Український протест - безжалісний, але даремний (ФОТО+ВІДЕО) - 032.ua

Український протест - безжалісний, але даремний (ФОТО+ВІДЕО)

В українців фактично відібрали право займатися бізнесом, позбавили пільг, обмежили трудові права, їх задушили цінами на «комуналку» і на продукти харчування. Однак їм поки залишили святе право виходити на мітинги і на акції протесту.

Громадянське суспільство на папері

Про те, що таке «громадянське суспільство», тепер, напевно, знає кожен студент. Адже будуємо ми його вже майже 20 років. В Україні розвелася тьма-тьмуща громадських організацій, партій і громадських об'єднань.

Так званий український третій сектор, як правило, існує на гроші закордонних грантодавців.

Ми не хочемо сказати, що західні фонди не зацікавлені в розвитку демократії в Україні. Однак на практиці все виглядає так: якась організація отримує гроші під якусь ідею. Наприклад, підвищення правової грамотності на селі чи культурного рівня двірників. Виграла гроші організація, провела пару семінарів і кілька мітингів. Все це фіксується на відеоносії та вноситься у звіт. Способу виміряти ефективність цих методів роботи немає. Та й не потрібно це нікому.

На жаль, всі ці утворення, що є елементами громадянського суспільства, продовжують існувати окремо від народу.

Більш того, їх наявність і строкатість вигідні на сьогоднішній день виключно для влади. Адже, хто, як не громадські працівники, зможуть «заговорити» болючу для суспільства тему, а замість неї підсунути абсолютно «ліву», абсолютно не потрібну їм проблему.

Ну, скажімо, після прийняття рабського Трудового кодексу у свідомість мас запускається, приміром, тема сексменшин.

Останнім часом в країні постійно киплять мітингові пристрасті. Зазвичай в акціях бере участь дуже мало людей, але вони обов'язково висвітлюються ЗМІ.

Хочеш, щоб тебе помітили? Збери 5 друзів, візьміть у руки вила, а краще труни, придумайте собі тему для протесту - чим абсурдніше, тим краще, і вперед - ти майже зірка екрану!

Втім, не будемо сильно утрирувати і спробуємо розкласти сучасні українські протести на кілька категорій.

Протест як стримуючий фактор

Кому не знайома така ситуація?

Підвищилися тарифи на ЖКГ, на підприємстві масово скорочують робітників, п'яний мажор збиває людей на пішохідному переході ...

Праведний гнів кипить, обурений розум. У будь-якій нормальній країні люди в таких випадках виходять на вулиці, страйкують, стоять до кінця, навіть б'ються з поліцією.

А що у нас? У нас всі обурюються вдома на кухнях. Але на телеекранах обов'язково з'являється якийсь громадський працівник, який кличе народ на мітинг.

Як правило, вид цього «суспільника», в кращому випадку, довіри не викликає, в гіршому - по ньому давно плаче психіатр.

Є ще третій варіант - в ролі громадського працівника виступає скомпрометована особа. І достатньо лише набрати його прізвище в Гуглі, щоб зрозуміти - ця людина даром навіть у туалет не сходить.

Прикладів - сотні.

У Миколаєві якийсь громадський Юрій Круцилов неодноразово «робив» пікети під судом, де проходив процес у справі Макар.

николаев

  Активісти поставили намет напроти входу до суду, з плакатами, чучелом Феміди в труні і прожили так кілька діб, нічого не вимагаючи.

У Луганську є цілих два таких героя - Микола Шамрін і Михайло Пащук, один з них прославився тим, що відкусив на сесії міськради палець охоронцеві.

Ці два товариші начебто озвучують цілком популярні ідеї про захист прав громадян. Однак тільки побачивши їх, з'являється відчуття, вибачте за слово, подиву. Це те, що називають словом - зневажений. А він ніколи не стане масовим.

«Мер, прокурор, суддя, скарбник - в місті! Чотири людини нехай керують. І - шибениця перед міськвиконкомом варто. Вкрав - на шибеницю!» - так луганський правозахисник Анатолій Шамрін агітує маси.

Ще один яскравий приклад. Не так давно представники незалежної профспілки захопили дирекцію однієї з шахт вугільної компанії Ріната Ахметова.

лугаснк шахтеры

  Громадські діячі висували резонні вимоги: захистити права робітників. Що зробили їхні опоненти?

А просто витягли на світ Божий інформацію про те, що профспілковий лідер, можливо, отримує зарплату в «конкуруючій фірмі».

Природно, майже ніхто з шахтарів акцію не підтримав, і вона захлинулася в переговорах. Тобто проблему заговорили.

Словом, буйні - не ватажки. Тому всі їх акції - лише привід для новин, а віз проблем і нині там.

Надувним Януковичем по золотому унітазу

Політичні партії - особлива каста серед протестуючих. Мова, насамперед, іде про опозицію.

Звичайно, партія влади також вдається до вуличних акцій, але тут мова йде в основному про адмінресурс.

Опозиція ж у всю проявляє фантазію.

До прикладу, в минулому році на день Соборності України в Харкові Олександра Кужель запустила в небо надувного Януковича. Лялька була одягнута в майку та сімейні труси, а на обличчі був прикріплений портрет президента.

янукович надувной


 У цьому році дуже запам'яталася акція, під час якої опозиціонери співали колядки під СІЗО, де перебувають політв'язні.

Що тут можна сказати? Тимошенко досі в тюрмі, ряди політв'язнів ростуть. А від креативу їх захисників Межигір'я не похитнулися, і на золотому унітазі гаранта поки не з'явилося жодної тріщинки.

Сюди ж можна віднести і безглузді акції ВО «Свободи».

У Кривому Розі їх проводять мало не кожен день і по будь-якому приводу. Розвішують "рожевого Азарова" на урни.

1

 
 Але все це - безглуздий струс повітря, голі гасла, голосіння і страждання по Україні. Вони зовсім не заважають регіоналам йти напролом, подібно танкам.

У Донецьку активісти публічно вішають на площі опудало чиновника з Партії регіонів. Перед будівлею міськради.

донецк

  Щось подібне відбувається і в соціальних мережах. На кожну «капость» влади небайдужі українці відповідають новим колажем або фотожабами.

Все прекрасно. У країні - демократія, тож Януковичу є чим похвалитися перед Європою.

Ну а «Титанік» продовжує плисти в заданому напрямку.

«Немає кінцю світу!», або Врятуємо карадазького змія

Відлякування кінця світу, захист нігерійського студента, підозрюваного в замаху на вбивство, порятунок містичного тваринного - ці «проблеми» також можуть вивести людей на вулиці.

Деколи складається враження, що у наших громадських діячів є спеціальна місія - дати людям поживу для роздумів, щоб вони не думали про насущні проблеми. Це як в Америці: в розпал війни в Іраку з'являється Моніка Левінські, і вся країна з насолодою смакує подробиці її відносин з Клінтоном.

Сімферопольські студенти в кінці жовтня 2011 року під вікнами Верховної Ради Криму вимагали ... захистити і зберегти карадазького змія.

змей 2

  Пікетники заявили, що це реліктова тварина величезних розмірів, яка, за твердженнями численних очевидців, мешкає в морі біля Карадага і час від часу вибирається на сушу. Активісти заявляли, що активний водний і піший туризм, а також вилов риби в районі Карадага ставлять під загрозу існування реліктового тварини.

У тому ж Сімферополі в цьому році 21 грудня люди зібралися на мітинг, щоб «відлякати» Апокаліпсис.

Близько двох десятків молодих людей скандували «Ні кінцю світу!» І пройшли ходою до гіпермаркету «Сільпо».

У Луганську громадські працівники невтомно захищають нігерійського студента Олаолу Сунканмі Фемі, якого підозрюють у нападі на 4-х луганчан. Справа була в під'їзді. Нігерієць напав на трьох чоловік з «трояндочкою». Громадські діячі запевняють, що він захищався від ксенофобів. Тему із звичайного кримінального процесу роздули до розмірів міжнародного скандалу.

нигериец

 
 А в Одесі 20 активістів у вересні минулого року протестували проти румунізації Молдови. Ну звичайно, інших же проблем в одеситів немає ...

Боріться і поборете!

Абсурд полягає в тому, що справжній протест, покликаний висловити громадянську позицію, буває дуже складно відрізнити від всієї цієї мітингової бутафорської мішури.

На всю країну пролунали «Податковий Майдан», а також акції чорнобильців і афганців.

Запам'яталася й ще одна акція в Донецьку. Восени 2011 року під стінами Донецької ОДА пройшов мітинг проти підвищення тарифів на ЖКГ. На нього зібралося 50 осіб, деякі з яких тримали в руках вила та лопати. Протестуючі, скандуючи «Банду геть!», спробували увірватися в будівлю Донецької облдержадміністрації. Їм навіть вдалося зламати вхідні двері, але співробітники міліції стримали натиск протестуючих.

дед с вилами

  Це фото старого з вилами облетіло всю країну, однак тарифи в Донецьку так і не знизили.

Чому ці акції не стають масовими і не приносять результату? Перш за все, тут спрацьовує старий принцип, сформульований ще Мартіном Немеллером:

«Коли нацисти прийшли за комуністами, я мовчав, я ж не комуніст.
Потім вони прийшли за соціал-демократами, я мовчав, я ж не соціал-демократ.
Потім вони прийшли за профспілковими діячами, я мовчав, я ж не член профспілки.
Потім вони прийшли за євреями, я мовчав, я ж не єврей.
А потім вони прийшли за мною, і вже не було нікого, хто б міг протестувати ».


Але справа тут не тільки в пасивності мас і в упевненості, що протест нічого не змінить. На жаль, третій сектор став частиною державної машини, чиє завдання - надати народному гніву потрібне русло.

З іншого боку, набирають обертів рухи, які намагаються виконувати функції влади і правоохоронних органів.

Приміром, «Дорожній контроль», який бореться з ДАІ і з порушниками ПДР, неоднозначна організація «Оккупай педофіляй», що «відловлює» збоченців і виставляє відео з ними в Інтернет.

У Львові молоді активісти вирішили мирно блокувати роботу магазинів, які, всупереч рішенням місцевої ради, продають алкоголь після 22-ї години.

Ясна річ, що всі ці рухи недосконалі, і їх діяльність викликає масу питань.

Однак, хто сказав, що ефективний протест - справа проста, і що йому не потрібно вчитися?

Адже за право бути почутими, як і за будь-яке інше, потрібно вміти боротися.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Культура
18 грудня, напередодні Дня святого Миколая, у Львові засяяла головна ялинка міста. Про це повідомляє кореспондент сайту 032.ua. На урочисту церемонію відкриття завітав міський голова Львова Андрій Садовий, якому українські пластуни передали Вифлеємський вогонь миру. Читайте також: Бути помічником Святого: як у Львові діє Фабрика Миколая Після того, як львів'яни порахували від десяти до одного, головна ялинка міста засяяла, а пластуни почали ділитися святко...
Інтерв'ю
Уже 18 років поспіль у Львові та інших містах Україні діє благочинна акція “Миколай про тебе не забуде”. Сотні волонтерів щорічно збирають подарунки та напередодні свята Миколая приносять їх дітям, які того потребують. Кореспондент сайту 032.ua відвідав Фабрику Святого Миколая у Львові та дізнався, як можна стати помічником та що входить у обов’язки волонтерів. Фабрика Святого Миколая традиційно розмістилася цього року в приміщенні Палацу мистецтв на вулиц...
Суспільство
Наступного тижня центри надання адміністративних послуг у Львові матимуть вихідні дні.  Про це повідомляє департамент адміністративних послуг ЛМР.  Читайте також: Львів в очікуванні свята: куди піти цього тижня Так, 23, 24, 25, 30 та 31 грудня, а також 1 січня ЦНАПи, як і всі державні установи, матимуть вихідні дні. В усі інші дні офіси працюють за звичним графіком. Графік роботи ЦНАПів: Зазначимо, що ЦНАПи працюють у кожному районі Львова. Зокрема на вул....
Суспільство
У Львівській облдержадміністрації визначились із переможцями конкурсу перевізників на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування Львівщини. Усього на конкурс виставили 72 лоти, за які боролись 16 перевізників, - передає 032.ua. Згідно з переліком переможців конкурсу, маршрути Львівської області перевізники обслуговуватимуть таким чином: ТзОВ "Успіх БМ" - №№1001, 115, 132, 133, 152, 160, 161, 178, 179, 183, 184, 206, 320, 330, 349...
Кримінал
18 грудня у Львові попрощалися з відомим громадським діячем, волонтером, учасником трьох головних революцій незалежної України Ігорем Коцюрубою. Як повідомили у прес-службі Львівської ОДА, львів'яни провели його в останню путь у Військовому Храмі Стрітення Господнього. Ігор Коцюруба був співголовою "Революції на граніті" (1989), головою "Студентського братства" Львівської політехніки (1989 – 1990), секретарем "Студентського братства" міста Львова у 1990 -...
Суспільство
Українці загалом матимуть 11 вихідних днів у грудні, а також відпочиватимуть з 5 по 7 січня. Про це повідомляє 032.ua.  Читайте також: Метрові снігові замети: якою колись була зима у Львові, - ФОТО Перші потрійні вихідні цього місяця припадуть на католицьке Різдво, яке випадає на вівторок, 25 грудня. Відтак, вихідними стануть також 23 та 24 грудня. Додатковий вихідний день українці відпрацюватимуть уже цієї суботи, 22 грудня. На Новий рік  українці також в...
Новини компаній
З листопада у під`їздах львівських багатоповерхівок почали з`являтися скриньки для свіжих продуктів — FoodBox. Гарно оформлені бокси з кодовими замками привернули нашу увагу, тому ми вирішили розібратися, що це і як працює. Food Box — це чотири окремих відділення, кожне з яких має власний код. Продукти в скринці знаходяться в спеціальному термоящику, що зберігає їх свіжість. Зручність Food Box очевидна. Людина замовляє продукти в інтернеті, не витрачаючи ч...
Суспільство
Сьогодні, 18-го грудня, комунальне «АТП-1» отримало останні зі 100 автобусів МАЗ.  Про це повідомили на офіційній сторінці підприємства у Facebook, передає 032.ua.  Читайте також: У Львові через ДТП на Городоцькій три трамвайні маршрути курсують зі змінами «Отримали вже всі 100 МАЗів і 25 «Електронів». Ще 6 «Електронів» заберемо у виробника найближчими днями», - мовиться у дописі.  Зазначимо, що нові автобуси курсують на маршрутах № 1А, 2А, 3А, 5А, 16, 29,...
Суспільство
Сьогодні, 18-го грудня, на вулиці Городоцькій, 135 у Львові трапилась ДТП між автобусом і трамваєм. Про це повідомили у прес-службі ЛМР, передає 032.ua. Фото: ЛМР Читайте також: До уваги львів'ян: скільки вихідних українці матимуть на Різдво та Новий рік, - ПЕРЕЛІК Унаслідок зіткнення трамвай зійшов з рейок заднім візком. На місці події працюють поліція і служби ЛКП «Львівелектротранс». На час з’ясування причин події та усунення наслідків ДТП трамвайні ваг...