5 січня 2013 року, напередодні Різдва Христового, пішов з життя Віктор Кімакович

5 січня 2013 року, напередодні Різдва Христового, на 57-му році пішов з життя лікар, науковець, організатор охорони здоров’я Віктор Кімакович. Важка хвороба раптово зупинила його енергійну ходу, його мрії, плани і сподівання.  

Про це повідомляє прес-служба ГУОЗ ЛОДА

Віктор Кімакович народився 24 вересня 1956 року в с. Вощанці, Самбірського району Львівської області  у родині священника. Закінчив у 1979 р. Львівський державний медичний інститут за спеціальністю – лікувальна справа.   

Після закінчення інституту працював лікарем-інфекціоністом (Белзька районна лікарня №1 Сокальського району), завідуючим ендоскопічним кабінетом 16-ї гарнізонної поліклініки МО СРСР. Упродовж 1984 - 1988 років – лікар-ендоскопіст Львівської міської лікарні швидкої медичної допомоги.  

З 1988 року завідував ендоскопічним відділенням у Львівському обласному діагностичному центрі, а з 1994 по 2002 рік – головний лікар діагностичного центру.   

Кандидат медичних наук (1993), доцент (1996), доктор медичних наук (1998), професор (2001), Академік Української медичної академії (2001).   

Віктор Кімакович в 90-х роках створив і очолив кафедру ендоскопії і малоінвазивної хірургії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. З квітня 2005 року по грудень 2008 року – проректор Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.   

Головний редактор журналу «Практична медицина», член редколегії часописів «Сучасна гастроентерологія» та «Хірургія України». Напрями наукових досліджень: ендоскопічна діагностика і лікування передракових станів травного каналу; вплив природних чинників на ульцерогенез в експерименті і клініці. Автор близько 130 друкованих праць, серед них 2 монографії, 8 підручників і навчальних посібників, 1 довідник, уніфіковані програми спеціалізації та передатестаційного циклу за спеціальністю «Ендоскопія».   

Неповних 5 років працював начальником головного управління охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації (2002-2005, 2008 – 2010).   

У 2009 році Президентом України йому було присвоєно почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України».   

Віктор Кімакович  любив свою державу Україну, любив життя. Він був у числі тих небагатьох львівських лікарів, що у 90-х роках відроджували Українське лікарське Товариство у Львові.   

Пішла з життя чудова і непересічна  людина, потужний  керівник, талановитий лікар, знаний науковець. Залишилася старенька мати, дочки і  внуки. Залишились друзі, колеги, учні. Залишились як пам’ять, підручники і монографії, нереалізовані плани та ідеї.   

Професор Віктор Кімакович любив свою професію, віддавався сповна  важкій праці лікаря і керівника, науковця і вчителя.  Він врятував життя сотень пацієнтів, але його, на жаль, врятувати не вдалось.  

Похорон розпочнеться 8 січня 2013 року в 10 год. у Львові (у Храмі Святої Трійці, вул. Тершаковців, 11) і продовжиться в 13.30   у  с.Нагуєвичі Дрогобицького району. 

Сайт міста Львова 032.ua висловлює глибокі співчуття рідним та близьким Віктора Йосиповича Кімаковича.

Вічная пам’ять!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі