Ukrainian Short Films: запрацювала перша онлайн-бібліотека українських короткометражок

Фото: Ukrainian Short Films, Євгенія Пласконь
Фото: Ukrainian Short Films

Із 24 серпня в Україні запрацювала база Ukrainian Short Films. Це перша масштабна онлайн-бібліотека українського короткометражного кіно від часу його виникнення до наших днів. Створенням бази займається громадська організація Wiz-Art за підтримки Українського культурного фонду.

Як розповіли 032.ua творці онлайн-бібліотеки, завдяки платформі сподіваються вивести українське короткометражне кіно у більш чіткий фокус міжнародних представників. Одна з цілей - це також збереження індустрії робіт українських режисерів від початку ХХ століття до сьогодні. База доступна українською та англійською (з початку вересня 2020-го) мовами, є пошук за тематичними фільтрами.

Ukrainian Short Films
Ukrainian Short Films

"Десятки й сотні українських короткометражних фільмів, що прогриміли на кінофестивалях, або розчинялися в небутті, або викладалися на YouTube, де також губилися і з часом зникали. Створення бази українського кіно покликане вирішити цю проблему", – розповів кінознавець та контент-менеджер Ukrainian Short Films, Олександр Телюк.

Українські режисери та режисерки можуть розміщувати безкоштовно свої фільми у базі. Можна також спілкуватися з кураторами щодо показів стрічок на міжнародних кіномайданчиках та фестивалях. Автори бази наголошують, що вона ніколи не буде комерційною, адже має важливу соціальну складову - поширювати і знайомити українців та світ із добрим та актуальним українським кіно. 

Ukrainian Short Films
Ukrainian Short Films

Зараз у базі є пів сотні фільмів, наповнення триває. На першому етапі роботи над базою проаналізували історію українського кіно та склали список українських короткометражних фільмів за всі часи. Далі відібрали фільми, які можуть бути цікавими для міжнародних кураторів, зараз ведуть переговори із . правовласниками фільмів щодо їх внесення до Ukrainian Short Films.

Для користування базою кінопрофесіоналам та критикам потрібно акредитуватися на платформі Big Short (bigshort.com.ua). Час очікування на розгляд заявки – 24 години. Сама база українських короткометражок доступна за посиланням.

Ukrainian Short Films
Ukrainian Short Films

Зі слів Олександра Телюка, під час створення бази, була проведена титанічна робота: промоніторили усі існуючі каталоги українського кіно - від списків кіностудій радянської доби до каталогів сучасних кінофесивалів. Зібрали перелік із майже 1600 фільмів, який можна вважати найбільш повним списком існуючого українського короткометражного кіно. До публікації відібрали фільми, які брали участь у кінофестивалях, а тепер тривають перемовини з режисерами та продюсерами щодо розміщення кіно на сайті.

"Попри те, що база є абсолютно некомерційною та вирішує в першу чергу освітні та архівні задачі, не всі режисери хотіли й могли розміщувати свої фільми в базі. Можливо, причина криється в недостатній консолідованості української кіноспільноти. Адже зараз ледь не кожен фестиваль створює окрему онлайн-платформу, не кажучи вже про українські онлайн-кінотеатри, які теж зараз хочуть мати ексклюзивні права на показ короткометражного кіно. Зіграв свою роль фактор літа як найбільш канікулярної частини року. Адже частина режисерів прямо просили повернутися до цього питання восени. Попри це дуже сподіваюся, що база буде рости і розвиватися", - зауважив Олександр Телюк.

Читайте також: Альтернативний Львів: творчість українських митців представлять онлайн

новини Львова львівські новини кіно фільми культура короткометражки онлайн-кінотеатр
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі