• Головна
  • У Львові допоможуть хворим на глаукому
15:05, 6 березня 2013 р.

У Львові допоможуть хворим на глаукому

У рамках Всесвітнього дня боротьби з глаукомою управління охорони здоров'я Львівської міської ради з 4 до 15 березня проводить заходи щодо раннього виявлення і лікування цього захворювання.

Як поінформував начальник управління охорони здоров’я Володимир Зуб, обстеження щодо раннього виявлення глаукоми є доступним і його можна пройти у будь-якій поліклініці міста безкоштовно.

«Глаукома приводить до незворотної втрати зору. Але її можна виявити і лікувати, тому проводяться такі акції, тому звертається увага львів’ян на те, що таке захворювання треба виявляти вчасно і його можна ефективно лікувати.

Глаукома нічим себе не проявляє, людина не знає, що у неї є підвищений внутрішньоочний тиск і тільки значне зниження зору призводить до того, що людина звертається, а це вже друга або третя стадія захворювання. Вимірювання внутрішньоочного тиску є найбільш простим і ефективним методом раннього виявлення глаукоми. Тонометрія є доволі простою процедурою, вона є достатньо точною. Межі тиску є від 18 до 26 мм.рт.ст, це дуже широкі межі. Тому при виявленні глаукоми краще орієнтуватись на нижню границю норми. Тиск більше, ніж 22 чи 24 мм.рт.ст. повинен насторожити і пацієнта, і медика,  хворого треба більш детально обстежити.

Якщо глаукома виявлена вчасно, її треба лікувати. Лікування глаукоми полягає у тому, щоб нормалізувати внутрішньоочний тиск. Існує багато препаратів, крапель, які можна поєднувати між собою. Відповідно, глаукому можна стабілізувати, щоб вона прогресувала не так швидко. Інший метод лікування – лазерна трабукелопластика, і її, якщо ми досягнути стабілізації тиску, треба використовувати. І якщо не вдалось досягнути за допомогою крапель компенсації тиску, необхідно проводити хірургічні втручання. Багато хворих приходять і кажуть, що не чули, що глаукому можна оперувати. Консервативний метод лікування, краплі, і хірургічний метод лікування, оперативне втручання. Не можна протиставляти один одному. Мета одна – компенсувати внутрішньо очний тиск. Якщо це не вдалось зробити консервативним шляхом, необхідно проводити хірургічне втручання.

У нашому відділенні проводиться дуже багато зусиль для обстеження хворих, встановлення діагнозу, консультації хворих з глаукомою і проводимо хірургічне лікування. Наприклад, минуло річ проведено 190 операцій щодо глаукоми, 108 комбінованих операцій  щодо катаракти і глаукоми і 1678 операцій, які виконані в Центрі загалом, це означає, що кожен 5-й хворий на глаукому», - зазначив професор, завідувач ЛММЦ «Мікрохірургія ока» Ігор Новицький.  

До групи ризику розвитку глаукоми належать люди, які мають 40 і більше років, у яких в роду є хворі на глаукому, хворі з цукровим діабетом і гіпертонічною хворобою. «З 40 років усім треба міряти внутрішньоочний тиск раз на 3 роки. Особливо критична група ризику - це пацієнти-родичі хворих, це хворі з цукровим діабетом і гіпертонічною хворобою. Таким потрібно вимірювати тиск з 35 років і бажано це робити щороку.

Чим молодший хворий, тим більше часу нам треба втримувати внутрішньоочний тиск. Чим швидше глаукома вразила очі, тим більш небезпечною вона є. Кожен міліметр ртутного стовпчика підвищує відсотки ризику. Скарги пацієнтів абсолютно неспецифічні. Тобто не можна за скаргами поставити діагноз глаукоми. Тому дуже небезпечно, коли хворий думає, що у нього катаракта і що воно пройде. А приходить через 2-3 роки, виявилось, катаракти там немає, а пацієнт осліп через глаукому.

Перша ознака глаукоми – звуження поля зору, але хворий цього не помічає», - зазначив професор, завідувач ЛММЦ «Мікрохірургія ока» Ігор Новицький.

Нагадаємо, в березні 2012 року управлінням охорони здоров’я Львівської міської ради вперше в Львові було проведено акцію «Дні раннього виявлення глаукоми».

Управління охорони здоров’я запрошує мешканців Львова відвідати поліклініку, виміряти внутрішньоочний тиск, тим самим зробивши перший крок для попередження сліпоти.

Довідка

У 2010 році у світі зареєстровано 105,0 млн. хворих на глаукому, серед них  налічується 12,3 млн. пацієнтів, сліпих внаслідок глаукоми. Приріст хворих на глаукому складає приблизно 20 млн. осіб протягом 10 років, тобто  з кожним роком їх стає більше на 2 мільйони. Динаміка захворюваності на глаукому в Україні характеризується аналогічними тенденціями та є невтішною. Щорічно виявляється 25 тисяч нових випадків захворювання. В Україні 170 тис. людей страждають на цей недуг. Глаукома займає друге місце серед причин сліпоти в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Оголошення
live comments feed...