Сьогодні відбулося громадське обговорення проекту Програми енергозбереження для населення Львівщини

         Сьогодні, 31 січня у Львівській обласній раді відбулося  громадське обговорення проекту Програми енергозбереження для населення Львівщини на 2013 - 2016 роки.

В обговоренні проекту Програми взяли участь депутати Львівської обласної ради та представники управлінь облради, Львівської облдержадміністрації, банківських та кредитних спілок Львівщини, експерти.

Заступник голови Львівської обласної ради Валерій П’ятак розповів, що Програму енергозбереження для населення прийняли депутати Львівської обласної ради минулого скликання, але її, як одну з найуспішніших, одноголосно підтримав депутатський корпус і теперішнього скликання. Відтак, на найближчій сесії Львівської обласної ради депутати планують розглянути Програму енергозбереження для населення Львівщини на наступні 2013 - 2016 роки.

Також Валерій П’ятак повідомив, що під час зустрічей із представниками Уряду цю Програму було презентовану як таку, що потрібно підняти на центральний рівень. Були обіцянки віце-прем’єра України, що аналогічна Програма буде впроваджена через державний бюджет і це дало б колосальний ефект. Однак у цьогорічному державному бюджеті для реалізації Програми енергозбереження кошти (6 млн грн) прописані окремою стрічкою, а ось порядку використання цих коштів ще не визначено.

         Як повідомив Валерій П’ятак, починаючи з 2006 року Програма охопила понад 10 тисяч родин Львівщини. «Було надано кредитів близько 90 млн грн. З обласного бюджету було компенсовано 9 млн грн. Це означає, що ті 9 млн грн виступили своєрідним каталізатором, який посприяв реалізації проектів із енергозбереження при залученні коштів населення і давав можливість мешканцям Львівщини покращити комфорт свого життя», – зазначив Валерій П’ятак.

         Голова постійної комісії з питань інвестиційної та регуляторної політики, ПЕК, енергоефективності і розвитку підприємництва Львівської обласної ради Тарас Федак наголосив на тому, що Програма енергозбереження – одна із тих, які ефективно працюють на території області. За пропозицією Тараса Федака, на наступні роки слід визначити елементи, які найбільш ефективні в системі енергозбереження. Також він запропонував у наступному році розглянути можливість збільшення коштів із обласного бюджету на цю Програму.

Обговорення Програми енергозбереження 1

          Міський голова Городка Микола Савка поділився позитивним досвідом впровадження програми в Городку, де на реалізацію Програми енергозбереження виділяють додаткові кошти із районного та міського бюджетів.

         Під час обговорення було заслухано інформацію в. о. начальника управління інвестиційного політики департаменту економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості Львівської обласної державної адміністрації Василя Лозинського про реалізацію Програми енергозбереження для населення Львівщини у 2012 році, а також було обговорено проект Програми енергозбереження для населення Львівщини на 2013-2016 роки. Обговорювалися також питання про співпрацю банківських установ та кредитних спілок із учасниками Програми енергозбереження для населення Львівщини у 2013 році.

            Наприкінці обговорення учасники заходу вирішили рекомендувати депутатам Львівської обласної ради на найближчій сесії затвердити Програму енергозбереження для населення на 2013 - 2016 роки. Львівська обласна рада та Львівська обласна державна адміністрація підготують звернення до депутатів Верховної Ради України від Львівщини щодо напрацювання та затвердження Державної програми енергозбереження для населення у 2013 - 2016 роках, а також вишукати кошти у державному бюджеті, за підсумками першого кварталу цього року, для її реалізації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі