Зі Львова до Грузії: як провести відпустку у країні вина та скільки це коштуватиме у 2021 році

Неймовірні краєвиди, море та цікавий відпочинок - усе це вас чекає у Грузії. Ця країна унікальна та має свою неперевершену атмосферу. Її варто відвідати кожному туристу. У рамках спецпроєкту “Подорожуй з 032.ua” журналістка побувала там та розповіла усе про відпочинок у Грузії.

Грузія розташована на перехресті Європи та Азії та омивається Чорним морем. Столицею є місто Тбілісі, а офіційною мовою - грузинська. Від усієї території країни 87% займають гори та передгір'я Кавказу. Дві найвищі гори у Грузії (г. Шхара, г. Казбеґі) мають висоту понад 5000 метрів.

Цікаві факти про Грузію

Грузія - країна з двома назвами

Грузія - це і справді цікава країна. Вона має дві назви: офіційну та народну. Першу ми знаємо усі, а от іншу - лише місцеві мешканці. Так у народі Грузію називають ще «Сакартвело». Звідки походить ця назва? Усе просто. Раніше на території країни проживав народ, який мав назву картвели. Історики вважають, що на початку трьохсотого року до нашої ери на території сучасної Грузії було царство, яке називалося Картлі або Іберія.

Грузинська мова - унікальна

Можна помітити, що країни, які між собою межують маю спільні риси у мовах. Схожість ми можемо побачити практично в усіх країнах, однак не у Грузії. Традиційна грузинська має мало спільного з мовою сусідів (Туреччиною, Росією). Найбільшу подібність грузинські науковці спостерігають у мові басків (народ, що проживає на території Іспанії).

Є ще один цікавий факт, що пов’язаний з мовою. Грузини не використовують у розмові чоловічого та жіночого роду. Про кого йде мова можна зрозуміти лише з контексту. До того ж грузинський алфавіт не має великих букв.

Грузія - батьківщина вина

Можна почути багато історії про те, у якій країні розпочали виробництво вина. Однак історичні дослідження доводять, що Грузія таки має першість. Під час розкопок вчені знайшли глечики та виноградну лозу, які використовували для виготовлення вина понад 10 000 років тому. До того ж слово “вино” вперше зафіксоване саме у мові жителів Грузії. Воно походить від слова ghvino.

Усе про подорож зі Львова до Грузії

Побувавши у Грузії усі мандрівники розповідають про неймовірну атмосферу, що там вирує. Кожен день - то постійне свято, а очі туриста щодня милують краєвиди. Сьогодні ми вам розповімо, як провести відпустку у Грузії та на що подивитися.

Зі Львова до країни вина можна придбати тур у міжнародній компанії Join UP!, а можете спланувати його самостійно.

Як провести перший день у Грузії?

Скільки коштує переліт зі Львова до Батумі?

Батумі

Зі Львова до Батумі можна знайти прямі авіарейси.Така мандрівка літаком займе практично 3 години. Квитки у дві сторони 1 туристу обійдуться від 7300 грн. Вигідніше для туриста буде повноцінний турпакет. Ціни на такі подорожі стартують від 7500 грн з 1 людини. Вартість туру варіюється у залежності від типу харчування та готелю у якому ви плануєте зупинитися. У ціну входить два перельоти, готель, груповий трансфер, медичне страхування та харчування.

Приліт зі Львова до Грузії (Батумі), Фото - 032
Приліт зі Львова до Грузії (Батумі), Фото - 032

Що подивитися у Батумі?

Батумі - це місто, що справді зможе здивувати. Тут сучасний світ поєднався із колоритними районами міста. Обов’язковою буде піша прогулянка історичною частиною міста, яка плавно перейде у огляд сучасних районів.

