Де у Львові можна зробити ПЛР-тест на коронавірус та скільки це коштує

Фото умовне / з відкритих джерел, Катерина Тополюк
Фото умовне / з відкритих джерел

Впродовж останнього часу у Львівській області за добу виявляють найбільшу кількість хворих, у яких діагностують коронавірусну інфекцію. Станом на 16 липня загалом підтвердили 7622 випадки інфікування.

Щоб виявити коронавірус у мешканців, у лабораторіях проводять ПЛР-тестування (тестування методом полімеразної ланцюгової реакції). Його безкоштовно роблять людям із симптомами коронавірусної хвороби та особам, які мали контакт із хворими. Однак, у приватних лікарнях тестування можуть пройти всі охочі. Кореспондентка 032.ua вирішила дізналася, де у Львові проводять ПЛР-дослідження на СOVID-19 та скільки це коштує. 

У медичному центрі "Медікавер" ПЛР-дослідження коштує 2200 гривень. Якщо ви здаєте матеріал-тест до 12:00, то результат отримаєте до 12:00 наступного дня. У лабораторії "Унілаб" також проводить тестування. ПЛР-тест коштує 1500 гривень. Його термін виконання до 3 робочих днів, не враховуючи день забору та вихідні дні. 

У діагностичному центрі "МеДіс" вартість дослідження становить 1500 гривень. Результат можна отримати від 3 до 5 робочих днів. Із 16 липня є можливість пройти терміновий текст, його результат отримаєте до 30 годин. Відповідно, це коштує дорожче - 2100 гривень. 

У лабораторії медичного центру "Святої Параскеви" ПЛР-дослідження проводять за 1780 гривень. Виконують аналіз впродовж 2 робочих днів, не враховуючи дня забору.  У медично-діагностичному центрі "Астар" вартість відповідного тесту становить 1500 гривень. Якщо матеріал для тестування здаєте вранці, то результат отримаєте за добу. Якщо після обіду - впродовж 2 днів. За потреби, є можливість терміново отримати результат впродовж дня (після 18:00), якщо здасте тест-матеріал вранці. Ціна від цього не залежить. 

У медичній лабораторії "Пріма МЕД" ПЛР-тест коштує 830 гривень. Результат буде готовий через два робочих дні. Науково-дослідний інститут епідеміології та гігієни Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького також проводить лабораторні дослідження методом ПЛР. Вартість їх становить 1000 гривень. Результат отримати можна за добу. 

Довідково. ПЛР-тестування - тестування методом полімеразної ланцюгової реакції. Таке тестування показує наявність чи відсутність в організмі людини ДНК або РНК вірусу. Завдяки ПЛР-тесту можна виявити у хворого коронавірус ще у перші дні зараження. Проводять тестування методом забору зразків із верхніх дихальних шляхів (носоглотки) пацієнта. 

Зазначимо, у травні в Україні розпочали проводити тестування методом імуно-ферментного аналізу (ІФА). За допомогою якого виявляють антитіла, які виробляються коли організм уражений вірусом. Визначають імуноглобуліни двох типів: M і G. Якщо виявляють M, то це говорить про гострий процес захворювання, якщо G — то людина перехворіла вірусом і виробилися антитіла до цього захворювання. Кореспондентка 032.ua повідомляла, коли та де розпочали проводити ІФА-тест на Львівщині та як можна пройти тестування. 

*Примітка: Матеріал підготувала редакція 032.ua та він не є комерційним. 

Читайте також: Уряд виділив кошти на підвищення зарплат медикам: коли та на скільки повинні зрости

Львів 032.ua ПЛР-тест коронавірус новини
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
10.86 дуже добре
(7 оцінок)
Високі оцінки користувачів за Корисність
2 людини рекомендують
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі