• Головна
  • Університети Львова: ТОП вишів, куди можна вступити у 2021 році, - ФОТО
20:35, 15 червня 2021 р.
Надійне джерело

Університети Львова: ТОП вишів, куди можна вступити у 2021 році, - ФОТО

У рамках редакційного спецпроєкту "ТОП від 032.ua" пропонуємо дізнатися про 15 популярних університетів Львова.

Львів вважають не лише культурною столицею, а і містом студентів. Щороку багато абітурієнтів обирають для вступу саме львівські університети. Виші випускають низку спеціалістів різних галузей. Незабаром стартує вступна кампанія 2021 року, тому кореспондентка 032.ua підготувала добірку вищих навчальних закладів міста та пропонує дізнатися про них детальніше. 

Львівський національний університет ім. І. Франка 

Львівський національний університет імені Івана Франка є одним із найстаріших вищих навчальних закладів міста. Йому цьогоріч виповнилося 360 років. Цей виш досить популярний серед вступників. До вибору представлено 19 факультетів, серед них: журналістики, біологічний, економічний, історичний, іноземних мов, юридичний, філософський, хімічний, геологічний, культури і мистецтв, міжнародних відносин, педагогічної освіти та інші. 

Головний корпус Франкового вишу розташований на вулиці Університетській та є своєрідною візитівкою вишу, яка приваблює жителів та туристів. На фронтоні головного корпусу можна прочитати гасло: "Patriae decori civibus educandis" ("Освічені громадяни - окраса Батьківщини"), яке відоме чи не кожному випускнику.  

Варто зазначити, що можливе поселення студентів у гуртожитки від університету, їх функціонує вісім. Зокрема, на вулицях Пасічній, Медової Печери, Плужника. 

Львівський національний університет імені Івана Франка, Фото: lnu.edu.ua

Львівський національний університет імені Івана Франка, Фото: lnu.edu.ua

Національний університет "Львівська політехніка"

Ще один із найстаріших вищих навчальних закладів міста - Львівська політехніка. Її заснували у 1816 році як Цісарсько-королівську реальну школу. В університеті налічується 18 інститутів (економіки і менеджменту, геодезії, архітектури і дизайну, хімії та хімічних технологій, комп'ютерних наук та інформаційних технологій та інші). 

Родзинкою Львівської політехніки є головний корпус, який розташований на вулиці Бандери. Він є відомою пам'яткою архітектури кінця ХІХ ст. На головному фасаді можна побачити алегоричні фігури групи, які символізують Інженерну науку, Архітектуру та Механіку, а також латинський напис Litteris et Artibus, що дослівно означає "Наукам і ремеслам".

Від університету функціонує студентське містечко у Франківському районі Львова, де можуть поселитися іногородні. Налічується 13 гуртожитків, один з яких призначений для проживання сімей. На території розташована також студентська поліклініка.

Львівська політехніка, Фото зі сторінки фейсбук університету

Львівська політехніка, Фото зі сторінки фейсбук університету

Львівський державний університет внутрішніх справ

Львівський державний університет внутрішніх справ є одним  із провідних вищих навчальних закладів освіти МВС України. Його заснували у 1939 році. Проводять навчання бакалаврів за спеціальностями: право, правоохоронна діяльність, правоохоронні інформаційні системи, психологія, облік і оподаткування, фінанси, банківська справа та страхування та менеджмент. 

Університет тісно співпрацює з навчальними закладами багатьох зарубіжних країн, тому проводять обміни делегаціями, щоб вивчити досвід підготовки фахівців для правоохоронних структур. Курсантів вищого навчального закладу також забезпечують гуртожитками. 

Львівський державний університет внутрішніх справ, Фото: mvs.gov.ua

Львівський державний університет внутрішніх справ, Фото: mvs.gov.ua

Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького

Одним із найбільших та найстаріших медичних навчальних закладів України є Львівський національний медуніверситет імені Данила Галицького. Як окремий навчальний заклад його заснували у 1939 році. Там готують фахівців за напрямами: медицина, медико-профілактична справа, стоматологія та фармація.

За даним на сайті університету, поряд з навчальними корпусами є студентське містечко. У дев’яти гуртожитках може розміститися близько 3000 осіб.

Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, Фото із фейсбуку університету

Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, Фото із фейсбуку університету

Львівський торговельно-економічний університет

Львівський торговельно-економічний університет - один із найстаріших економічних університетів України, який заснували у 1816 році. Тут здійснюють підготовку фахівців за спеціальностями економіка, менеджменту, маркетингу, права, комп'ютерних наук, харчових технологій, туризму, готельно-ресторанна справа, обліку та оподаткування та іншими. 

В університеті функціонують три студентські гуртожитки, де облаштовані кімнати блочного типу на 2 або 3 особи. Вони розташовані на Червоної Калини та Тернопільській. 

Львівський торговельно-економічний університет, Фото із фейсбук-сторінки

Львівський торговельно-економічний університет, Фото із фейсбук-сторінки

Національний лісотехнічний університет

Національний лісотехнічний університет готує фахівців для лісового комплексу України та суміжних галузей. У 2018 році виш вперше увійшов у міжнародний рейтинг UI Green Metric World University Ranking і зайняв перше місце серед спеціалізованих українських вишів. 

Від університету функціонують чотири гуртожитки. Студентське містечко розташоване на вулицях Чупринки та Природній, що у Франківському районі міста. 