Піша прогулянка Батумі, Фото - 032 Піша прогулянка Батумі, Фото - 032 Піша прогулянка Батумі, Фото - 032 Піша прогулянка Батумі, Фото - 032 Піша прогулянка Батумі, Фото - 032 Зі Львова до Грузії: як провести відпустку у країні вина та скільки це коштуватиме у 2021 році, фото-7 Піша прогулянка Батумі, Фото - 032 Піша прогулянка Батумі, Фото - 032

Варто побачити і один із символів Батумі - дві рухомі 8-метрові скульптури “Алі і Ніно”. Їх створили за мотивами роману невідомого автора.

8-метрові скульптури “Алі і Ніно” у Батумі, Фото - 032
8-метрові скульптури “Алі і Ніно” у Батумі, Фото - 032

Неймовірну красу Батумі можна побачити у однойменному приморському парку, який заснували ще у 1881 році. На території парку є ресторани, дитячі та спортивні майданчики. Крім цього усі охочі можуть піти на пляж, до якого є прямий спуск. Вечірню прогулянку морським узбережжям ви пам’ятатимете ще довго.

У Батумі також є канатна дорога “Арго”. Така поїздка дозволить помилуватися містом з висоти пташиного лету. Ще одним чудовим оглядовим майданчиком є вежа грузинського алфавіту. Ця споруда побудована у вигляді спіралі ДНК з “вплетеними” грузинськими буквами. Гуляючи вулицями міста ми рекомендуємо відвідати: Чача-Тауер, Колонади, Палац одруження, площу Європи, фонтан “Нептун” та драматичний театр.

Вежа грузинського алфавіту у Батумі, Фото - 032
Вежа грузинського алфавіту у Батумі, Фото - 032

Дегустація справжнього грузинського вина

Не один турист рекомендує іншим мандрівникам піти на дегустацію вина. У Батумі таких місць є чимало, однак одним із найпопулярніших є винодільня Важа Давітадзе. Місце полюбилося туристам, а ціни на такий напій невеликі.

Другий день у Грузії (Батумі)

Ви гадали, що всі локації закінчилися? Ні, ми залишили деякі з них для вашого 2 дня подорожі. Вирушаємо на локації поблизу Батумі, які не залишать вас байдужими.

Етнографічний музей “Борджгало”

Після сніданку (згодом розповімо про традиційну кухню) сайт 032.ua рекомендує вам поїхати на екскурсію до етнографічного музею “Борджгало”. Він розташований у невеликому поселенні Хелвачаурського району. Цей музей - є зменшеною копією традиційного аджарського села. Там збережено та відтворено побут мешканців Аджарського краю. Засновником музею є Кемал Турманідзе, який більшість експонатів створив власноруч. Експозицію можна відвідати щодня з 10:00 до 17:30. Вхід коштуватиме 10 лари (86,6 грн).

Етнографічний музей “Борджгало” у Грузії, Фото - 032 Етнографічний музей “Борджгало” у Грузії, Фото - 032 Етнографічний музей “Борджгало” у Грузії, Фото - 032 Етнографічний музей “Борджгало” у Грузії, Фото - 032 Етнографічний музей “Борджгало” у Грузії, Фото - 032 Етнографічний музей “Борджгало” у Грузії, Фото - 032 Етнографічний музей “Борджгало” у Грузії, Фото - 032

Гірська Аджарія

Реліктові ліси, гірські ущелини, бурхливі річки - усе це поєднується у неймовірні краєвиди гірської Аджарії. Серед могутності природи ви зможете натрапити на аркові мости часів цариці Тамари - Махо та Махунцеті та інші історичні споруди.

За 20 кілометрів від Батумі (в сторону кордону з Туреччиною) розташована ущелина Мачахела. Цей природний куточок зберіг чимало таємниць Грузії. Тут можна натрапити на велику кількість унікальних пам’ятників, а також ближче познайомитися з історією та культурою Аджарії. Побачити також варто ущелину Мачахела та водоспад в селі Мерветі, де проживає всього 19 сімей.

Гірська Аджарія біля Батумі, Фото - 032 Гірська Аджарія біля Батумі, Фото - 032 Гірська Аджарія біля Батумі, Фото - 032 Гірська Аджарія біля Батумі, Фото - 032 Гірська Аджарія біля Батумі, Фото - 032 Гірська Аджарія біля Батумі, Фото - 032 Гірська Аджарія біля Батумі, Фото - 032

Третій день у Грузії

Екскурсія унікальними парками

Усього за 45 км від Батумі розташований Дендрологічний парк Шекветілі. Тут ви можете побачити неймовірне життя місцевої фауни та флори. По всьому парку встановлені спеціальні таблички з інформацією про рослини та його мешканців. Серед них 58 видів птахів з різних континентів світу.

Дендрологічний парк Шекветілі у Грузії, Фото - 032 Дендрологічний парк Шекветілі у Грузії, Фото - 032 Дендрологічний парк Шекветілі у Грузії, Фото - 032 Дендрологічний парк Шекветілі у Грузії, Фото - 032

Ще одним цікавим парком у поряд з Батумі є - музичний парк. Він розташований у невеликому селищі Шекветілі. На його території декілька гектарів евкаліптової рощі. До того ж на території можна гарно погуляти та побачити скульптури світових музикантів, композиторів та співаків. Тут на вас чекає справжній релакс.

Музичний парк поблизу Батумі, Фото - з відкритого доступу Музичний парк поблизу Батумі, Фото - з відкритого доступу

Магнітні піски у місті Урекі

Ще одним обов’язковим місцем для відвідування буде магічне місто Урекі. Воно розташоване на узбережжі Чорного моря у Колхидській низовині, 50 км від Батумі. Місцеві розповідають про незвичайні магнітні піски там, які не можна зустріти ніде у світі. У них містяться певні елементи, які сприяють процесу оздоровлення у людей. У медицині такий метод лікування називають - магнітотерапією. Там можна і покупатися і зробити цікаві фото.

Пляж в Урекі, Фото - з відкритого доступу Пляж в Урекі, Фото - з відкритого доступу

Четвертий день у Грузії

Печера Прометея

Попри те, що у Грузії ще залишилося безліч місць для відпочинку журналістка 032.ua рекомендує вам відвідати печері Прометея. Це місце розташоване недалеко від містечка Цхалтубо на заході Грузії. Свою назву печера отримала через кавказький міф про Амірані. Він, як і Прометей, прогнівив Богів та був покараний. Довжина печери становить понад 1,4 км. Всередині вона має 4 зали, а головна зала Прометея простягається аж на 80 метрів. Вхід у печері коштує 23 ларі (близько 200 грн).

Печера Прометея у Грузії, Фото - 032 Печера Прометея у Грузії, Фото - 032 Печера Прометея у Грузії, Фото - 032 Печера Прометея у Грузії, Фото - 032 Печера Прометея у Грузії, Фото - 032 Печера Прометея у Грузії, Фото - 032

Подорож у Мартвілі

Місто Мартвілі розташоване у західній частині Грузії на березі річки Абашісцкалі. Там розташований справжній релігійний осередок грузинів - Мартвільський монастир, що був зведений ще у 7 столітті. Більшість місцевих вважає його місцем сили. Вхід на територію священної пам’ятки безкоштовний.

Мартвільський монастир біля Батумі, Фото - 032 Мартвільський монастир біля Батумі, Фото - 032 Мартвільський монастир біля Батумі, Фото - 032 Мартвільський монастир біля Батумі, Фото - 032 Мартвільський монастир біля Батумі, Фото - 032 Мартвільський монастир біля Батумі, Фото - 032

Справжньою насолодою для ваших очей буде подорож до Мартвільського каньйону. Вхід на територію заповідника коштує 17 ларі (150 грн), однак ця подорож варта усіх грошей. Краса каньйону може здивувати навіть досвідченого мандрівника. Радимо скористатися можливістю поплавати на човнику по каньйону. Така подорож коштуватиме всього 15 ларі (130 грн).

