У Львові влаштували мітинг проти нового Трудового кодексу, - ВІДЕО

30 січня у Львові та інших містах України профспілки та наймані працівники вийшли на мітинг проти запровадження змін до Трудового кодексу. Новий урядовий законопроєкт має намір змінити низку речей, які автори називають "радянськими" щодо стосунків роботодавець-працівник.

Як повідомляє кореспондент сайту 032.ua,  у Львові протести влаштували на площі біля пам'ятник Тарасові Шевченку. Учасники акції наголосили - новий Трудовий кодекс багато в чому замінить Кодекс законів про працю, а нові норми будуть більш жорсткими та позбавлятимуть людей соціальних гарантій.

обітників зможуть, без зайвих проблем, звільнити під час відпустки, лікарняних та декрету. Об’єднання Профспілок Львівщини та Молодіжна рада ОПЛ переконанні, що замість Трудового кодексу пропонується  "неоліберальний" закон про працю, що зробить українців наймитами", - заявили організатори події.

Мітинг у Львові влаштували Молодіжна Рада Об'єднання Профспілок Львівщини та Об'єднання профспілок Львівщини, які вимагають врахувати їхні позиції при внесенні змін до трудового законодавства. Як відбувалась подія дивіться на відео наживо:

Зазначимо, у проєкті Закону "Про працю" №2708, автором якого є міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов, йдеться про те, що зміни дозволять "збалансувати інтереси сторін", знизити ріень державного втручання у сферу, розмежувати колективно-договірні та індивідуальні відносини, дотриматись конвенцій МОП та директив ЄС, "оптимізувати соціально-трудові гарантії". При цьому, у пояснювальній записці вказано, що громадська антикорупційна й антидискримінаційна експертизи проєкту не проводились, і на початках він може зменшити рівень окремих гарантій, визначених у колективних договорах і угодах.

Пропоновані зміни до Трудового кодексу
Пропоновані зміни до Трудового кодексу

Аналітичний портал "Слово і Діло" зазначив, що у разі ухвалення законопроєкту, підставою для турдових відносин буде винятково трудовий договір у письмовій або електронній формі з цифровим підписом. Серед змін є, зокрема, збільшення тривалості відпустки за власний кошт з 15 до 30 днів на рік, але й скоротяться обов'язкові вихідні - до 24 годин за кожний 7-денний період. Лікарняний до 5 днів оплачуватиме роботодавець, а з 6-го дня - за державний кошт. Планують запровадити і більш гнучкий графік роботи, але разом із тим - розмір оплати за вихідні не буде за умовчанням у подвійному розмірі, а встановлюватиметься трудовим договором. І найгучніше нововведення - надання права звільняти працівника з ініціативи роботодавця і без явних підстав.

Нагадаємо, раніше у Львові створили Всеукраїнську незалежну профспілку з учасниць руху "Будь як Ніна".

Львів новини 032 мітинг Трудовий_кодекс профспілки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
12 дуже добре
(1 оцінка)
Високі оцінки користувачів за Корисність
1 людина рекомендує
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі