• Головна
  • 300 чоловік з 860-ти старайкували на Львівщині
15:14, 28 грудня 2012 р.

300 чоловік з 860-ти старайкували на Львівщині

Дрогобицький завод автомобільних кранів страйкував. Недовго, сором'язливо, під час обідньої перерви, на вулиці одразу біля прохідної, без подання попередньої заявки, чоловік 300 з 860-ти, але люди таки зважились на публічний протест. Раніше ж працівники влаштовували тихі страйки просто на заводі, припиняючи роботу в цехах.

Минулого понеділка доведені до відчаю робітники не витримали і вийшли зі своїми проблемами до людей. На автокрановому заводі не виплачують заробітну плату: інженерам від липня-серпня, робітникам цехів - з вересня цього року. Цехи не опалюються зовсім, і коли на дворі мороз, у робочих приміщеннях мінусова температура.

Працівниця цеху № 2, член профкому, голова комісії з охорони праці на заводі Світлана Шмігельська розповіла  про важкі будні заводу, на якому пропрацювала 34 роки. "Працюємо ми неповний робочий місяць, 14 днів, 12, отакий графік нам керівництво складає, - поскаржилась жінка. - Комірниця, прибиральниця навіть мінімальної заробітної плати не має. Причому зарплати нам часто доводиться вибивати з боєм, зупинкою роботи. Так уже три роки живемо. Хоча замовлення є, робимо автокрани для Узбекистану, вантажні установки для танкового заводу, подовжувачі для кранів, вишки, але гроші від того до нас не доходять". "Раніше ми вже зверталися і в міську прокуратуру, і в інспекцію праці, і в комісію примирення - є така у Львові. Тоді була заборгованість три місяці. І все це нічого не дало. Останній тиждень наш цех стояв, за кілька днів до нас приєднався перший цех і допоміжні дільниці. На нас не реагували, ніхто до нас навіть не прийшов. Коли ми в понеділок таки вийшли на публічний протест, до нас приїхало місцеве телебачення, ми давали інтерв'ю журналістам. А коли ми страйкували на території заводу, ЗМІ до нас не впустили. На другий день, у вівторок, нам виплатили зарплату за вересень, але це отримали тільки основні цехи, більше ніхто", - розповіла працівниця заводу.

Умови праці - окрема тема. "Мінус чотири в цеху. У нас газові ТЕНи (трубчасті електронагрівачі. - Авт. ), які не вмикають, бо дуже дорого газ використовувати. Обіцяли опалювати буржуйками, і того нема. В гардеробних є індивідуальне опалення, то його там ледь-ледь вмикають. Люди хворіють, то страхіття", - поділилася Світлана Шмігельська.

Як повідомив голова профспілкового комітету заводу Богдан Дорожовець, загалом заборгованість власників перед працівниками підприємства становить аж 4,5 млн грн. А ще на заводі ширяться чутки, що гряде велике скорочення - до 40 % людей. Наступним кроком автокрановиків буде вимога до власників звільнити генерального директора, зазначив голова профкому, хоча загалом усі розуміють, що то не директор винен у невиплаті зарплат. На запитання, хто ж власники заводу, працівники губляться: раніше були дніпропетровські, потім вони, здається, перереєстрували фірму на Кіпрі - відомому діловому центрі України…

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...