29 січня: що відзначають українці та що відбувалося у Львові в цей день рік тому

Сьогодні, 29 січня, цей день увійшов в історію кількома знаковими подіями. Українці вшановують День пам'яті Героїв Крут та День мобілізації зусиль проти загрози ядерної війни. 

Кореспондентка сайту 032.ua вирішила розповісти читачам про визначні події, а також, кого сьогодні вітати з Днем Ангела та що відбувалося у Львові цього дня в 2019 році. 

День пам’яті Героїв Крут

Фото ілюстративне з відкитих джерел
Фото ілюстративне з відкитих джерел

Сьогодні вшановують День пам’яті Героїв Крут. Крути – одна з трагічних та значних подій в історії українських визвольних змагань. Відважні оборонці захищали українську незалежність, захищали Київ від захоплення більшовиками та увійшли в історію. 

Бій під Крутами відбувся у 1918 року  поблизу селища Крути та села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом Муравйова та загоном із курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

У бою під Крутами захисники зупинили стрімкий наступ ворога, затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який врятував молоду українську державність. 

День мобілізації зусиль проти загрози ядерної війни

Фото ілюстративне з відкритих джерел: День мобілізації зусиль проти загрози ядерної війни
Фото ілюстративне з відкритих джерел: День мобілізації зусиль проти загрози ядерної війни

День мобілізації зусиль проти загрози ядерної війни відзначається з 1985 року, коли була підписана «Делійська декларація». Метою якої є заклик до припинення гонки ядерних озброєнь, скорочення та поступова ліквідація ядерних арсеналів країн світу, усунення загрози ядерної війни.

Кого вітати з Днем Ангела

Фото ілюстративне з відкритих джерел
Фото ілюстративне з відкритих джерел

Цього дня, 29 січня, День ангела відзначають чоловіки з іменами: Максим, Петро, Іван, Георгій, Нестор, Зосим та жінки з іменем Леоніла. 

Що відбувалося у Львові 29 січня 2019 року

Минулого року в цей день кореспонденти 032.ua розповідали про низку подій, згадаємо деякі з них. Зокрема, під час церемонії нагородження премії “Кришталь року” Львів переміг в номінації “Найбільш відкриті видатки” за прозорість місцевих бюджетів та отримав премію. 

Також ми повідомляли, що Львів увійшов у рейтинг 5 міст України за продажем майна через ProZorro. Причиною перемоги міста є те, що він працює за кожним напрямом: мала приватизація, оренда, майно, тимчасові торгові споруди. 

Нагадаємо, кореспондент 032.ua розповідав про речі, яких більше ніколи не буде у Львові, серед них - фонтан "Кульбаба", під фонтаном знайшли залишки давнього костелу та вирішили їх законсервувати, а на площі Галицькій хочуть облаштувати громадський простір. Натомість, рік тому, 29 січня 2019 року говорили про те, що планують провести реконструкцію фонтану за 4 мільйони гривень. 

Фото з відкритих джерел: фонтан "Кульбаба"

Львів 032.ua день_в_історії свято День_пам'яті_Героїв_Крут новини
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
12 дуже добре
(4 оцінки)
Високі оцінки користувачів за Корисність
1 людина рекомендує
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі