Львівщина відзначає трагічну дату - День Чорнобильської трагедії.

Сьогодні, 26 квітня світ відзначає трагічну дату – День Чорнобильської трагедії. 9023 особи на Львівщині сьогодні мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи в Україні. Про це інформує Прес-служба Департаменту охорони здоров'я ЛОДА.

Саме від трагічного 26 квітня Україну почали ототожнювати із найбільшою техногенною катастрофою. Ця трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців. Її наслідки ще будуть відчувати на собі майбутні покоління.

Сьогодні Чорнобиль – це 2132257 осіб - кількість потерпілого населення від наслідків аварії на ЧАЕС станом на 01.01.2013р

В медичних закладах Львівської області знаходяться на диспансерному обліку  7562 потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС, з них дорослих –5623, дітей та підлітків -  1939. Ліквідаторів – 3953 (52,3%); евакуйованих - 596 (7,9%); переселених – 1074 (14,2%).

Статус ліквідаторів мають 112 медичних працівників.

Вперше у 2012 році рішенням сесії Львівської обласної ради затверджено Комплексну  обласну програму соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2012-2014 роки.

Розпорядженням голови ЛОДА від 10 лютого 2012 року №72/0/5-12 затверджено Порядок надання пільг на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Відповідно до цього розпорядження здійснюється пільгове медикаментозне забезпечення і

У І кварталі 2013 року стаціонарно проліковано 752 хворих, в тому числі 6 у Національному Науковому Центрі радіаційної медицини м. Києва. Реабілітаційно-відновне лікування пройшли 43 особи, санаторно-курортним лікуванням забезпечено 63 особи.

Затверджено перелік аптек, які забезпечують медикаментами за пільговими рецептами громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Для покращення аналізу та контролю призначеного лікування, всі рецепти, виписані лікарями диспансеру, вносяться в комп’ютерну базу даних.

Після аварії на ЧАЕС минуло 27 років. Діти і підлітки, які зазнали найбільш значного впливу радіактивного йоду, перейшли до категорії дорослих, тому зараз приділяється особлива увага виявленню раку щитоподібної залози саме серед молодих дорослих пацієнтів.

За науковими прогнозами дія “Чорнобильського йоду” триватиме ще приблизно 10-15 років. 

Аналіз медичних наслідків Чорнобильської катастрофи, їх динаміка та прогноз свідчать, що мінімізація цих наслідків та підвищення ефективності медичної допомоги особам, які зазнали радіаційного впливу, не лише зберігають  актуальність, а й стають пріоритетними на найближчі роки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі