Сех знову заговорила про біологічну небезпеку на Львівщині

Народний депутат України від Всеукраїнського обєднання "Свобода" Ірина Сех вимагає перевірити, чи відповідає  національним інтересам та національній безпеці України реалізація проекту міжнародної технічної допомоги «Зменшення біологічної загрози в Україні». Відповідний депутатський запит Ірина Сех оголосил сьогодні на пленарному засіданні ВРУ.

За її словами, створення в Україні лабораторій особливо небезпечних інфекцій може загрожувати національній безпеці. Виконавцями вищезазначеної угоди виступає американська та ряд українських компаній, які вже порушили вимоги чинного законодавства. В Україні було створено кілька лабораторій особливо небезпечних інфекцій: на базі Українського науково-дослідного протичумного інституту ім. І.І. Мечнікова в Одесі, Кримської Республіканської СЕС МОЗ України в Сімферополі, Вінницької обласної СЕС у Вінниці, Львівського науково-дослідного інституту епідеміології та гігієни МОЗ України у Львові.

Народний депутат зазначає, що у Львівській державній лабораторії ветеринарної медицини виявлено численні порушення вимог чинного законодавства України, зокрема проектну документацію не погоджено з Санітарно-епідеміологічною службою, роботи виконувалися за відсутності договору підряду, контроль за якістю, вартістю та обсягом виконаних будівельно-монтажних робіт виконавцями не вівся.  

"Систематичне та системне порушення вимог законодавства, норм та правил будівництва в Україні при створенні лабораторій, що працюють з особливо небезпечними інфекціями, ставить під загрозу стан біологічної безпеки держави, становить реальну загрозу здоровю персоналу лабораторій та мешканцям міст, де такі лабораторії розміщено, а також загрозу втрати унікальних колекцій штамів, які є національним надбанням України", - йдеться в запиті.

Нагадаємо, питання щодо біологічної загрози Ірина Сех піднімала і раніше, як депутат  Львівської облради    та голова екологічної комісії.       

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі