• Головна
  • На Львівщині боряться з насильством
18:11, 31 січня 2013 р.

На Львівщині боряться з насильством

Сьогодні, 31 січня, для новонабраних працівників Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розпочинають навчання щодо протидії насильству в сім'ї.

Спеціалісти Західноукраїнського центру «Жіночі перспективи» для 74 фахівців із соціальної роботи, яких з нового року введено у штат центру соціальних служб, проведуть перший семінар щодо загальних питань проблематики сімейного насильства. Навчання відбудуться в рамках комплексної програми професійної підготовки нових кадрів. Під час семінару учасників ознайомлять із загальними засадами реалізації політики протидії насильству в сім’ї в Україні та світі та з особливостями діяльності соціального працівника у роботі із сім’ями, в яких вчиняється насильство.

Зокрема, учасники вивчатимуть законодавчі та інші нормативно-правові акти, які регулюють діяльність владних структур у сфері протидії насильству в сім’ї, дізнаються про причини та передумови вчинення сімейного насильства, наслідки насильницької поведінки для жертв насильства та їхніх сімей, психологічні особливості кривдників та циклічність процесу насильства, а також роль соціального працівника у процесі надання допомоги сім’ям, які страждають від домашнього насильства.

Також, з метою об’єднання зусиль влади та громади міста у питанні подолання насильства у львівських сім’ях, учасникам нададуть вичерпну інформацію про структури та організації, які працюють над проблемою сімейного насильства у Львові та надають допомогу як постраждалим від домашнього насильства, так і особам, схильним до його вчинення.

«Проблема сімейного насильства в Україні насправді актуальна і дуже важлива. Адже від наслідків домашнього насильства страждає не лише потерпілий, а й уся родина, особливо – діти, які зростають у атмосфері постійної агресії та ворожості. Раніше над її вирішенням працювали лише громадські організації, однак в останні роки значно зросла й відповідальність влади за те, що в українських сім’ях чиниться насильство.

Сьогодні саме соціальні працівники є тими людьми, які стоять найближче до випадків вчинення домашнього насильства та працюють з такими родинами. Однак, не лише їхня робота, а спільні зусилля усієї громади можуть насправді подолати цю проблему та зупинити насильство у львівських родинах. Насамперед зміна ставлення до проблеми домашнього насильства як до явища, з яким потрібно боротись та викорінювати, допоможе нам навчитись жити без насильства. І це стосується кожного з нас особисто, адже поруч з нами завжди є люди, які потребують допомоги та небайдужості», – розповідає Надія Костіна, тренер, координатор соціальних програм Західноукраїнського центру «Жіночі перспективи».

Нагадаємо, з метою покращення надання соціальних послуг найвразливішим верствам населення міста Львова, Львівським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, відповідно до ухвали сесії Львівської міської ради від 14.11.2012 року № 1817 здійснено набір додаткових штатних одиниць у загальній кількості 74-х фахівців із соціальної роботи. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...