• Головна
  • В УКУ обурені новими правилами прийому на бакалаврат від МОН
15:22, 17 листопада 2020 р.
Надійне джерело

В УКУ обурені новими правилами прийому на бакалаврат від МОН

Ректорат Українського католицького університету вважає, що оприлюднені МОН умови прийому на бакалаврат у 2021 році необґрунтовано позбавляють недержавні заклади вищої освіти одного з найбільш важливих інструментів пошуку і залучення абітурієнтів з відповідним для освітніх програм профілем.

Про це йдеться у публічному зверненні УКУ до Міністерства освіти й науки України. У виші називають зміни "безпідставним звуженням університетської автономії", адже вони регулюють процес прийому студентів за результатами зовнішнього незалежного оцінювання для недержавних вищих навчальних закладів. Відповідні умови опублікували на сайті МОН у жовтні 2020 року.

"Раніше із трьох сертифікатів ЗНО обов’язковим був лише сертифікат з української мови та літератури, інші два – на свій розсуд обирав приватний ЗВО відповідно до спеціальностей. Для третього сертифікату ЗНО було передбачено можливість вибору вступником одного з кількох визначених ЗВО предметів. Таким чином було забезпечено розумний баланс між відповідальністю ЗВО і вступника за відповідність між профілем освітньої програми і зацікавленням абітурієнта. І досвід УКУ засвідчує, що система працювала добре", - йдеться у повідомленні.

Цього року ввели зміни, згідно з якими МОН визначає, з якого предмету має бути другий сертифікат, а сам абітурієнт подає на власний вибір третій сертифікат. "Як наслідок, відповідно до нових умов прийому, аби вступити на фізику не обов’язково складати ЗНО з фізики, а щоб стати студентом комп’ютерних наук не обов'язково знати англійську", - підкреслили в УКУ.

У виші наголошують, що не варто позбавляти приватні університети кінцевого рішення, які сертифікати ЗНО на яку спеціальність має подавати абітурієнт при вступі. Пояснюють це тим, що ситуація до всього ускладнює  свідомий вибір абітурієнтами спеціальності і освітньої програми і призведе до значно більшої кількості “випадкових людей" на "випадкових програмах”.

"Ми не отримуємо від держави ні копійки і витримуємо конкуренцію на освітньому ринку саме завдяки більшій автономії та креативності... Ми не розуміємо ні логіки, ні інших підстав, якими керувалося МОН України при прийнятті рішення зарегулювати перелік конкурсних предметів для вступу на навчання для здобуття освітнього ступеня бакалавра і позбавити ЗВО будь-якого впливу на цей процес. Ми також не бачимо, яка може бути користь такого рішення для закладів освіти та самих вступників у коротко- та довгостроковій перспективі. Тому просимо переглянути позицію МОН щодо цих питань і повернутися до практики минулого року, коли недержавні ЗВО мали можливість впливу на другий і третій конкурсний предмет ЗНО", - повідомили у зверненні.

Читайте також: У Львові відкрили заклад із боба-чаєм: що це таке і де він розташований, - ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини Львова #львівські новини #УКУ #МОН #освіта і наука #студент #ЗНО #виш #прийом абітурієнтів #бакалаврат
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...