• Головна
  • Львівські школярі разом дбають про екологію міста
18:56, 13 березня 2013 р.

Львівські школярі разом дбають про екологію міста

Новий проект у рамках загальноміської програми «З нами місто розквітає» закликає львів’ян зменшити обсяг побутових відходів та доцільно застосовувати матеріали, призначені для переробки.

 Відтак, львівських школярів залучатимуть до збору макулатури, аби привити їм звичку дбати про довкілля ще змалку. Перша акція стартувала 4 березня.

Аби зберегти довкілля здоровим та чистим, об’єднання САМОПОМІЧ спільно з управлінням освіти та управлінням внутрішньої політики Львівської міської ради розробило проект «Збережи природу для своїх дітей». Мета проекту – зменшити обсяг побутових відходів та привити львівським школярам звичку дбати про довкілля та доцільно застосовувати матеріали, що призначені для переробки та повторного використання. Проект реалізовано в межах загальноміської програми «З нами місто розквітає», спрямованої на підвищення благоустрою Львова. Триває з 4 березня до 29 квітня 2013 року. Найактивніші школи та найкращі класи отримають заохочувальні подарунки.

«Ми запропонували управлінню внутрішньої політики розробити проект з повторного використання сировини. В результаті наша співпраця перетворилася на проект «Збережи природу для своїх дітей». На прикладі збору макулатури ми покажемо, що кожен може зробити внесок у збереження нашої екології, адже це не так важко, як здається на перший погляд», - зазначає Володимир Теслюк, координатор проекту від об’єднання САМОПОМІЧ.

Початком проекту стало проведення роз’яснювальної роботи серед школярів. Потім почався власне збір макулатури – сировини, яка використовується повторно. У кожному навчальному закладі призначено особу, відповідальну за збір. Школи, що зберуть близько 1 т паперу, отримають корисні подарунки, а для самих дітей передбачено заохочувальні призи від компанії «Макдональдс». У рамках програми заплановано також відвідини школярами заводу, що переробляє папір.

«Розвинуті країни вже давно перейшли до вторинної переробки сировини. Україна та Львів, зокрема, тільки стають на цей шлях. Якщо ми спільними зусиллями переконаємо дітей відповідально ставитися до роздільного збирання побутових відходів, починаючи з малого – з паперу, ми можемо бути певні, що ці навички з дитиною залишаться на все життя. Для заохочення школярів у зборі макулатури, подаруємо найактивнішим школам кожного району цінні подарунки, а кращі класи отримають заохочувальні призи», - розповіла Анастасія Рибицька, працівник управління внутрішньої політики ЛМР.

Зараз до проекту залучено 111 львівських шкіл. Також до акції долучилась і Національна скаутська організація України «Пласт». За основу було взято результати аналітичного дослідження «Системи поводження з твердими побутовими відходами в українських містах, роль міського населення в роздільному збиранні сміття та рекомендації для органів місцевого самоврядування», виконаного у рамках Проекту ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...