12:13, 23 квітня 2020 р.
Працювати поліцейським під час карантину: львівський патрульний розповів про роботу в нових умовах
В Україні триває карантин через поширення нового коронавірусу, у зв'язку з яким ввели низку обмежень для громадян. Як дотримуюються жителі нових правил безпосередньо контролюють правоохоронці.
Кореспондентка 032.ua вирішила дізналася, як карантин вплинув на роботу поліцейських у Львові, тому поспілкувалася із заступником командира другої роти батальйону №4 старшим лейтенантом поліції Тарасом Фрусенко.
Фото: Тарас Фрусенко / надав 032.ua
Тарас працює у патрульній поліції з моменту її запуску в Україні - вже понад 4 роки, він розповів, чи дотримуються громадяни правил каратину, про тих, хто найчастіше їх порушує та чи стало тяжче працювати в таких умовах.
Тарасе, розкажіть про ваш графік роботи та чи змінився він під час карантину?
Зазвичай графік роботи у нас чергується наступним чином: дві денні зміни, два вихідних дні та дві нічні зміни. Після оголошення карантину поліцейським намагаються надавати додатковий вихідний день, однак наразі у відпустку з нас ніхто не йде. Загалом робоча зміна триває близько 12 годин, зокрема це залежить від подій.
Чи забезпечують вас засобами захисту?
Перед початком зміни проводиться шикування, ми спілкуємося з командиром батальйону. Всі тримають дистанцію, патрульним вимірюють температуру, запитують про стан здоров'я, також проводять інструктаж. На робочу зміну поліцейським виділяють захисні маски та рукавички, я жодного разу не витрачав свої кошти на засоби захисту, також у службовому автомобілі є антисептик та захисні окуляри.
Фото: Тарас Фрусенко з колегою / надав для 032.ua
Які нові рішення щодо патрулювання приймалися після оголошення карантинних заходів?
Коли запровадили карантин у Львові, то ми розпочали патрулювання громадського транспорту, оскільки там завжди найбільше скупчення людей, адже спочатку було дозволено перевозити лише половину від сидячих місць. Перші дні намагалися провести профілактику, до відповідальності притягували тільки найбільш злісних правопорушників.
Коли заборонили відвідування парків та скверів, окрім з метою вигулу собак, також посилили контроль за дотриманням цієї вимоги, намагаємося повідомити людям інформацію про це правило, роз'яснити.
Також стежимо, чи є велике скупчення людей, часто люди розуміють нову вимогу та самостійно покидають місце знаходження, але є випадки, коли намагаються висловити свою позицію, чому тут перебувають, часто - це люди від 17 до 24, які у стані алкоспяніння. У цих осіб перевіряємо наявність документів, захисних масок та кількість їх знаходження в одному місці, у більшості випадків все завершується профілактичною бесідою та притягненням осіб до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП, хоча була, коли склали протокол за ст. 44-3.
Чи реагують люди на зауваження та чи дотримуються обмежень?
Варто зазначити, чим більше ми пояснювали вимоги водіям, тим кількість правопорушень зменшувалась. Після двох тижнів карантину помітні були результати - у транспортних засобах перевозили допустиму кількість людей, водії припинили порушувати правила.
Буває, що притягуємо до адміністративної відповідальності порушників, однак спочатку ми намагаємося роз'яснити вимоги, спілкуємося з людьми, також бувають випадки, коли громадяни самі підходять та ставлять питання стосовно обмежень.
Щодо дотримання вимог, для прикладу, у Вербну неділю у Львові поліцейські несли службу біля кожного храму, де відбувалося богослужіння, можу сказати, що за звітами, які подали правоохоронці, люди були у масках та дотримувалися дистанції, грубих порушень не виявили.
Хто найчастіше зараз порушує правила карантину?
За останній період найбільшими правопорушниками є підлітки віком від 15 до 18 років, які виходять на вулицю, інколи виявляємо біля них алкогольні напої. З ними проводимо профілактичні бесіди, радимо спілкуватися в режимі онлайн з друзями та дотримуватися обмежень.
Під час карантину правопорушень стало більше?
Все у порівнянні, раніше було більше порушень тиші у нічний час, зараз таких викликів поменшало, адже люди намагаються залишатися вдома, менше стало адміністративних правопорушень. Натомість, є низка викликів щодо порушень правил карантину, також наразі побільшала кількість сімейних сварок.
Під час карантину з'явилося більше часу, щоб звертати більше уваги на безпеку громадського руху, адже це основна частина роботи поліцейського, під час патрулювання ми виявляємо порушення.
Стосовно ДТП, чи стало менше?
Я патрулюю у Залізничному районі міста, можу зазначити, що стало менше викликів, адже зараз на дорогах і менше транспортних засобів, можливо, і люди уважніші стали.
А як щодо стихійної торгівлі?
Наразі про такі виклики не чув, за моїм спостереженням, під час карантину люди більше купують продукти у супермаркетах, а не на ринках, намагаються заходити у магазини поблизу своїх помешкань.
Тарасе, вам стало важче працювати в умовах карантину?
На роботі мені стало простіше як поліцейському, можливо, це тому, що немає викликів, які потребують довгого спілкування з громадянами, зараз чітко пояснюємо, більшість людей майже одразу все розуміють. Раніше люди ставилися агресивніше, зараз намагаються вислухати і дотриматися вимог, адже хочуть якнайменше контактувати.
Чи виникає страх за здоров'я під час роботи зараз, важче стало морально?
Як такого страху немає, є пересторога за своє здоров'я, напарника та родини. Намагаємося дотримуватися дистанції з громадянами, але у мене така робота, тому потрібно виконувати.
Наразі патрульним намагаються надати більше вихідних, щоб розрядити обстановку, завдяки цьому я себе фізично та морально краще почуваю. На вихідних можу зайнятися спортом, подивитися фільм, прибрати вдома - це допомагає відволіктися.
Читайте також: Історія українки на заробітках у Чехії під час карантину: як за кордоном переживають пандемію
Повне або часткове копіювання, передрук тексту без письмової згоди редакції забороняється та вважається порушенням авторських прав
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Останні новини
Картонна коробка для солодощів: просто, привабливо, недорого
Новини компаній
17:00
Вчора
ТОП новини
Оголошення
19:26, 21 листопада
17:13, 21 листопада
11:21, 19 листопада
11:24, Вчора
17:13, 21 листопада
live comments feed...
Коментарі