• Головна
  • Лариса (Леся) Янг хоче увічнення пам’яті про батька у Львові
15:15, 28 лютого 2013 р.

Лариса (Леся) Янг хоче увічнення пам’яті про батька у Львові

Донька Горліс-Горського у Львові презентуватиме неопубліковані фото літописця «Холодного Яру».

Зустріч з Ларисою (Леся) Янг ,донькою автора книжки «Холодний Яр»відбудеться у неділю 3 березня у Національному музеї-меморіал «Тюрма на Лонцького» о 13.00 

Лариса (Леся) Янг візьме участь у перегляді та обговоренні документального фільму «Холодний Яр» у «Тюрмі на Лонцького» з молодіжною аудиторією. Крім цього під час зустрічі вона презентуватиме досі не публіковані світлини із родинного архіву та поділиться з присутніми планами щодо нового перевидання творів батька Юрія Горліс-Горського.

 Як повідомляють у прес-центрі Центру досліджень визвольного руху Ларисою (Леся) Янг хоче увічнення пам’яті про батька у Львові, де зійшла його літературна зоря.

Коротка довідка:

 Лариса Янг народилася 25 вересня 1946 року, коли її батьки Галина Талащук  та Юрій Городянин-Лісовський перебували у таборі для переміщених осіб у Новому Ульмі (Німеччина). За кілька днів після народження Лариси батько зник за нез’ясованих обставин. Чимало років поклала Галина Талащук на те, щоб довідатися правду про смерть Горліс-Горського, у загибель котрого вона не хотіла вірити, як і в наклепи про його зраду ідеалам визволення України та співпрацю з радянською владою.

 Інформацію про зумисне вбивство українського патріота і літератора вже аж на початку 1990-х років у листі до Галини Талащук (Гришко) підтвердив тодішній співробітник англійської спецслужби CIC Микола Мамонтов, котрому було про це відомо одразу після спільної операції, в якій були замішані англійські та радянські спецслужби. Однак копії документів, зібрані напередодні викрадення Горліс-Горським, його друзям вдалося-таки передати американській стороні, і за ними після розслідування було викрито злочинців, які, перебуваючи на службі в урядових еміграційних установах, засилали в Америку та Канаду комуністичних агентів замість осіб, папери яких нібито зникали.

 Але ні смерть, ні наклепи на одного з яскравих представників української визвольної боротьби не зупинили праці життя Юрія Горліс-Горського, який продовжував жити у своїх книжках.

 Нагадаємо, книга «Холодний Яр: спогади осавула 1-го куреня полку гайдамаків Холодного Яру» була уперше видана у Львові 1934 року за сприяння митрополита Андрея Шептицького та перевидана 1935 року коштом сотника Армії УНР Івана Зуба; третє видання роману здійснило видавництво «Рекорд» у 1937—1938 роках. У Нью-Йорку спогади Горліс-Горського видав його приятель Микола Сидор-Чарторийський 1961 року, у Лондоні вони побачили світ 1967 року. А в незалежній Україні їх двічі публікував письменник Роман Федорів  у 1992 та 1994 роках. Наступні чотири перевидання здійснив засновник історичного клубу «Холодний Яр» Роман Коваль, який проілюстрував книжки особистими фотографіями автора.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
40,77
40,82
EUR
43,87
43,91
PLN
10,08
10,10
Оголошення
live comments feed...