«Скрябіна» не прийняв аеропорт Львова

23 січня у Національному академічному українському драматичному театрі ім. М. Заньковецької відбувся ювілейний концерт «Відчинилося життя», присвячений 5-річчю заснування однойменного творчого проекту.

У концерті взяли участь кращі незрячі виконавці з України і Польщі. А також з ними в дуеті співали відомі співаки української естради. Небуло лише "Скрябіна". Як повідомили організатори літак на борту якого перебував співак не прийняв львівський аеропорт.

Так, з Варшави фантастичне соло прозвучало у виконанні Анни Фадеревської  та приємно вразив присутніх спів Марії Швардак з Мукачева та Житомирський ансамбль «Гармонія».

Чудовими були виступи з Сімферополя Степана Гончаренка і Зєри Кіраджиєвої, львів’янки Вікторії Дудік та Світлани Пашкіної, з Тернопіля прибув Микола Пришнівський з Вінниці Наталія Слюсарчук, з Луцька Василь Сукач.

Дует незрячим учасникам склали провідні українські артисти Леся Горова,  Сашко Положинський, Віктор Бронюк, Сергій Фоменко, Павло Табаков, «Пікардійська терція» та оркестр Львівського національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької

У програмі концерту звучала українська і світова класика, твори сучасних композиторів, інструментальна музика, акапельні твори.

«Особливістю концерту є живий звук, використання іноваційних оригінальних інструментів і механізмів, втілені організаторами проекту погляди на роль кожної особистості у сьогоденні.» - кажуть глядачі

Творчий проект «Відчинилося життя» задуманий і втілений Львівським обласним осередком всеукраїнської громадської організації «Українська спілка інвалідів – УСІ» (автор ідеї та організатор – Оксана Потимко) і оркестром Львівського національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької - єдиним в Україні професійним творчим колективом, який співпрацює з незрячими виконавцями (диригент – з.а. України Богдан Мочурад), а також зірками опери та естради.

«Сьогодні ми святкуємо п’яту річницю від часу заснування цього всеукраїнського, можливо він вже потрошки стає міжнародним, творчого проекту «Відчинилося життя». За ці п’ять років, ми зумисне підрахували, нам вдалось організувати 40 концертів. Вони відбулися в Україні у чотирнадцяти регіонах, в дуже багатьох містах. Ми гастролювали, окрім України, в Швеції, в Молдові, в Білорусі, в Угорщині та у Польщі. Записано два компакт-диски. Один з них - це сольний диск Степана Гончаренка, кримчанина, в супроводі оркестру. Цей диск має назву «Спасибі, музико, тобі». Другий диск має назву «Творча сила» - це диск, який ми позаминулого року записували в Швеції за участю українських і швецьких незрячих виконавців так само в супроводі нашого оркестру», - розповіла автор ідеї та організатор проекту, громадський діяч Оксана Потимко.

Як повідомила організатор, унікальність проекту зумовлена практичною складністю виконання творів незрячими солістами під супровід оркестру з огляду на їх неможливість бачити паличку диригента. Додатковим критерієм ускладненості проекту є відсутність у переважної більшості незрячих учасників спеціальної музичної освіти, а також налагодження гармонійного виконання музичних творів у дуеті з професійними артистами.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі