• Головна
  • У популярному додатку для знайомств «зареєструвались» українські замки
14:01, 18 серпня 2019 р.

У популярному додатку для знайомств «зареєструвались» українські замки

У додатку для знайомств «Tinder» з’явились профайли українських замків, які перебувають в занедбаному стані.

Як пояснили в прес-службі ЛМР, таким незвичайним способом намагаються привернути увагу до проблеми та знайти спонсорів дляреставрації замків.

Проект «Один шукає музу» створили за ініціативи благодійного фонду «12 Вартових», які й намагаються зібрати кошти на відбудову 12 українських замків.

«Самотність руйнує. Саме тому вони там, де люди максимально відкриті до нових знайомств», — пояснюють ініціатори проекту.

Тож тепер серед дівчат та хлопців, які шукають собі пару у додатку для знайомств, з’явились замки-одинаки. Замки, де колись жили королі та графи, де вирішували долю європейських держав, збирали дорогоцінні бібліотеки та витвори мистецтва… Але тепер кожен з них покинутий. За попередньою оцінкою експертів, якщо не вжити заходів з реконструкції, замкам залишилося не більше 60 років до повної руйнації.

Зокрема профайли створили Поморянському, Свіржському замкам та палацу Жевуських-Лянцкоронських на Львівщині, Микулинецькому замку та Коропецькому палацу на Тернопільщині, Хустському замку та замку Сент-Міклош на Закарпатті, палацу Сангушків на Хмельниччині, замку Острозьких на Рівненщині, палацу Шувалових та садибі Даховських у Черкаській області, а також Шарівському замку у Харківській області.

Лише за добу в додатку «Tinder» замки зібрали сотні уподобань профілю, користувачі жваво цікавляться та долучаються до ініціативи.

Довідково: Проект «12 вартових» створили як громадську ініціативу з метою популяризації концесії, турботи про напівзруйновану культурну спадщину і допомоги 12 українським замкам. У планах проекту також змінити підхід до збереження пам'яток культурної спадщини, зупинити руйнування в конкретних замках і розповісти про проблему всьому світу. У межах проекту проводять роботи з пошуку архівних матеріалів, прямої допомоги замкам і палацам. У серпні 2019 року на базі проекту був створений однойменний благодійний фонд «12 вартових».

Читайте також: 10 палаців у Львові, про які ви могли не знати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #новини #032ua
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...