• Головна
  • Львівщина просить українську та польську владу об'єктивно висвітлювати Волинські події
17:05, 26 квітня 2013 р.

Львівщина просить українську та польську владу об'єктивно висвітлювати Волинські події

З ініціативи депутата від Народного Руху України Святослава Шеремети Львівська обласна рада сьогодні прийняла звернення до Президента України та Республіки Польща, Прем’єр-міністрам України та Республіки Польща, Голові Верховної Ради України та Маршалкам Сейму та Сенату Республіки Польща "Про українсько-польські відносини в 30-40-их роках ХХ століття та 70-у річницю Волинських подій".

 Святослав Шермета висловив стурбування тим, що нині деякі  шовіністично налаштовані польські політики намагаються зруйнувати добросусідські відносини між нашими країнами.

Депутат-рухівець зачитав текст звернення з трибуни Львівської обласної ради:

"Нинішній стан українсько-польських відносин  є найкращим за всю багатовікову історію сусідства двох народів. Плідна співпраця та взаємна повага, якими характеризується сучасність, у першу чергу, стали можливими завдяки переосмисленню нашими державами доволі непростого минулого.

Проте останнім часом у Польщі дедалі виразніше окреслюються спроби зруйнувати позитивні досягнення в наших взаємовідносинах. Історична тема польсько-українського протистояння в роки Другої світової війни стає предметом гострих політичних дискусій, перетворюючи пам’ять про важке минуле в інструмент, яким руйнується сьогоднішнє порозуміння. Трагічна історія – знову на передовицях польських медіа, її широко обговорюють політики та громадські діячі. При цьому із загального контексту польсько-українського конфлікту вириваються лише події на Волині в 1943 році, аби таким чином формувати тенденційні уявлення про винуватців та жертви. Дійсно, конфлікт між українцями та поляками в той час у цьому регіоні сягнув свого апогею. Але справжнє розуміння подій на Волині 1943 року неможливе без урахування повного хронологічного та географічного контексту….

         Сьогодні безвідповідальні польські політики намагаються здобути політичні дивіденди на пам'яті про важке минуле, висувають та підтримують шовіністичні гасла. Під приводом вшанування жертв конфлікту намагаються засудити діяльність українського визвольного руху в роки Другої світової війни та загалом боротьбу українців за незалежність….

         Вважаємо, що прийняття таких ухвал Сейму та Сенату Республіки Польща  спричинить загострення двосторонніх відносин, а окремі положення посягають на державний суверенітет України та носять ознаки територіальних претензій».

Львівська обласна рада також засуджує намір спорудження у Варшаві меморіалу загиблим під час Волинських подій, де, за наявною інформацією, заплановано увічнити назви чотирьох тисяч населених пунктів, в яких ніби то загинули поляки. Слід наголосити, що про це не існує жодного історичного підтвердження.      

Окрім цього депутати облради сьогодні також зобов’язали Львівську обласну державну адміністрацію до 13 травня 2013 року розробити та подати на погодження Львівській обласній раді план заходів із дослідження та відзначення 70-річчя Волинських подій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...