Національний лісотехнічний університет, Фото: uk.wikipedia.org

Національний лісотехнічний університет, Фото: uk.wikipedia.org

Львівська філія Київського національного університету культури і мистецтв

Львівська філія Київського національного університету культури і мистецтв діє у Львові, ректором якої є Михайло Поплавський. Розташований навчальний заклад на вулиці Кушевича. Навчання відбувається в мультимедійних лабораторіях і комп'ютерних класах. Готують фахівців у сферах: обслуговування комп'ютерних систем і мереж, документознавство та інформаційна діяльність, туризм, кіно-, телемистецтво, дизайн, готельно-ресторанна справа.

Львівська філія Київського національного університету культури і мистецтв, Фото: education.ua

Львівська філія Київського національного університету культури і мистецтв, Фото: education.ua

Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського

Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського є вищим навчальним закладом, який готує фахівців фізичної культури та спортсменів. Заснували його у 1946 році. Факультети університету: педагогічної освіти, терапії та ерготерапії, фізичної культури та спорту, туризму, післядипломної та заочної освіти. Головний корпус університету. 

Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського

Львівський державний університет безпеки життєдіяльності

Львівський державний університет безпеки життєдіяльності готує фахівців, що працюють у галузі безпеки людини. Заснували його у 1947 році. На бакалавраті пропонують навчання за 12 напрямками, на магістратурі - за 10 освітньо-професійними програмами. Окрім того, також функціонує гуртожиток для студентів та курсантів. 

Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, Фото: ldubgd.edu.ua

Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, Фото: ldubgd.edu.ua

Український католицький університет

Український католицький університет є приватним науковим та навчальним богословським закладом. Варто відзначити, що це сучасний виш у місті із комфортними умовами для навчання та проживання студентів. Налічується п'ять факультетів: філософсько-богословський, гуманітарний, наук про здоров'я, суспільних наук та прикладних наук, а також Львівська бізнес-школа УКУ. Будівлі університету розташовані у трьох локаціях Львова. Зокрема, на вул. Іл. Свєнціцького, на вул. Хуторівці, на вул. Козельницькій. 

Український католицький університет

Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького

Університет ветеринарної медицини та біотехнологій заснували у 1784 році. Спочатку це була Цісарсько-королівська ветеринарна школа зі школою кування коней. Наразі діє низка факультетів: ветеринарної медицини, біолого-технологічний, харчових технологій та біотехнології, економіки та менеджменту, ветеринарної гігієни, екології та прави. 

Діють гуртожитки від вишу на вулицях Ольги Басараб, Туган Барановського та Костя Левицького.

Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій

Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного

Національну академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного заснували у 1899 році як школу кадетів піхоти. Навчальний заклад займається підготовкою офіцерів сухопутних військ. У наш час є провідним вищим військовим навчальним закладом Міністерства оборони України. 

Функціонують факультети: бойового застосування військ, ракетних військ і артилерії, загальновійськовий факультет, підготовки спеціалістів бойового забезпечення, а також морально-психологічного забезпечення.

Досить насичене курсантське життя. Функціонують казарми, курсантські їдальня та кафе, є центр культури ти дозвілля. Спортивна база академії включає сучасний стадіон, спортивні зали, гімнастичні та спортивно-ігрові майданчики.

Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного

Львівська національна музична академія імені Миколи Лисенка

Львівська національна музична академія імені Миколи Лисенка є вищим навчальним закладом. Виш розташований у центрі міста. Його створили у 1939 році. Ценайстаріший в Україні музичний заклад і один з найдавніших в Європі. У народі студенти його називають "консерваторією". Він випускає низку фахівців. Для вступу варто обов'язково пройти творчий конкурс. 

Академія також надає можливість проживання студентам у гуртожитку, який розташований на Зеленій. 

Львівська національна музична академія імені Миколи Лисенка, Фото: photo-lviv.in.ua

Львівська національна музична академія імені Миколи Лисенка, Фото: photo-lviv.in.ua

Українська академія друкарства

Українська академія друкарства готує фахівців з медійних технологій та поліграфії. У Львові вона розпочала функціонували із 1945 року. Головний корпус розташований у Львові на вулиці Під Голоском. Окрім того, є навчальні корпуси на вулиці Підвальній, Коцюбинського, Личаківській, площі Митній. 

Від університету є гуртожитки для студентів із інших міста. Вони розташовані на вулиці Під Голоском, що неподалік головного корпусу. 

Українська академія друкарства, Фото: uad.lviv.ua

Українська академія друкарства, Фото: uad.lviv.ua

Львівська національна академія мистецтв

Львівська національна академія мистецтв надає професійну підготовку творчим людям. Зокрема, варто звернути увагу абітурієнтам, які хочуть здобути освіту у галузях образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва, дизайну, реставрації, культурології, мистецтвознавства та менеджменту мистецтва. Вона розташована на вулиці Кубійовича.

Заснували Академію у 1946 році, а із 2004 року їй надали статус національного вищого навчального закладу. У 2020 МОН передало заклад у підпорядкування до Міністерства культури, молоді і спорту. 

Від університету функціонує гуртожиток для студентів на вулиці Кримській, 30, що розташована у Галицькому районі міста у місцевості Снопків. 

Львівська національна академія мистецтв, Фото із фейсбук-сторінки академії

Львівська національна академія мистецтв, Фото із фейсбук-сторінки академії

Читайте також: Таємниця Мазоха та щасливий палець Епіфанія: ТОП-10 цікавих пам'ятників у Львові, - ФОТО

Фото на головній: ldubgd.edu.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #університети_Львова #Львівщина #новини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...