• Головна
  • Львівська музика зігріє у сильні морози
Суботня розмова
17:07, 2 березня 2013 р.

Львівська музика зігріє у сильні морози

Суботня розмова

 Весна…Така очікувана пора. Тепле сонечко, перші квіти, а там гляди і літо. Сьогодні лише 2 березня, а так хочеться поніжитися під першими промінчиками сонця. Але не судилося…

Декілька слів про погоду….

До приходу справжньої весни доведеться пережити сильні морози, а ось травневі обіцяють бути теплими

За словами директора Укргідрометцентру Миколи Кульбіди, березень почнеться з похолодання. Схожий прогноз дає і народний синоптик з Дніпропетровська Валерій Некрасов.

 «4, 5 і 6 березня температура знизиться до 5-12 градусів морозу. Але 7 і 8 березня ми очікуємо хвилю потепління, яке триватиме мінімум тиждень », - розповів Кульбіда, пише« Сьогодні ».

1.04

1.04

 

Сайт Gismeteo, який засновує свої прогнози на даних Росгідромету, обіцяє, що в середині березня потеплішає до 11 градусів, а з 21 до 24 і зовсім обіцяє 16-20 градусів тепла. А ось прогноз на квітень збігається з прогнозом Валерія Некрасова - холодно, та багато опадів. «Народник» вважає, що в квітні буде переважно 5-10 градусів тепла, а настрій нам будуть псувати дощ, іноді навіть з мокрим снігом. «З 1 травня почнеться явне потепління. І 9 травня температура досягне відразу плюс 20 градусів! », - Розповів Некрасов.

 І якщо вірити «народників», то після затяжної зими і холодної весни прийде тепле літо, яке триватиме аж до початку жовтня.

Що там бабак Мишко наворожив?

Уже традиційно на Стрітеня в день, коли зима зустрічається з весною, у Львівському міському дитячому еколого-натуралістичному центрі будили бабака. Проте ще сонний Мишко не захотів свистати, що означає: весна буде пізня. Натомість його подружка Маруся прокинулася ще тиждень тому, але знову впала в сплячку. І хоча працівники центру намагалися збудити її на сьогоднішнє бабацьке свято, Марусі не було. Кажуть: вона не в настрої.

1.05

1.05

 Далі взялися будити бабака. Коли Мишка витягли із хатинки, він поводився неактивно і боязко. На прохання свиснути, тільки лупав очима. Директор Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович так пояснив поведінку бабака: «Своєї тіні він сьогодні не побачив, тобто, по погоді нібито мала би бути рання весна. Але за його поведінкою можна сказати, що бабак ще не готовий прокидатися, він неактивний, поводиться дуже спокійно і весь час хоче втекти назад спати. Головне – не свистів. Тому весна буде затяжна, не рання і, швидше за все, прийде не раніше, як за шість тижнів. На початку квітня», – пояснив Ігор Антахович.

Також директор розповів, що взимку бабаки прокидалися значно рідше, ніж торік. У Мишка, з його слів, наразі дуже гарне хутро і він має добрячий запас жиру. Значить, так би мовити, ще в зимовому стані.

Ігор Антахович додав, що прогнози Мишка справджувалися впродовж останніх трьох років. Нагадаємо, минулого року він навіщував ранню весну.

Зазначимо, Мишкові вже п’ять років.

Не вбивайте перші квіти

Вже зараз вздовж вулиць міста Львова, де не де можна побачити жіночок, які продають перші весняні квіти.

Як розповіла пані Оля журналісту 032 ua, про те що у Львові на вулиці не можна продавати квіти - знає, і про заборону зривати первоцвіти чули, але це її основний заробіток від якого відмовлятися не планує.

Більша частина первоцвітів занесена до Червоної книги України. Це всі види підсніжників, сон-трава, шафран, дикоростучі тюльпани, горицвіт та багато інших. Ці рослини підлягають суворій охороні відповідно до Положення про Червону книгу України. Їх не можна зривати, викопувати чи в інший спосіб використовувати частини цих рослин.

Продавати дикоростучі рослини забороняється відповідно до ст. 9 Закону України «Про рослинний світ», Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» (ст.88) за продаж рослин накладається штраф від 17 до 136 грн. Тому при продажу «червонокнижних» рослин з людини стягується компенсація за кожну рослину та накладається штраф за факт продажу.

1.01

1.01

 «Незабаром прийде весна і з-під снігу покажуться перші квіти. Водночас, як мало ми знаємо про ці дивні рослини – первоцвіти. Їм не страшні ні раптовий сніг, ні морози – до примх погоди вони прекрасно пристосувались, чого не можна сказати про людей, які зривають їх для власного задоволення, а горе-бізнесмени знищують мільйони рослин заради тимчасової наживи», - зазначають в управлінні екології та благоустрою.

Відтак, управління екології та благоустрою закликає львів’ян не зривати первоцвіти.  Не тільки тому, що за це можуть оштрафувати.

«Куплений «оригінальний» букет швидко зів’яне – ці квіти вмирають так само швидко, як і розквітають. У  букеті чудово виглядають спеціально виведені культурні квіти, а місце «диких» рослин – в природі. Люди рятують художні витвори, які при всій їхній неповторності, все-таки можуть бути відтворені. Будь-який вид тварин або рослин «творився» природою десятки тисячоліть і ці творіння відреставрувати неможливо. Якщо ми не збережемо їх зараз, наші діти можуть їх не побачити. Головне, що може зробити кожен – не купувати ці квіти», - зазначають в управлінні екології та благоустрою. 

В негоду музика зігріє всіх охочих…

Твори композиторів із Німеччини, Норвегії, Польщі, США, Туреччини, України та Японії звучать з 28 лютого на Фестивалі електроакустичної музики Vox Electronica у Львові

З 28 лютого до 6 березня у Львові триватиме Фестиваль електроакустичної музики Vox Electronica. Відкриття фестивалю та презентація учасників відбудеться у галереї "Дзиґа" в четвер, 28 лютого.
Фестиваль електроакустичної музики Vox Electronica – це щорічна акція, що презентує своєрідний зріз сучасних напрямків академічної електроакустичної музики. Поряд із розкриттям і представленням потенціалу різноманітних концепцій експериментальної академічної електроакустичної музики, метою фестивалю є створення  середовища для обміну досвідом між композиторами, виконавцями та артистами, що працюють у сфері електроакустичної музики, як з України так і з-за кордону. Наповнення фестивалю становлять концерти, лекції, а також майстер-класи, конференції та відкриті дискусії.
У програмі концертів фестивалю прозвучать твори композиторів із Німеччини, Норвегії, Польщі, США, Туреччини, України та Японії. Поряд із Чинаром Тімуром (Туреччина), Рупрехтом Лянґером (Німеччина) та Аяне Яманакою(Японія), спеціальними гостями цьогорічного фестивалю Vox Electronica є знаний польський композитор і фахівець у сфері музичного програмуванняМіхал Павелек та відомий віолончеліст, композитор, імпровізатор зі СШАФред Лонберґ-Гольм. Творчість Фреда Лонберґ-Гольма є синтезом академічної електроакустичної музики та фрі-джазу.

1.03

1.03

 А 4 та 5 березня фанати української пісні мають шанс подарувати собі весняний настрій і душевне задоволення під час концерту у Львівській опері. «Мистецько-музичний проект ІВАСЮК» відзначиться серією концертів з нагоди 64-річчя від дня народження Володимира Івасюка.  Пісні всесвітньо відомого українського композитора та поета прозвучать в новій інтерпретації академічної капели «Трембіта» та зірок української сцени.

 «До проекту долучились найкращі українські виконавці, які мають великі та серйозні напрацювання. Організатори цієї події намагалися підібрати учасників, які б ідентифікувалися із музикою Володимира Івасюка. Так і з’явилися: «Піккардійська терція», Павло Табаков, Наталка Карпа, Софія Федина, Оксана Муха. Не кожного дня у нашому улюбленому місті Лева відбувається така сильна подія, як «ПРОЕКТ ІВАСЮК». Думаю львів’янам буде дуже цікаво послухати музику Івасюка, яку інтерпретовано різними спектрами, різними палітрами, талантом виконавців. Я вважаю «ПРОЕКТ ІВАСЮК» - суспільно актуальний та потрібний. Мабуть, сьогодні як ніколи українцям потрібно розвивати свою музику, бо це є наше життя, наша культура. Ми не маємо жодної ідентифікації. Цей проект покликаний представили нову конкурентну українську музику», - зауважив Микола Кулик,художній керівник та головний диригент Державної Заслуженої академічної капели України «Трембіта», музичний продюсер «ПРОЕКТУ ІВАСЮК».

1.06

 А 9 та 10 березня у Львові відбудуться "Шевченківські дні". Урочисті заходи в пам'ять про великого українського поета і громадського діяча відбудуться в музичних і у виставкових залах, а також у центральній частині міста.

Традиція вшановувати пам'ять Тараса Шевченка в березні має у Львові давню історію. Центром святкувань стає майданчик перед пам'ятником Т. Шевченку, де лунають його вірші та пісні, і кожен охочий може пізнати і осягнути "свого" Шевченка, який увійшов у кожен дім не лише "Кобзарем", а й своєю життєвою позицією Великого Українця.

Як побороти весняну хандру? 

Згідно інформації медиків, весна найсприятливіший час для депресії та авітамінозу. Виною всьому так зване афективний розлад - порушення емоційного стану. Притому авітаміноз, який виникає у більшості з нас до березня, не єдина його причина. Основних ще три: зниження імунітету, підвищення нервової збудливості і, нарешті, депресія. На щастя, все це можна виправити.
«Особливо наш організм зараз потребує вітамінів С (аскорбінової кислоти), Р (групі бівофлавоноідов) і В9 (фолиевой кислоті), оскільки в зимових продуктах їх практично немає. Їх брак знижує імунітет, підвищує стомлюваність, порушує окисно-відновні процеси в організмі. Тому обов'язково включите в щоденне меню пророщені зерна пшениці, гірчиці, гречки (їх можна додавати в салати), волоські горіхи і відвар шипшини. Заморожені з літа ягоди та овочі - теж варіант» - переконані фахівці.

1.07

1.07

 А дієтологи застерігають, що кава і чай заважають засвоєнню вітаміну С. Тому частину свого кавово-чайного раціону замініть м'ятним або ромашковим чаєм. Або рекомендують пити підбадьорливі напої не раніше ніж через годину після їжі 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...