Процедура реєстрації фізичної особи в статусі підприємця сьогодні в Україні максимально спрощена, але питань у тих, хто її планує пройти, ще багато. Найбільші труднощі зазвичай викликає вибір кодів ведення економічної діяльності. Це правильно, оскільки від такого вибору залежить законна робота бізнесмена в тих напрямках, в яких він планує працювати.
Важливі інструменти підприємця-новачка: що варто оформити при/до реєстрації

Найпростіший спосіб визначитися із КВЕД — отримати консультацію кваліфікованого юриста. Вона надається як окремо, так й у пакеті послуг, що включає реєстрація фоп під ключ. В останньому випадку підприємець не лише заощадить час на оформлення, а й зможе грамотно розподілити функції стартового етапу (займатися підготовкою, поки юристи працюватимуть із документами). Тільки перед консультацією варто розібрати 3 важливі моменти.
Печатка
Відразу треба визначитися, чи потрібна в роботі печатка. Законодавство України не зобов'язує ФОП використовувати її при здійсненні підприємницької діяльності. Але плануючи працювати з договорами, без неї обійтися складно. Крім того, печатка — це важливий статусний елемент. Її можна виготовити в різних варіантах (в тому числі, стилізовану, якщо у підприємця вже є товарна марка).
Електронний підпис
Співпрацю з податковими інстанціями найпростіше організувати в електронному форматі. Тоді на здачу декларацій й бухгалтерської звітності не доведеться кожний квартал або щороку їздити особисто (відстоювати чималі черги). Для ведення справ в електронному режимі необхідно мати цифрову печатку (електронний підпис), що готується не за 10 хвилин й потребує виконання заявником ряду вимог. Про онлайн-підпис теж краще подбати заздалегідь. Його плюси:
максимальний захист від підробки;
швидке отримання;
зручність використання;
інформативність (по ЕЦП можна достовірно визначити, хто й коли поставив візу).

Прописка в Києві
Закон, що регламентує роботу ФОП, лояльний до бізнесу, але в деяких питаннях він все ще обмежує новачків-підприємців. Серед таких питань — місце прописки. Реєстрація фізичної особи-підприємця може проводитися тільки у відповідних органах того міста чи області, де людина (заявник) прописана.
Для починаючих бізнесменів, які живуть у Києві, але зареєстровані в інших містах країни, ця законодавча вимога створює непотрібні бар'єри. Їх можна усунути — багато юридичних фірм (перевірений приклад — https://patriot.legal/) надають послуги оформлення прописки в українській столиці терміном на рік.

Якщо у вас немає бажання їхати на тиждень до рідного міста, щоб оформитися, такий варіант є ідеальним. Місце здійснення підприємницької діяльності до території її реєстрації ніяк не прив'язане. За законом ФОП має право працювати по всій країні, незалежно від того, реєстраційний орган якої області його оформив.