Український протест - безжалісний, але даремний (ФОТО+ВІДЕО)

В українців фактично відібрали право займатися бізнесом, позбавили пільг, обмежили трудові права, їх задушили цінами на «комуналку» і на продукти харчування. Однак їм поки залишили святе право виходити на мітинги і на акції протесту.

Громадянське суспільство на папері

Про те, що таке «громадянське суспільство», тепер, напевно, знає кожен студент. Адже будуємо ми його вже майже 20 років. В Україні розвелася тьма-тьмуща громадських організацій, партій і громадських об'єднань.

Так званий український третій сектор, як правило, існує на гроші закордонних грантодавців.

Ми не хочемо сказати, що західні фонди не зацікавлені в розвитку демократії в Україні. Однак на практиці все виглядає так: якась організація отримує гроші під якусь ідею. Наприклад, підвищення правової грамотності на селі чи культурного рівня двірників. Виграла гроші організація, провела пару семінарів і кілька мітингів. Все це фіксується на відеоносії та вноситься у звіт. Способу виміряти ефективність цих методів роботи немає. Та й не потрібно це нікому.

На жаль, всі ці утворення, що є елементами громадянського суспільства, продовжують існувати окремо від народу.

Більш того, їх наявність і строкатість вигідні на сьогоднішній день виключно для влади. Адже, хто, як не громадські працівники, зможуть «заговорити» болючу для суспільства тему, а замість неї підсунути абсолютно «ліву», абсолютно не потрібну їм проблему.

Ну, скажімо, після прийняття рабського Трудового кодексу у свідомість мас запускається, приміром, тема сексменшин.

Останнім часом в країні постійно киплять мітингові пристрасті. Зазвичай в акціях бере участь дуже мало людей, але вони обов'язково висвітлюються ЗМІ.

Хочеш, щоб тебе помітили? Збери 5 друзів, візьміть у руки вила, а краще труни, придумайте собі тему для протесту - чим абсурдніше, тим краще, і вперед - ти майже зірка екрану!

Втім, не будемо сильно утрирувати і спробуємо розкласти сучасні українські протести на кілька категорій.

Протест як стримуючий фактор

Кому не знайома така ситуація?

Підвищилися тарифи на ЖКГ, на підприємстві масово скорочують робітників, п'яний мажор збиває людей на пішохідному переході ...

Праведний гнів кипить, обурений розум. У будь-якій нормальній країні люди в таких випадках виходять на вулиці, страйкують, стоять до кінця, навіть б'ються з поліцією.

А що у нас? У нас всі обурюються вдома на кухнях. Але на телеекранах обов'язково з'являється якийсь громадський працівник, який кличе народ на мітинг.

Як правило, вид цього «суспільника», в кращому випадку, довіри не викликає, в гіршому - по ньому давно плаче психіатр.

Є ще третій варіант - в ролі громадського працівника виступає скомпрометована особа. І достатньо лише набрати його прізвище в Гуглі, щоб зрозуміти - ця людина даром навіть у туалет не сходить.

Прикладів - сотні.

У Миколаєві якийсь громадський Юрій Круцилов неодноразово «робив» пікети під судом, де проходив процес у справі Макар.

николаев

  Активісти поставили намет напроти входу до суду, з плакатами, чучелом Феміди в труні і прожили так кілька діб, нічого не вимагаючи.

У Луганську є цілих два таких героя - Микола Шамрін і Михайло Пащук, один з них прославився тим, що відкусив на сесії міськради палець охоронцеві.

Ці два товариші начебто озвучують цілком популярні ідеї про захист прав громадян. Однак тільки побачивши їх, з'являється відчуття, вибачте за слово, подиву. Це те, що називають словом - зневажений. А він ніколи не стане масовим.

«Мер, прокурор, суддя, скарбник - в місті! Чотири людини нехай керують. І - шибениця перед міськвиконкомом варто. Вкрав - на шибеницю!» - так луганський правозахисник Анатолій Шамрін агітує маси.

Ще один яскравий приклад. Не так давно представники незалежної профспілки захопили дирекцію однієї з шахт вугільної компанії Ріната Ахметова.

лугаснк шахтеры

  Громадські діячі висували резонні вимоги: захистити права робітників. Що зробили їхні опоненти?

А просто витягли на світ Божий інформацію про те, що профспілковий лідер, можливо, отримує зарплату в «конкуруючій фірмі».

Природно, майже ніхто з шахтарів акцію не підтримав, і вона захлинулася в переговорах. Тобто проблему заговорили.

Словом, буйні - не ватажки. Тому всі їх акції - лише привід для новин, а віз проблем і нині там.

Надувним Януковичем по золотому унітазу

Політичні партії - особлива каста серед протестуючих. Мова, насамперед, іде про опозицію.

Звичайно, партія влади також вдається до вуличних акцій, але тут мова йде в основному про адмінресурс.

Опозиція ж у всю проявляє фантазію.

До прикладу, в минулому році на день Соборності України в Харкові Олександра Кужель запустила в небо надувного Януковича. Лялька була одягнута в майку та сімейні труси, а на обличчі був прикріплений портрет президента.

янукович надувной

 


 У цьому році дуже запам'яталася акція, під час якої опозиціонери співали колядки під СІЗО, де перебувають політв'язні.

Що тут можна сказати? Тимошенко досі в тюрмі, ряди політв'язнів ростуть. А від креативу їх захисників Межигір'я не похитнулися, і на золотому унітазі гаранта поки не з'явилося жодної тріщинки.

Сюди ж можна віднести і безглузді акції ВО «Свободи».

У Кривому Розі їх проводять мало не кожен день і по будь-якому приводу. Розвішують "рожевого Азарова" на урни.

1

 
 Але все це - безглуздий струс повітря, голі гасла, голосіння і страждання по Україні. Вони зовсім не заважають регіоналам йти напролом, подібно танкам.

У Донецьку активісти публічно вішають на площі опудало чиновника з Партії регіонів. Перед будівлею міськради.

донецк

  Щось подібне відбувається і в соціальних мережах. На кожну «капость» влади небайдужі українці відповідають новим колажем або фотожабами.

Все прекрасно. У країні - демократія, тож Януковичу є чим похвалитися перед Європою.

Ну а «Титанік» продовжує плисти в заданому напрямку.

«Немає кінцю світу!», або Врятуємо карадазького змія

Відлякування кінця світу, захист нігерійського студента, підозрюваного в замаху на вбивство, порятунок містичного тваринного - ці «проблеми» також можуть вивести людей на вулиці.

Деколи складається враження, що у наших громадських діячів є спеціальна місія - дати людям поживу для роздумів, щоб вони не думали про насущні проблеми. Це як в Америці: в розпал війни в Іраку з'являється Моніка Левінські, і вся країна з насолодою смакує подробиці її відносин з Клінтоном.

Сімферопольські студенти в кінці жовтня 2011 року під вікнами Верховної Ради Криму вимагали ... захистити і зберегти карадазького змія.

змей 2

  Пікетники заявили, що це реліктова тварина величезних розмірів, яка, за твердженнями численних очевидців, мешкає в морі біля Карадага і час від часу вибирається на сушу. Активісти заявляли, що активний водний і піший туризм, а також вилов риби в районі Карадага ставлять під загрозу існування реліктового тварини.

У тому ж Сімферополі в цьому році 21 грудня люди зібралися на мітинг, щоб «відлякати» Апокаліпсис.

Близько двох десятків молодих людей скандували «Ні кінцю світу!» І пройшли ходою до гіпермаркету «Сільпо».

У Луганську громадські працівники невтомно захищають нігерійського студента Олаолу Сунканмі Фемі, якого підозрюють у нападі на 4-х луганчан. Справа була в під'їзді. Нігерієць напав на трьох чоловік з «трояндочкою». Громадські діячі запевняють, що він захищався від ксенофобів. Тему із звичайного кримінального процесу роздули до розмірів міжнародного скандалу.

нигериец

 
 А в Одесі 20 активістів у вересні минулого року протестували проти румунізації Молдови. Ну звичайно, інших же проблем в одеситів немає ...

Боріться і поборете!

Абсурд полягає в тому, що справжній протест, покликаний висловити громадянську позицію, буває дуже складно відрізнити від всієї цієї мітингової бутафорської мішури.

На всю країну пролунали «Податковий Майдан», а також акції чорнобильців і афганців.

Запам'яталася й ще одна акція в Донецьку. Восени 2011 року під стінами Донецької ОДА пройшов мітинг проти підвищення тарифів на ЖКГ. На нього зібралося 50 осіб, деякі з яких тримали в руках вила та лопати. Протестуючі, скандуючи «Банду геть!», спробували увірватися в будівлю Донецької облдержадміністрації. Їм навіть вдалося зламати вхідні двері, але співробітники міліції стримали натиск протестуючих.

дед с вилами

  Це фото старого з вилами облетіло всю країну, однак тарифи в Донецьку так і не знизили.

Чому ці акції не стають масовими і не приносять результату? Перш за все, тут спрацьовує старий принцип, сформульований ще Мартіном Немеллером:

«Коли нацисти прийшли за комуністами, я мовчав, я ж не комуніст.
Потім вони прийшли за соціал-демократами, я мовчав, я ж не соціал-демократ.
Потім вони прийшли за профспілковими діячами, я мовчав, я ж не член профспілки.
Потім вони прийшли за євреями, я мовчав, я ж не єврей.
А потім вони прийшли за мною, і вже не було нікого, хто б міг протестувати ».


Але справа тут не тільки в пасивності мас і в упевненості, що протест нічого не змінить. На жаль, третій сектор став частиною державної машини, чиє завдання - надати народному гніву потрібне русло.

З іншого боку, набирають обертів рухи, які намагаються виконувати функції влади і правоохоронних органів.

Приміром, «Дорожній контроль», який бореться з ДАІ і з порушниками ПДР, неоднозначна організація «Оккупай педофіляй», що «відловлює» збоченців і виставляє відео з ними в Інтернет.

У Львові молоді активісти вирішили мирно блокувати роботу магазинів, які, всупереч рішенням місцевої ради, продають алкоголь після 22-ї години.

Ясна річ, що всі ці рухи недосконалі, і їх діяльність викликає масу питань.

Однак, хто сказав, що ефективний протест - справа проста, і що йому не потрібно вчитися?

Адже за право бути почутими, як і за будь-яке інше, потрібно вміти боротися.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Пригоди
18 серпня о 12:00, у селищі Красне на Львівщині, під потяг потрапила 63-річна жінка. За даними львівської поліції, потерпілу мешканку Буського району госпіталізували у реанімацію. Попередньо відомо, що жінку збив пасажирський поїзд "Івано-Франківськ - Київ" біля станції "Красне". У момент зіткнення, старша пані перебувала на колії. За ч.2 ст. 276 у поліції відкрили кримінальне провадження. Стаття передбачає від 2 до 7 років ув'язнення. Досудове розслідуван...
Влада
Сьогодні, 19 серпня, триразовому міському голові Львова Андрію Садовому виповнюється 51 рік. З нагоди Дня народження мера, сайт 032.ua пропонує львів'янам пройти тематичний тест, результати якого покажуть наскільки добре Ви знаєте біографію багаторічного очільника Львова, Андрія Садового. Більше цікавих тестів від 032.ua шукайте ТУТ. Читайте також: Львів з висоти пташиного лету: найкращі оглядові майданчики в місті Повне або часткове копіювання матеріалу...
Суспільство
19 серпня, Блаженніший митрополит Київський і всієї України Епіфаній у Львові оглянув роботи перед відкриттям першої частини Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні, що на вул. Кривоноса-Замковій. Як повідомили у прес-службі Львівської міськради, відкрити цю частину комплексу мають намір перед Днем Незалежності України, 23 серпня. Глава Православної Церкви України зауважив, що такий меморіал - унікальний для всієї країни, бо навіть у Києві ще немає відпові...
Суспільство
Власник ТОВ «Компанія Ріел-Естейт Груп», яке знищило мозаїку "Океан" у Львові пропонує відновити її власним коштом та передати місту приміщення для школи. Про це написав мер Львова Андрій Садовий на своїй Facebook-сторінці. За його словами, забудовник висловив таку позицію в листі до мерії та додатково вирішив передати для Львова приміщення під художньо-музичну дитячу школу, площею близько 1000 кв.м. Садовий виніс це питання на громадське обговорення і заз...
Культура
19 серпня о 19:00, у Львові розпочнеться традиційний, уже 12-ий Львівський міжнародний фестиваль Wiz-Art. Як повідомляє кореспондент сайту 032.ua, цього року фестиваль короткометражних фільмів дивуватиме не лише цікавим кіно з усього світу, але й оригінальним музичним супроводом - електронними та класичними творами. У рамках відкриття, у Львівському органному залі, відбудеться кінопоказ "Sound and Vision", де відвідувачі зможуть почути звуки органа, фортеп...
Суспільство
З нагоди Дня Прапора та Дня Незалежності України, Центри надання адміністративних послуг працюватимуть по-іншому та матимуть вихідні. Як повідомили у прес-службі Львівської міськради, з 24 по 26 серпня включно ЦНАПи не працюватимуть взагалі. У п'ятницю, 23 серпня, установи надаватимуть послуги з 9 до 16 години.  У вівторок, 27 серпня, ЦНАПи повернуться до звичного графіку роботи: пн - вт з 9 до 18, ср - чт з 9 до 20, пт - з 9 до 17, сб - з 9 до 16 години....
Культура
Сайт 032.ua підготував для своїх читачів добірку цікавих та безкоштовних подій, які варто відвідати у Львові з понеділка, 19 серпня, до п’ятниці, 23 серпня. Трейл і шосе: чому варто поєднувати та особливості підготовки Тих, хто бігає по асфальті, але хоче додати у своє життя трейли та навпаки, а також дізнатися як поєднати ці два види для кращих результатів і там і там, запрошують на лекцію та розмову. Тут ви зможете дізнатися, що таке трейл, а що таке біг...
Пригоди
17 серпня на курорті "Буковель" поблизу Яремче постраждало двоє мешканців Львівщини, віком 26 та 21 року. За даними місцевого видання "Курс", туристи займались роуп-джампінгом (екстремальний вид спорту, що передбачає стрибки з висоти на мотузці), і у цей момент обірвався головний канат. Обоє потерпілих впали на пішохідну доріжку та отримали травми. Їх доставили у Яремчанську центральну міську лікарню, згодом одного з них доправили в реанімацію Івано-Франкі...
Культура
Непомітно настав серпень, а це означає, що залишається лише 30 днів до завершення цієї теплої пори року. Аби ви провели кожен день серпня з цікавістю та користю, кореспондент сайту 032.ua підготував добірку речей, які варто встигнути зробити мешканцям Львова до кінця літа. 1. Випийте кави Як би банально це не звучало, але насамперед рекомендуємо вам випити кави на літньому майданчику. Щороку бариста Львова придумують нові смаки цього запашного напою, який...
Новини по темі
Середньовічний “хмарочос” на Львівщині: як Тустань стала віртуальною, - ФОТО, ВІДЕО
Купити квартиру у Львові: у якому районі міста найдешевше житло, - ІНФОГРАФІКА
Коли львів’янам чекати капітального ремонту вулиці Пилипа Орлика
У якому напрямку слід розвивати архітектуру Львова: думки експертів фестивалю "Вежа"
Хто і як планує вирішувати проблему зі сміттям на Львівщині, - ІНФОГРАФІКА
ReHERIT: як у Львові актуалізують “Простір Синагог” та переосмислюють культурну спадщину
Масові “замінування” у Львові: скільки коштують бюджету “жарти” анонімів
У Винники хочуть запустити трамвай та відновити там лижну школу
Врятувати ведмедів від людей: як функціонує притулок “Домажир” біля Львова
“Завжди мріяла переїхати до Львова": як у Львові ошукали переселенку з Донбасу