• Головна
  • У Львові мріють створити музей музичних інструментів
19:23, 29 березня 2013 р.

У Львові мріють створити музей музичних інструментів

Неперевершеною колекцією народних музичних інструментів володіє Львівський музикознавець Любомир Кушлик. Його унікальна колекція  налічує понад сімсот екземплярів , а на тридцятьох із них він грає.

Така дивовижна колекція почесно заслуговує стати окрасою музею музичних інструментів. Власне про його відкриття музею і мріє колекціонер. Сьогодні половина колекції живе з музикознавцем, а інша частина – де доведеться.

Як розповів Любомир Кушлик, наразі для такої кількості музичних інструментів у Львові не знайшлося місця,

Колекція пана Любомира утворилась, можна сказати, спонтанно. Він викладав у Львівській консерваторії музичні і фольклорні дисципліни, а у 2006 році там відкрили факультет культури і мистецтв, де була спеціальність етномузикологів. Пише Вголос.

«Мені запропонували вести курс етномузикознавства для фольклористів. Я мав кілька народних інструментів і злегка на них грав, але ж студентам треба було показати усю різноманітність і багатство народних інструментів, гру на них – щоб вони десь в експедиції могли заграти, визначити діапазон, тональність, і так я почав збирати цю колекцію», – розповів він.

Він не раз їздив у різні гірські закутки, вишукував інструменти на базарах, й то не один базар треба було обійти, щоб знайти щось цікаве. Щось йому дарували, але більшість інструментів купував. Зараз, знаючи його захоплення, друзі і знайомі підказують, де і що можна придбати. Для зберігання і утримання такої колекції потрібні кошти і приміщення.

Час від часу свою збірку колекціонер виставляє в музичній школі імені Соломії Крушельницької, у Львівському Національному університеті ім. Франка, де у свій час теж викладав, у Львівському історичному музеї, у Музеї народної архітектури і побуту «Шевченківський гай», але усе це – епізодично. Така колекція заслуговує на самостійний музей, бо в Україні немає окремого музею музичних інструментів.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...