Мартвільського каньйону у Грузії, Фото - 032 Мартвільського каньйону у Грузії, Фото - 032 Мартвільського каньйону у Грузії, Фото - 032 Мартвільського каньйону у Грузії, Фото - 032

Гарячі джерела, біля річки Техурі

Останній день у Грузії рекомендуємо вам завершити справжнім релаксом. Туристам рекомендуємо відвідати безкоштовні гарячі сірчані джерела поблизу річки Техурі. Розслаблюючі процедури на гальці додадуть ефекту масажу. Ці джерела називають справжнім хамамом, однак замість стін - неймовірної краси природа довкола.

Вечеря у садибі Odos Winery

Ніхто так не розкаже про грузинські традиції, як місцеві мешканці. Тому рекомендуємо вам відвідати садибу Odos Winery. Там вас нагодують смачними стравами мегрельської кухні та покажуть справжнє грузинське застілля. Хороший настрій буде забезпечений.

Після чотирьох днів активного відпочинку, рекомендуємо решту відпустки провести релаксуючи на березі чорного моря. Або ж ви можете навіть робити чергування активного відпочинку і відпочинку на березі моря під ласкавими променями сонечка. У Батумі всі пляжі безкоштовні, тому будьте впевнені гроші за вхід у вас ніхто не буде просити. Таким чином вибирайте пляж який вам до душі або який ближче до вашої локації проживання.

Де поселитися у Батумі?

Орендувати у Батумі можна кімнату, номер у готелі та особняк. Проживання тиждень у готелі двом туристам обійдеться від 7300 грн. Є і дорожчі варіанти. Можна знайти готельні номери, де 7 днів проживання коштуватиме від 12 000 до 20 000 грн. Вартість тижня оренди квартири не відрізняється від готельних номерів.

Поїздка у Грузію з компанією Join UP!

Поїздку у Грузію ви можете організувати самостійно, однак варто зазначити, що туристи можуть знайти і готові пропозиції. Компанія Join UP! пропонує вам незабутній відпочинок у цій країні вина. Ціна на тури стартує від 7500 грн за 1 людину на 7 ночей. У вартість входитиме проживання та харчування (у певних готелях).

Партнери туроператора пропонують для туристів також повноцінні екскурсії з гідом. Їх середня вартість 50 доларів на 1 людину. Такі мандрівки зекономлять вам не лише кошти, а й час, який ви можете витратити на дослідження цієї країни. У ціну екскурсії входить трансфер, харчування та вхід на певні локації.

Грузія в умовах коронавірусу. Усе про ПЛР-тести та коли їх робити

Для українців перед прильотом у Грузії обов’язково потрібно пройти ПЛР-тестування за 72 години до вильоту. Його кожен турист оплачує самостійно. На третій день перебування у Грузії усі мандрівники (окрім дітей) повинні пройти ще одне ПЛР-тестування. Його результати ви повинні показати вже працівникам аеропорту. Зауважимо, що не важливо скільки днів ви перебуваєте у Грузії, тест на COVID-19 потрібно пройти на третій день.

Лабораторії для проходження ПЛР-тесту ви можете знайти самостійно, тоді він вам коштуватиме близько 1000 грн. Для туристів, які обрали подорож з компанією Join UP! ПЛР-тест обійдеться близько 644 грн.

Читайте також: Лавандові поля біля Львова: цікаві місця для фото та відпочинку, - ФОТО

львівгрузія львівбатумі туризільвова грузія подорожугрузію щоподивитисяугрузії поїздкаугрузію відпусткаугрузії ціниугрузії новинильвів подорожуйз032
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
12 дуже добре
(4 оцінки)
Високі оцінки користувачів за Корисність
1 людина рекомендує
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі