Радник мера Львова розглядає питання «єдності церков»

Сьогодні, 10 квітня вийшла друком книга доктора богослов’я, радника з релігійно-екуменічних питань міського голови Львова , Тараса Дзюбанського про розуміння єдності Церков.

У Папському університеті святого Томи Аквінського в Римі готували англомовне видання нової праці Тараса Дзюбанського майже рік. В основу праці лягла його докторська дисертація, яку автор успішно захистив у червні 2012-го.

Книжка «Єдність Церков у світлі реакцій на Баламандську угоду» (Unitas Ecclesiarum в свете реакции на заявление Баламандский) є однією із перших праць, присвячених 20-й річниці виходу у світ Баламандського документа (1993), підготовленого та підписаного Міжнародною богословською комісією, між Католицькою та Православними Церквами. 

Розглядаючи феномен уніатизму з богословсько-догматичної точки зору, автор подає приклад УГКЦ як успішну модель в екуменічному діалозі, мета якого полягає власне у видимій єдності Церков. 

Як стало відомо вихід книжки у світ було заплановано на січень 2013 року, але вийшла друком книга доктора богослов’я лише сьогодні.

«Питання, які пан Дзюбанський порушує у своїй книзі – це питання, над якими ведуться серйозні диспути між Католицькими та Православними  Церквами та всередині самих церков. Ці вікові дискусії особливо пожвавилися та набули розголосу після Другої світової війни. Наприклад, питання «в який спосіб повинна Церква виражати свою єдність?» викликало багато суперечок та розбіжностей, проте мало відповідей.», - зазначає Роберт Кристіян, віце-декан Богословського факультету Папського Університету Святого Томи Аквінського, Анджелікум, Рим-Ватикан, Італія.

Дві попередні праці автора – «Почитання Апостола Петра у Ватикані» (2010 р.) та «Єдин Свят» (2012 р.) – вийшли друком у Київському видавництві «Дух і Літера», а книгу про Апостола Петра в англомовному варіанті від Львівського видавництва «Артос» («The Development of the Cult of St. Peter in the Vatican», 2012 р.) можна придбати у відомій мережі amazon.com.

« Основний внесок книги «Єдність Церков у світлі реакцій на Баламандську Угоду»– в царині екуменічного діалогу. Автор розглядає надзвичайно важке питання Східних церков в єдності з Римом, їхнє буття та роль в євангелізація і це є вагомим внеском праці. В контексті проблематики в Православно-Католицькому діалозі такі питання постають та потребують правильного богословського підходу, інтерпретації та розв’язки. Автор пропонує цікаві шляхи для розгляду цих делікатних питань, що стосуються церковної ідентичності та існування церков в повній єдності з Римом та інших питань, які задають Православні богослови», - зазначає Джеймс Пулїсі, координатор Екуменічної Секції Папського Університету Святого Томи Аквінського, Анджелікум, Рим-Ватикан, Італія. 

Додамо, що із жовтня 2012 року Тарас Дзюбанський працює радником з релігійно-екуменічних питань Міського голови Львова.

 

 

 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі