• Головна
  • Важливі інструменти підприємця-новачка: що варто оформити при/до реєстрації
Новини компаній
11:00, 14 січня 2020 р.

Важливі інструменти підприємця-новачка: що варто оформити при/до реєстрації

Новини компаній

Процедура реєстрації фізичної особи в статусі підприємця сьогодні в Україні максимально спрощена, але питань у тих, хто її планує пройти, ще багато. Найбільші труднощі зазвичай викликає вибір кодів ведення економічної діяльності. Це правильно, оскільки від такого вибору залежить законна робота бізнесмена в тих напрямках, в яких він планує працювати.

Важливі інструменти підприємця-новачка: що варто оформити при/до реєстрації, фото-1

Найпростіший спосіб визначитися із КВЕД — отримати консультацію кваліфікованого юриста. Вона надається як окремо, так й у пакеті послуг, що включає реєстрація фоп під ключ. В останньому випадку підприємець не лише заощадить час на оформлення, а й зможе грамотно розподілити функції стартового етапу (займатися підготовкою, поки юристи працюватимуть із документами). Тільки перед консультацією варто розібрати 3 важливі моменти.

Печатка

Відразу треба визначитися, чи потрібна в роботі печатка. Законодавство України не зобов'язує ФОП використовувати її при здійсненні підприємницької діяльності. Але плануючи працювати з договорами, без неї обійтися складно. Крім того, печатка — це важливий статусний елемент. Її можна виготовити в різних варіантах (в тому числі, стилізовану, якщо у підприємця вже є товарна марка).

Електронний підпис

Співпрацю з податковими інстанціями найпростіше організувати в електронному форматі. Тоді на здачу декларацій й бухгалтерської звітності не доведеться кожний квартал або щороку їздити особисто (відстоювати чималі черги). Для ведення справ в електронному режимі необхідно мати цифрову печатку (електронний підпис), що готується не за 10 хвилин й потребує виконання заявником ряду вимог. Про онлайн-підпис теж краще подбати заздалегідь. Його плюси:

  • максимальний захист від підробки;

  • швидке отримання;

  • зручність використання;

  • інформативність (по ЕЦП можна достовірно визначити, хто й коли поставив візу).

Важливі інструменти підприємця-новачка: що варто оформити при/до реєстрації, фото-2

Прописка в Києві

Закон, що регламентує роботу ФОП, лояльний до бізнесу, але в деяких питаннях він все ще обмежує новачків-підприємців. Серед таких питань — місце прописки. Реєстрація фізичної особи-підприємця може проводитися тільки у відповідних органах того міста чи області, де людина (заявник) прописана.

Для починаючих бізнесменів, які живуть у Києві, але зареєстровані в інших містах країни, ця законодавча вимога створює непотрібні бар'єри. Їх можна усунути — багато юридичних фірм (перевірений приклад — https://patriot.legal/) надають послуги оформлення прописки в українській столиці терміном на рік.

Важливі інструменти підприємця-новачка: що варто оформити при/до реєстрації, фото-3

Якщо у вас немає бажання їхати на тиждень до рідного міста, щоб оформитися, такий варіант є ідеальним. Місце здійснення підприємницької діяльності до території її реєстрації ніяк не прив'язане. За законом ФОП має право працювати по всій країні, незалежно від того, реєстраційний орган якої області його оформив.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...