Від видобутку газу Львівщина зможе отримати не менше 10% від прибутку, - Васюник

До Закону України «Про угоди про розподіл продукції» пропонують внести зміни, що  чітко закріплюють інтереси територіальних громад, на території якихпроводиться розробка надр. Відповідний законопроект під номером 2936зареєстровано народним депутатом України Ігорем Васюником.

 «Чинне законодавство не враховує екологічних, соціально-економічних інтересів територіальних громад, на території яких здійснюється розробка надр. Йдеться і про видобуток сланцю, нафти, газу та інших копалин. Саме територіальні громади знаходяться під дією негативних екологічних впливів діяльності по розробці копалин та потребуватимуть відповідної компенсації. Тому необхідним є закріплення на законодавчому рівні механізму, який би забезпечив інтереси територіальних громад у процесі діяльності в умовах угод про розподіл продукції», - прокоментував І. Васюник.

 За словами народного депутата, у зв’язку із можливим підписанням угоди про видобуток сланцевого газу на території Олеської площі (територія Львівської та Івано-Франківської областей), важливим є захистити інтереси територіальних громад.

  «До підписання угоди з Shell щодо видобутку сланцевого газу законодавство поповнилось новими змінами. Але ці зміни захищають лише інвесторів від непередбачуваних змін в умовах контракту. Поряд з цим, обмежено роль органів місцевого самоврядування. Зміни до ЗУ «Про угоди про розподіл продукції» дозволять територіальним громадам брати участь у процесі укладення угоди про розподіл продукції і тим самим захисти свої інтереси; убезпечити себе від ризику негативних екологічних наслідків. І найголовніше – на розвиток територій пропонується спрямовувати не менше 10% від державної частки прибутку від виробленої продукції.

 Нажаль, практика показує – частина прибутку від розробок надр надходила до державного бюджету, але на місця не повертали ні копійки. Відтепер в першу чергу ставитимуться інтереси місцевих громад. Якщо видобувною компанією буде пошкоджено дороги – вона буде зобов’язана їх відремонтувати, брати участь в розбудові інфраструктури, нестиме відповідальність за нанесення екологічної шкоди. Це матиме потужний соціально-економічний поштовх для розвитку регіону, де ведеться розробка надр», - додав І. Васюник.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі