Знання англійської зроблять обов'язковою умовою для вступу в університети

Міністерство освіти і науки розробило та схвалило на засіданні Колегії МОН Концепцію розвитку англійської мови в університетах, яка передбачає організацію мовних курсів та інтенсивів, зміну низки профільних дисциплін на англомовні та впровадження обов'язнового ЗНО з іноземної мови після бакалаврату.

Як повідомили у прес-службі МОН, володіння англійською мовою на рівні не менш, як В1 стане обов’язковою умовою для вступу, а В2 – для випуску.

Міністерка освіти Лілія Гриневич пояснила такі зміни тим, що згідно із дослідженнями, економічний розвиток країн дуже залежить від знання громадянами англійської мови - мови бізнес- та наукових стосунків у різних сферах. Тож таким чином планують покращити український науковий потенціал.

Однією з основних проблем англійської в університетах Гриневич назвала дуже різний рівень знання мови вступниками, що шкодить і студентам, які не встигають за програмою, і тим, хто страждає від політики "орієнтації на слабшого".

Читайте також: У якому напрямку слід розвивати архітектуру Львова: думки експертів фестивалю "Вежа"

Відтак, до 2023 року університети прийматимуть тільки тих абітурієнтів, які знають англійську на рівні хоча б В1. Перевірятимуть знання завдяки обов'язковому "скринінговому" тесту, який проводитимуть серед вступників.

Якщо рівень вступника нижче В1, це не позбавляє його права брати участь у конкурсі на вступ до вищої освіти в звичайному режимі, але такі абітурієнти до початку навчального року (до 1 вересня або до 1 жовтня) повинні пройти мовний інтенсив для досягнення рівня В1 - очний або дистанційний.

Студент бакалаврату не зможе отримати диплом, якщо не засвоїть іноземну мову хоча б на рівні В1+. Для старших рівнів – магістри та доктори філософії з академічним компонентом - обов’язковим буде рівень В2.

Окрім цього, за найближчі 5 - 7 років у вишах поширюватимуть Єдиний вступний іспит (ЄВІ) - тобто "ЗНО в магістратуру" з іноземної мови - на всі магістерські спеціальності для підтвердження рівня B2. Згодом цей екзамен стане обов'язковим стандартизованим єдиним вихідним (кваліфікаційним) іспитом з англійської мови для всіх студентів бакалаврату.

Читайте також: 6 креативних стартапів від львівських студентів, які можуть бути реалізовані

Львів новини 032
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі