• Головна
  • Благодійники допомогли незрячій дівчинці здобувати освіту
17:38, 20 лютого 2013 р.

Благодійники допомогли незрячій дівчинці здобувати освіту

 Завдяки благочинцям зі Львова семирічна тотально незряча дівчинка з міста Миколаєва (обласного) отримала змогу здобувати освіту, пізнавати світ і жити повним життям.  Це стало можливим завдяки подарункам зі Львова – комп’ютеру із спеціальним звуковим програмним забезпеченням та найнеобхіднішим тактильним та звуковим тифломатеріалам.

 «Марічці Ковалевській з міста Миколаєва в березні виповнюється 7 рочків. Вона має глибокі вади зору від народження, ускладнені легеневою гіпертензією. Із шести існуючих в Україні шкіл-інтернатів для незрячих дітей найближчий до Миколаєва інтернат розташований в Одесі. Утім, через супутню патологію дівчинки інтернат не приймає її на навчання, бо вона потребує постійного догляду.

Відтак в дитини є два шляхи – або залишитись неграмотною і жити в обмеженому світі темряви, або навчатись у звичайній школі. В тамтешню школу її готові взяти, але є один суттєвий бар’єр – шрифт. Адже зрячі та незрячі люди користуються різними шрифтами. Домашні завдання дівчинка писати звичайним почерком не зможе, утім наявність комп’ютера чи ноутбука з спеціальним звуковим програмним забезпеченням дасть їй змогу навчатись і пізнавати світ», - розповіла виконавчий директор Львівського обласного осередку ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ», керівник «Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами» Національного університету «Львівська політехніка», кандидат історичних наук, незряча Оксана Потимко. 

З проханням чимось зарадити до львів’ян звернулася мати Марічки Галина Ковалевська. І хоча Миколаїв є достатньо віддалений від Львова, але бажання допомогти не має обмежень. Відтак, «Ресурсний центр освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами» Національного університету «Львівська політехніка» підготував для дівчинки спеціальні матеріали для освоєння грамоти і початку навчання.

«Вчора кур’єрською доставкою ми вже вислали найнеобхідніші тактильні та звукові тифломатеріали, які допоможуть дитині почати навчання. До Марічки «поїхала» «Абетка в малюнках», надрукована рельєфним друком, щоб дитина за допомогою кінчиків пальців могла уявляти собі, як виглядає дерево, пташка тощо. «Абетка для незрячих» у комплекті з аудіодисками допоможе їй на слух сформувати уяву про складні багатопланові малюнки, а брайлівські лінійки та трикутник - освоювати ази геометрії.

Незрячому не обійтися без знання шрифту Брайля, для вивчення якого Марічка тепер матиме спеціальний пристрій - дерев’яну шестикрапку з 6 металевими кілочками, що дає змогу дуже швидко і відносно легко вивчити цей шрифт. А практикуватись у цьому дівчинка зможе з допомогою дошки для письма Брайлем. Також ми надіслали тактильні дидактичні друковані матеріали (українська та англійська азбука, цифри, ноти, розділові знаки, математичні знаки).

Водночас ми надали програму спеціальних шкіл для сліпих і слабозорих дітей  для підготовчого класу і для першого класу. Ці матеріали стануть у нагоді для розуміння того, які підходи є у навчанні незрячих і як правильно подавати той чи інший матеріал», - розповіли фахівці Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами» Національного університету «Львівська політехніка».

Утім, це ще не всі подарунки, які отримає Маруся зі Львова. Буквально за кілька днів до неї поїде комп’ютер, який подарувала їй компанія «СофтСерв».

«Ми були раді долучитись до цієї ініціативи, подарувавши Марічці такий необхідний їй комп’ютер, і дуже тішимось, що тепер незряча дівчинка зможе повноцінно навчатись  та відкривати для себе світ. Сподіваюсь, що наш приклад знайде чимало послідовників»,- сказав Олег Денис, віцепрезидент компанії «СофтСерв».

Спеціальну комп’ютерну озвучувальну програму на комп’ютер встановлять безкоштовно організатори безстрокової акції «Відкрий незрячому вікно у світ комп’ютерних технологій» (Львівський обласний осередок ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» спільно з Національним університетом «Львівська політехніка»), яка стартувала у Львові 10 жовтня 2012 року. В її рамках від благочинців було отримано 10 комп’ютерів та ноутбуків, які вже знайшли своїх нових власників.

«Завдяки комп’ютеру і спеціальним програмам незрячі школярі зможуть отримати повноцінний доступ до знань і навіть навчатися поруч зі здоровими однолітками. Насправді є ще багато діток, які потребують нашої з вами допомоги!

Звертаємося до небайдужих співгромадян з проханням долучитися до акції. Усі благодійники, які готові подарувати незрячим людям нові або вживані комп’ютери, можуть приносити їх за адресою м. Львів, вул. Городоцька, 81. Техніка не мусить бути найсучаснішою, достатньо лише старенького комп’ютера із колонками чи ноутбука», - наголошує Оксана Потимко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...