
12:29, 3 вересня 2020 р.
Надійне джерело
18 гірників 6 день протестують у шахті "Надія": Мінерго перерахувало 5 млн грн на зарплату

Фото ілюстративне, з відкритих джерел
Станом на 3 вересня, у Львівській області уже шостий день триває протест гірників із шахти "Надія". Шахтарі залишилися під землею з вимогою виплатити їм заробітну плату, заборгованість по якій сягає ще березня 2020 року. Спершу до протесту долучилося 40 гірників, але через погіршення стану здоров'я, частину з них довелося підняти на поверхню. У шахті залишилося 18 працівників.
Про це повідомив голова профспілки гірників України Михайло Волинець. Він додав, що гірники шахта "Надія" також готові посили підземну акцію протесту голодуванням. Додамо, уже третій день поспіль, протестувати шахтарям допомагають їхні дружини, які на поверхні влаштовують акції з перекриття автодоріг.
2 вересня під час засідання Уряду прем'єр-міністр Денис Шмигаль попросив найближчим часом вирішити питання щодо зарплат гірників шахти "Надія" на Львівщині. Це недержавне підприємство, на яке держава грошей не виділяє. За даними Міненерго, перед шахтарями є борг, оскільки колишнє керівництво систематично порушувало закони. Заборгованість по зарплатах гірникам сягає 61,54 мільйонів гривень
3 вересня на Урядовому порталі повідомили, що ПАТ «Центренерго» перерахувало ПрАТ «Шахта «Надія» 5 млн грн, які скерують на виплату боргів по зарплаті. Це - авансовий платіж за вугільну продукцію шахти, який уже мав надійти на рахунки керівництва підприємства. Міненерго також переконує, що 31 серпня ДП «Калуська ТЕЦ-НОВА» перерахувало шахті «Надія» 3,7 млн грн, які також скерували на виплату зарплати.
"Ми аналізуємо варіанти, як далі функціонуватиме підприємство, і найближчим часом представимо наш план дій. Хочу наголосити, що ті, хто довів підприємство до такого скрутного стану, мають бути покарані", - наголосила в.о. Міністра енергетики Ольга Буславець. У Міненерго також передали матеріали аудиту ПрАТ «Шахта «Надія» у Генпрокуратуру і Службу безпеки України для подальшого розслідування порушень.
Додамо, що станом на нині почали протест також гірники із шахти "Жовтнева" із видобутку залізної руди (Кривий Ріг). Під землею на глибині 1,2 км залишилися 12 людей нічної зміни, до них також приєдналися працівники ранкової зміни, яких не встигла "перехопити" адміністрація підприємства. Шахтарі вимагають підвищення зарплати, звільнення менеджерів шахти, які заганяють його у кризу, повернення пільгового стажу за списками 1,2 та припинити порушення при атестації. Щодо цього уже записав заяву голова первинної профспілкової організації Незалежної профспілки гірників України ПрАТ «Суха Балка» Сергій Барабашук:
Читайте також: 2D кодування на ліках: в Україні працюють над запровадженням нового механізму
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
07:49, 10 червня
13:40, 9 червня
07:49, 10 червня
17:40, 3 червня
07:49, 10 червня
live comments feed...
Коментарі