• Головна
  • У Львові читали і аналізували творчість Пророка
12:57, 13 березня 2013 р.

У Львові читали і аналізували творчість Пророка

Вчора, 12 березня урочиста академія з нагоди 199-річниці від дня народження Тараса Шевченка зібрала в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка зібрала творчу інтелігенцію, студентів та літераторів.

Відомий український  літературознавець і критик, письменник, професор НУ«Києво-Могилянська академія», доктор філологічних наук, Володимир Панченко крізь призму творів періоду «Трьох літ» зробив спробу виокремити найголовніші для української нації істини, десять символічних заповідей, у яких відбилися уявлення Тараса Шевченка про українську мрію і про те, що стоїть їй на перешкоді.

Наснажені геніальним словом Пророка, студенти факультету культури та мистецтв представили літературно-музичну композицію за творами Тараса Шевченка.

«Незадовго до відзначення 200-річниці від дня народження Тараса Шевченка маємо знову і знову невтомно звертатися до унікальної творчої скарбниці невичерпних можливостей, мистецьких замірів і поривань, захоплень і зацікавлень, надій і мрій, колосальних можливостей духовної реалізації національного генія й Пророка, аби черпати наснагу й відкривати правду про свою історичну пам'ять, переосмислити систему цінностей сучасного українця, щоби проектувати наше прийдешнє у вимірі Шевченкової української мрії.» -кажуть свідомі українці

Так, мішаний хор кафедри музичного мистецтва, окрім традиційного символічного обрамлення – священних творів кожного свідомого українця – «Заповіту» й «Реве та стогне Дніпр широкий», виконали «Світе тихий» та «Ой, чого ти почорніло».

Вразила присутніх сучасна постановка «Колискової» студента факультету культури та мистецтв В. Пантелеймонова, яку майстерно втілили на сцені студенти кафедри режисури та хореографії.

Своєрідним камертоном вечора стали поетичні рецитації Народного артиста України Сергія Кустова творів Тараса Шевченка.

Не залишили байдужими присутніх і сольні виступи асистента кафедри музичного мистецтва Інни Штурмак і магістра мистецтв, викладача вокалу Степана Дробіта, а також твори «Лілея» Г. Хоткевича й «Прелюд пам’яті Шевченка» Я. Степового у виконанні ансамблю бандуристок і камерного оркестру кафедри музичного мистецтва. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Оголошення
live comments feed...