Суботня розмова
19:31, 23 березня 2013 р.
Львівщина забуде про молодь або чому не хочуть повертатись в Україну?
Суботня розмова
Села Львівщини масово "вимирають". Молодь виїжджає у міста і не повертається. А останнім часом курс молодої людини не у Львів чи Київ, а Варшаву, Прагу чи Рим. І така тенденція лякає.
За даними опитування кадрового порталу hh.ua, 91% освічених людей хоче виїхати з України. Тільки протягом 2005-2008 років на роботу за кордон виїжджав кожен 20-й українець, загалом 1,5 мільйона осіб, тобто 5,1% працездатного населення. Це насправді багато.
Варвара Жлуктенко, речник міжнародної організації з міграції в Україні, яка нам принесла трохи цифр, Фактично 6 млн українців дуже прагнуть виїхати за кордон. Але при цьому лише 500 тисяч із них мали конкретні плани щодо працевлаштування в країнах Шенгену, - йшлось в одній із передач телеканалу ТВІ.
Як переконують експерти, на першому місці – країни Євросоюзу, на другому – США і Канада.
"Найчастіше їдуть дійсно в країни Європи. США, Канада і Росія приблизно на одному рівні" - ствержують фахівці
А що Львівщина…..
Нестабільна економічна і політична ситуація в Україні посилює бажання громадян мігрувати з держави. Такі тенденції спостерігаються, кажуть експерти і прогнозують наступну хвилю міграції, оскільки молоді освічені люди не бачать для себе перспектив на батьківщині.
Ще рік тому, опитуючи львівських студентів, чи хотіли б вони виїхати за кордон, у відповідь я чула про наміри побувати на стажуванні чи роботі, щоб повернутись в Україну з набутим досвідом. Нині настрої серед молоді змінюються, і чимало уже говорить про міграцію.
Студенти факультету прикладної математики Львівського університету імені Франка розповіли, що за першої нагоди старшокурсники покидають Україну.
«Усі фірми з програмування, розвитку науки розташовані за кордоном, і вони користаються нашими «мізками», потребують розумних людей», – каже студентка Ольга. «Немає підтримки з боку держави, тому ми й хочемо їхати. Влада мала б дбати про створення компаній, фірм», – зауважує студент Микола. Говористь «Радіо Свобода»
Заробітчанство: добробу чи крах для родини?
Згідно зі статистичними даними, лише шість відсотків заробітчан не мають дітей. У більшості мігрантів їх двоє або троє. На Львівщині практично в кожному класі є одно, двоє або й троє дітей, у котрих мама, тато чи й двоє батьків заробляють гроші за кордоном.
В одному із міст Жовківщини мама Маряна поїхала в Італію покращувати життя дітей. В цей час вдома з дітьми залишився чоловік. Рік за роком минав, а від дружини і мами ні грошей, ні дзвінка. Чоловік не на жарт налякався, почав розшукувати дружину, а зясувалось у неї вже інша сімя і до дітей на Україні нема діла.
Інша історія не менш сумна. Ірина залишилась без мами у 7 років. Мама поїхала в Іспанію, а батька вона ніколи і не знала. За її виховання взялась бабуся, але не догледіла. У 15 років її чадо завагітніло.
«Добре там, де нас немає»
Ці рядки з відомої приказки. І в умовах сучасних реалій досить великий відсоток жителів нашої країни так чи інакше замислювався про еміграцію за кордон. Хтось їхав «на заробітки» і повертався, а хтось зумів подолати всі труднощі і залишитися за кордоном на постійно.
0.9
За допомогою даних Міністерства закордонних справ України ми склали ТОП-10 країн, в яких проживає максимальна кількість жителів українського походження. МЗС у свою чергу спирається на перепису населення в зазначених країнах, при цьому визнаючи – неофіційна статистика може відрізнятися від цих цифр на користь більш-менш пропорційного збільшення. Інформує openlviv.net
ТОП-10 країн, в яких проживають українці:
1. Росія (1,93 млн українців офіційно мають статус громадянина РФ, за неофіційною статистики тут проживає близько 10 млн чол.)
2. Канада (близько 1,2 млн чол. За даними перепису 2006 р., причому кількість емігрантів постійно зростає)
3. США (близько 900 тис.чол. (Перепис 2000 р.), однак демографи стверджують, що реальна цифра коливається в районі 1,5 млн українців)
4. Бразилія (≈ 600 тис.чол.)
5. Казахстан (≈ 550 тис.чол.)
6. Молдавія (≈ 455 тис.чол.)
7. Аргентина (≈ 300-350 тис.чол.)
8. Білорусія (≈ 237 тис.чол., Але на думку демографів фактична цифра – не менше 500 тис.украінцев)
9. Німеччина (≈ 140 тис.чол.)
10. Узбекистан (≈ 95 тис.чол.)
1 (2)
Слід зазначити, що багато тисяч українців перебувають нелегально і їхня кількість реально набагато більша. А куди б Ви поїхали жити?
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
00:07, Вчора
12:02, 3 грудня
15:53, Вчора
14:26, 3 грудня
00:07, Вчора
live comments feed...
Коментарі