• Головна
  • Де у Львові безкоштовно зробити ПЛР- та ІФА-тест на коронавірус, - АДРЕСИ
18:09, 17 вересня 2020 р.
Надійне джерело

Де у Львові безкоштовно зробити ПЛР- та ІФА-тест на коронавірус, - АДРЕСИ

Фото - з відкритого доступу

Фото - з відкритого доступу

Щоденне збільшення кількості хворих на Львівщині та по Україні стало наслідком підвищення кількості тестувань. Усе більше львів’ян та мешканців області звертаються до закладів охорони здоров’я, аби пройти ПЛР- та ІФА тестування.

Журналістка 032.ua поспілкувалася з головною епідеміологинею Львівщини Наталією Тімко, яка розповіла, де у Львові можна зробити безкоштовне тестування на COVID-19 та хто повинен платити за відповідне дослідження з власної кишені.

Хто може пройти безкоштовно ІФА- та ПЛР-тести?

Пацієнти з підозрою на коронавірус повинні проходити безкоштовне ІФА- чи ПЛР-тестування двічі. Вперше його роблять у момент госпіталізації, а вдруге - після виписки.

Окрім того, у закладах охорони здоров’я первинної ланки (поліклініки, амбулаторії) можна пройти тестування на коронавірус за рахунок держави, якщо пацієнт має симптоми цієї інфекції, або став контактною особою людини, у якої підтвердили коронавірус. До слова, обов’язкове безкоштовне тестування має пройти особа, яка потребує госпіталізації у стаціонар.

Щоб пройти ІФА- чи ПЛР-тестування безкоштовно, потрібно обов’язково мати скерування від сімейного лікаря.

Хто не повинен проходити ПЛР- та ІФА-тестування за рахунок держави?

Із власної кишені за ПЛР- та ІФА-тестування повинні платити люди, які їдуть відпочивати за кордон та особи, які не мають симптомів коронавірусної інфекції, але хочуть перевірити стан свого здоров’я.

У яких лабораторіях можна пройти безкоштовно ПЛР- та ІФА-тестування?

У двох лабораторіях (вірусологічній та особливо небезпечних інфекцій) Львівського обласного лабораторного центру. Він розташований на вулиці Круп'ярській, 27. У понеділок лабораторія відкрита з 9:00 по 18:00, а з вівторка по п’ятницю працює від 9:00 до 17:00.

У лабораторії лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова також почали робити ПЛР- та ІФА-тестування. Там відповідні дослідження на наявність COVID-19 проводять пацієнтам лікарні ШМД, а також 1-ої та 8-ої міських лікарень. Вона розташована на вулиці Миколайчука, 9 та працює цілодобово.

У лабораторії науково-дослідного інституту Львівського медичного університету можна зробити безкоштовні та платні ПЛР- та ІФА-тестування. Лабораторія розташована на вулиці Зеленій, 12 та працює у всі дні, крім суботи та неділі.

Як розповів журналістці 032.ua директор інституту Борис Кузьмін, лабораторія збирає проби з 8:00 по 12:00, після цього аналізи обробляються. Про результат тестування пацієнт буде знати за 24 години після його проходження. Однак у лабораторії можна зробити аналізи ще швидше. У випадку, якщо людина збирається їхати за кордон, то результати будуть готові вже за 8 годин. За ІФА-тестування там доведеться заплатити 378, а за ПЛР-тест - 1000 грн.

Довідково. ПЛР-тестування - тестування методом полімеразної ланцюгової реакції. Таке тестування показує наявність чи відсутність в організмі людини ДНК або РНК вірусу. Завдяки ПЛР-тесту можна виявити у хворого коронавірус ще у перші дні зараження. Проводять тестування методом забору зразків із верхніх дихальних шляхів (носоглотки) пацієнта. 

ІФА-тестування - це імуно-ферментний аналіз, за допомогою якого виявляють антитіла, які виробляються коли організм уражений вірусом. До того ж, методом ІФА-тестування визначають імуноглобуліни двох типів: M і G. Якщо виявляють M, то це говорить про гострий процес захворювання, якщо G — то людина перехворіла вірусом і виробилися антитіла до цього захворювання.

Читайте також: Безкоштовне ПЛР- та ІФА-тестування у Львові: чи зобов'язані пацієнти платити

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #ПЛР-тест #ІФА-тест #де зробити безкоштовно #хто робитиме безкоштовно #перелік лабораторій #новини Львів #новини Львова
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,75
41,85
EUR
45,50
45,58
PLN
10,53
10,60
Оголошення
live comments feed...