саме природної схеми розташування. Усі схили та западини можна використати як родзинку дизайну. Головне, правильно укріпити їх та прокласти зручні доріжки.

Також варто правильно підібрати матеріали для декору та благоустрою. Важливо, щоб вони вписувалися в загальний стиль та не страждали від кліматичного впливу.

Як створити правильний план благоустрою?

Детальний план благоустрою дозволяє зекономити сили та кошти. Він також допомагає побачити, як саме буде виглядати ділянка, хоча б схематично. Правильний план включає схему розташування:

доріжок та стежок;

місць посадки усіх рослин та схему озеленення;

розташування огорож;

розміщення декоративних елементів, а також альпійських гірок і подібних об’єктів;

схему освітлення;

розташування всіх будівель на ділянці.

Створення правильного плану благоустрою вимагає особливої уваги, а також досвіду та специфічних знань. Безумовно, можна створити таку схему самостійно. Проте краще звернутися до спеціалістів, які можуть оцінити усі ризики, обрати правильні матеріали та рослини, зекономити кошти, тощо. Отримати консультацію з цього приводу можна за номером +38 (097) 992 30 91, а також замовити через сайт buduymo.com.ua.

Благоустрій території Ландшафт ділянки «ТехБудДизайн»
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі