У Львові успішно прооперували 11-річну дівчинку, яка мала рецидив пухлини головного мозку

Львівські медики успішно прооперували 11-річну дівчинку з рецидивом пухлини головного мозку.

Нейрохірурги міської дитячої лікарні на вул. Орлика успішно прооперували 11-річну дівчинку, яка мала рецидив пухлини головного мозку. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

Як розповів лікар-нейрохірург Тарас Микитин, 2017 року у Даринки було вперше діагностовано пухлину головного мозку в ділянці задньої черепної ями.

У Львові успішно прооперували 11-річну дівчинку з рецидивом пухлини головного мозку, Фото: ЛМР
У Львові успішно прооперували 11-річну дівчинку з рецидивом пухлини головного мозку, Фото: ЛМР

"Дитина була прооперована і пухлина забрана в повному об'ємі. Гістологічно - медулобластома. Цей тип пухлин відноситься до злоякісних та потребує продовження лікування під наглядом онколога. Тому для наступного етапу лікування вона була направлена до лікарів-онкологів Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, де отримала повний курсу радіо- та хіміотерапії. Дівчинка почувалася добре, але в будь-якому випадку після злоякісної пухлини - медулобластоми, ми спостерігаємо за такими дітьми, в тому числі вони проходять кожні три місяці ЯМРТ", - зазначив лікар.

До дитячої лікарні на Орлика батьки Даринки звернулися у серпні 2020 року, адже на черговому ЯМРТ було виявлено новоутворення в лівій скроневій частці. Хоча у прооперованій ділянці голови все було в нормі.

"Ми повторно зробили у грудні ЯМРТ і виявили, що утвір збільшився в розмірах, але клінічно дитина почувала себе добре, і в неї не було жодних неврологічних симптомів. А вже в лютому на контрольному ЯМРТ ми побачили прогрес росту утвору в скроневій частині. Тому 23 березня 2021 року вона була повторно прооперована. Операція тривала близько 5 годин. Нам вдалось видалити цей утвір в повному об'ємі, і вже через 2 дні після операції дитина була в палаті. Очікуємо на гістологію та імуногістохімію. Зараз дитина почуває себе добре, без жодних неврологічних симптомів", - додав Тарас Микитин.

Зі слів нейрохірургів, новоутвір, який виявили у Даринки, це гравітаційний метастаз, який може неодноразово виникати після такої пухлини як медулобластома. Особливість цих метастазів у тому, що вони поширюються по лікворних шляхах.

Читайте також: Стало відомо, коли Львів повністю відмовиться від хлорованої води

Львів операція пухлина лікарі дитина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі