Обігріваємося теплою підлогою

Тепла підлога — це система підігріву підлоги, що бере свій початок з давніх часів. У далекому минулому стародавні римляни вигадали схожу систему, яку можна вважати прототипом сучасної теплої підлоги, і назвали її «гіпокауст». Принцип експлуатації був простий: тепле повітря з печі піднімається нагору і таким чином нагріває поверхню підлоги. Саме такий пристрій допомагав повністю опалювати приміщення. Згодом у деяких країнах почали практикувати систему опалення давньоримської теплої підлоги, однак вона не прижилася серед населення, яке воліло обігріватися пічним опаленням. З часом подібна система під назвою «тепла підлога» була вдосконалена завдяки постійному та швидкому розвитку наукових технологій та прийняла сучасний вигляд.

Однією з таких є водяна тепла підлога. Існує три різновиди її конструкції та установки: бетонний, безбетонний і полістирольний. В основі першого — заливання труб бетоном, який буде передавати тепло напільному покриттю. Спочатку слід зробити укладку демпферної стрічки так, щоб вона розміщувалася уздовж периметра стінок, де буде встановлена система водяної підлоги. Ця стрічка виконує функцію компенсування для теплового розширення. Далі йде етап гідроізоляції: дно підлоги встеляється поліетиленовою плівкою, далі — полістирольна труба і арматурна сітка. На цю конструкцію необхідно встановити труби, і тільки потім заповнювати систему водою. Останній етап створення бетонної теплої підлоги — це тестування системи. Якщо тестування пройшло без проблем, підлога разом з усією конструкцією заливається бетоном, а зверху укладається підлогове покриття.

Обігріваємося теплою підлогою, фото-1

Нюанси монтажу теплої підлоги

Під час встановлення теплої підлоги безбетонним способом розповсюджувачами тепла виступатимуть алюмінієві пластини. Перший етап буде аналогічним до вищеописаного бетонного методу: спочатку прокладається демпферна стрічка по периметру приміщення. Як і в першому прикладі, гідроізоляція також забезпечується за допомогою поліетиленової плівки. Після цього йде черга установки алюмінієвих пластин і труб. При виборі паркетної дошки як фінішного покриття потрібно врахувати, що укладати її прямо на труби можна лише якщо товщина не менше ніж 9 мм. Однак буде краще під такий вид підлогового покриття укласти вологопоглинаючу прокладку, зроблену з картону або спіненого поліетилену.

Якщо підлога буде вкрита лінолеумом або керамічною плиткою, під них бажано стелити гіпсоволокнистий лист. Полістирольна система водяної підлоги має перевагу в тому, що вона не вимагає багато часу для установки і експлуатувати підлогу можна відразу по закінченню монтажних робіт. Цей процес вважається спрощеним, так як він виключає підготовку цементу, очікування його застигання. Тепер розглянемо, в яких місцях використовується полістирольна система теплої підлоги. В основному її встановлюють у приміщеннях, які мають невелику висоту. При облаштуванні готових об'єктів, де не була передбачена установка сучасних опалювальних систем, а також проектів, які не мають запасу висоти, «тепла підлога» встановлюється шляхом безбетонного способу монтажу. Крім цього, існують також деякі обмеження на навантаження перекриття. Важливо врахувати, що система «тепла підлога» становить близько 200-300 кг / м² тільки за умови, якщо товщина стяжки буде не менше 50 мм.

Обігріваємося теплою підлогою, фото-2

Установка полістирольної системи водяної підлоги здійснюється в кілька етапів. Перший — це очищення поверхні від пилу та сміття і вирівнювання. Якщо необхідно, поверхню можна вирівняти шляхом заливання бетону або зробити установку системи плаваючої підлоги. Наступний етап полягає в укладанні полістирольних пластин, які мають відповідні пази для труб. В такому випадку укладання плит відбувається за принципом складання пазлів. Всі плити повинні бути складені відповідно до проекту, і якщо знехтувати цим правилом, поверхня може мати суттєві нерівності. Яким буде метод укладання труб, визначається ще в процесі розробки проекту. Потрібно обов'язково орієнтуватися на такі фактори, як тепловіддача будівлі, поверх, на якому знаходиться приміщення, кількість вікон. Після цього можна приступати до розрахунків укладання пластин. Для рівномірного прогрівання підлоги потрібно забезпечити покриття площі на 80%. Далі можна приступати до укладання спіненої підкладки. Завершальний етап — це установка багатошарової фанери.

Переваги водяної підлоги

Установка водяної підлоги має суттєві плюси. До найголовніших з них можна віднести легкість і швидкість монтажу, простоту використання і можливість проведення ремонтних робіт в подальшому. Крім цього, така система відрізняється довговічністю і міцністю. Ще один плюс полягає в її універсальності, так як допускається установка на дощатих поверхнях і бетонних основах.

Обігріваємося теплою підлогою, фото-3

Якщо монтаж вищеописаної системи буде відбуватися за всіма правилами, тепла підлога зможе обігрівати приміщення протягом багатьох десятків років. Альтернативою є установка електричної теплої підлоги, докладніше ознайомитися з цим типом обігріву можна на сайті rdmarket.com.ua.

тепла підлога
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі