Ігор Оверченко - львів’янин, що має плантацію кави та ферму в Еквадорі

Сайт 032.ua продовжує знайомити своїх читачів із мешканцями чи вихідцями зі Львова, які реалізували власні мрії, нетипові проекти чи успішний бізнес, у рамках редакційного спецпроекту “Історії успіху львів’ян”.

Цього разу ми поспілкувалися із Ігорем Оверченком - львів’янином, що переїхав у Еквадор та створив там власну плантацію кави, має ферму і планує створити притулок для тварин.

Пане Ігорю, розкажіть трохи про себе: звідки родом, хто за освітою, як давно мешкаєте за кордоном?

Фото надав 032.ua Ігор Оверченко

Звати мене Ігор Оверченко, я львів’янин, а точніше - з Левандівки, тобто левандівський батяр. Народився ще за часів Радянського союзу, у 1985 році закінчив фізичний факультет Львівського університету імені Івана Франка. За спеціальністю мені не вдалося довго попрацювати, а потім я 2 роки відслужив у армії, як лейтенант. А коли почалася Перебудова, то робилося все, щоб якось прожити…

Чому обрали саме Еквадор?

У нас є родина - моєї мами двоюрідні брати, які після війни втекли у США, і мені вдалося отримати візу й потрапити у Сполучені Штати Америки. Я вважаю, що то була доля, тому що дуже багато людей у той час не могли отримати візу. Ви спитаєте, що ж я роблю в Еквадорі у цей час, чому покинув таку країну мрій, як Штати? Це досить цікава історія, як я потрапив сюди. Хоча у США я прожив трохи більше, як 20 років, але в мене завжди була мрія - мати своє господарство, жити тихо і мирно поближче до природи, з тваринами - зараз у мене 4 собаки.

Фото надав 032.ua Ігор Оверченко

У Штатах я ходив до спортивного клубу, де на вході еквадорка перевіряла, чи ти член клубу. Я в той час мріяв потрапити у Патагонію, в Аргентину. У мене була “грін карта” і український паспорт, але, як з’ясувалося, для того треба було робити візу. Я дуже не люблю ту бюрократію, розповів їй про це, а вона каже: “Чому не поїдеш в Еквадор?”. Я перевірив - виявляється, українців приймають в Еквадорі без візи, гори у них теж є. Тож я приїхав у Еквадор і одразу відчув, що це - те, що я хочу.

Читайте також: ReHERIT: як у Львові актуалізують “Простір Синагог” та переосмислюють культурну спадщину

Вперше я проїздив 8 днів по Еквадору і зрозумів, що буду переїжджати сюди.  Досить довго шукав, і знайшов ферму, яка має 12 гектарів і називається “Finca Figaro”. У 2008 році я купив цю ферму, а на постійне проживання сюди переїхав у 2012 році і мешкаю тут уже 7 років.

Фото надав 032.ua Ігор ОверченкоФото надав 032.ua Ігор Оверченко

Звичайно, довелося вивчити іспанську мову (вона, до речі, набагато простіша, ніж англійська), але знання англійської також допомагає вивчати іспанську. Крім того, як типовий львів’янин я розмовляю польською і російською, як виходець з колишнього СРСР.

Не так багато наших людей подорожує по Латинській Америці. Але хочу сказати, що Еквадор - це досить незвичайна країна. Це одна з таких маленьких країн, яка все має: хочете на океан - є Тихий океан, звичайно, тут не найліпші пляжі в світі, але вони є, хочете гористу місцевість - будь ласка, теж без проблем. Тут є один із найбільших діючих вулканів у світі - Котопаксі (висота 5911 м - ред.), який 2 роки тому пихтів-пихтів, усіх лякав, бо думали, що столицю - Кіто - засипле, але потім щось передумав і перестав пихтіти… Маємо вулкани, маємо джунглі - до кольору, до вибору, як у нас казали. І природа дуже гарна і різноманітна. Тут можна за пів години, їдучи машиною, цілком змінити клімат і різновидність природи...

Фото надав 032.ua Ігор ОверченкоФото надав 032.ua Ігор Оверченко

Еквадор для любителів птахів - узагалі рай. Недалеко біля мене є село, колись там нарахували 300 різних видів птахів на 1 квадратний кілометр. І за останні 3 - 5 років Еквадор постійно виграє спеціалізовані конкурси, коли люди, які займаються птахами, у різних країнах, рахують, скількох птахів вони побачать за 12 годин.

Звичайно, як і всюди, тут є свої плюси та мінуси, але в Еквадорі - дуже хороша і родюча земля, дешеві фрукти й овочі. У зв’язку з тим, що досить велика частина населення не має багато грошей, вони хімію не вживають, вирощують і їдять екологічно чисті продукти. Я в себе на фермі також маю банани, трошки апельсинів, мандаринів. Звичайно, у мене є і типова українська господарка: качки, кури, були вівці навіть, але довелось відмовитись від них, бо їм трошки не підходять  умови. 

Що Ви робите у своїх “маленьких джунглях”?

Фото надав 032.ua Ігор Оверченко Фото надав 032.ua Ігор Оверченко Фото надав 032.ua Ігор Оверченко Фото надав 032.ua Ігор Оверченко

Купивши ферму, я зайнявся і озелененням. Тому що тут була трава для випасу худоби, а я хотів повернути ту екологію, яка була до того. Зусиллями волонтерів і моїх сусідів, які працювали для мене, ми посадили упродовж 3 років близько 4000 дерев. Моє завдання виглядало таким чином: якщо будуть дерева, тут з’явиться більше птахів і звірят, і більше кисню. Взагалі, Південна Америка не є така забруднена, як Європа чи США, тому що тут немає великих заводів і досить чисте, хороше повітря.

Читайте також: Яким хочуть зробити "Древній Звенигород" за 25 км від Львова, - ВІЗУАЛІЗАЦІЯ

4 - 5 років тому я почав вирощувати каву. У Львові - “культ кави”, але вирощувати і пити свою каву - це “щось”. Я дуже задоволений з того, і багато моїх друзів теж задоволені. Я недавно спілкувався з товаришем з Дніпра, який хоче купити в мене каву і ми прийшли до висновку, що можливо, я єдиний українець, який вирощує каву. Якщо хтось ще вирощує каву - не ображайтесь, а навпаки, відгукніться, був би радий з вами поспілкуватися! 

Фото надав 032.ua Ігор ОверченкоФото надав 032.ua Ігор Оверченко

У мене є чотири типи кави: катура, тобі, пакамара і типіка. Вони відрізняються трошки, але кава є кава - це те, що людині смакує. Мені найбільше смакує власна кава. Я застосовую інший метод для її висушення, для підготування до смаження. Коли збирають каву, її інколи називають “черешня”: вона подібно виглядає, має шкірку та м’якоть, і зерно в оболонці. Переважно, шкірку змивають і відділяють, є такі спеціальні жорна для перемелювання, тоді миють їх і висушують. А я висушую їх повністю, тому що ця м’якоть - солодка, і її смак передається зерну при сушенні, тоді кава має набагато ліпший смак. До речі, так само, кавові дерева сприяють збільшенню кисню, я десь читав, що вони відповідають за 33% кисню в світі.

Ось так виглядає упаковка моєї кави. Я навіть не задумувався над тим, що це вийшло у наших кольорах [червоно-чорний - ред.], потім аж зрозумів, коли зробив.

До мене часом приїжджають туристи, адже на фермі є багато цікавого, на що подивитися. Можна спекти хліб у глиняній пічці, яку я сам зробив, можна звудити ковбаски - теж для того є спеціально зроблене устаткування, позбирати каву, банани, подивитись на папуг. І, звичайно, природа - несамовиті краєвиди, свіже повітря.

З Вашого власного досвіду, чи складно українцеві адаптуватися до життя у іншій країні, завести там бізнес?

Фото надав 032.ua Ігор Оверченко

Тут є трошки українців, українська община. Більшість із них, правда, російськомовні. Але з тим у нас нема проблем, бо переважно, вони всі патріоти України. Я радий їх бачити і спілкуватись із ними. Багато з них приїхали сюди в пошуках ліпшої долі, чомусь вибрали цю країну, але більшість із них, як і всі українці, люди трудолюбиві, якось всі влаштувалися і можуть собі дозволити досить нормально жити. Багато з них займаються продажем троянди, тому що Еквадор - один із найбільших експортерів троянд у світі. З ким не говорив, - ніхто не жаліється, але деякі недавно повернулись в Україну, у зв’язку зі сімейними обставинами. А так - хто має бажання, можливості, буду радий, якщо приїдуть мене відвідати, показати все, у мене також можна зупинитися.

Як еквадорці ставляться до українців?

Фото надав 032.ua Ігор Оверченко

Еквадорці - переважно досить хороші люди, які нормально ставляться до іноземців. Називають, правда, усіх “грінґос”, незалежно чи ти українець, чи з Північної Америки, чи з Канади... Вони миролюбиві й приємні люди. І кухня у них досить непогана, хоч вони вживають багато карбогідратів: тобі можуть дати кусочок м’яса з рисом, і з картоплею, і з бобами. У них, як в Україні, прийнято щодня вживати зупу: в Еквадорі я ще поганої зупи не їв. Із екзотичних продуктів у них є “куї” - це морська свинка, яку смажать на грилі: я спробував, але ліпше смакує курятина. Їх готують переважно у гірській місцевості, а якщо поїхати на узбережжя, там більш популярні морепродукти - риба, креветки та інше. Також еквадорці їдять багато рису та бананів, але є банани такі, які ми знаємо, а є зелені, які по-іспанськи називаються “platano verde”, їх можна смажити, робити з них млинці й багато інших страв. У еквадорців узагалі досить проста кухня, але поживна і смачна.

Які сфери збираєтесь підкорювати у найближчому майбутньому?

Фото надав 032.ua Ігор Оверченко Фото надав 032.ua Ігор Оверченко

У мене є один проект - оскільки я люблю звірів, хочу створити куточок для собак і котів. Коли я востаннє був у Львові, не бачив вуличних собак, але тут справді проблема з ними. Я завжди вважав, що люди, які мають руки і голову, можуть якось собі самі зарадити, а ось наші чотирилапі друзі - не можуть і від нас залежать. Ми самі їх колись приручили, а коли вони стали непотрібними, то не піклуємось про них. Тому я хочу створити такий собачий притулок і працювати в тому напрямку. І, звичайно, продовжувати вирощувати каву, яку із задоволенням хтось буде пити у Дніпрі і, сподіваюсь, хтось захоче спробувати і у Львові.

Насамкінець, я хочу подякувати редакції 032.ua за можливість поспілкуватися із львів’янами!

Усі фото надав 032.ua Ігор Оверченко

Повне або часткове копіювання матеріалу без письмової згоди редакції забороняється та вважається порушенням авторських прав

Львів новини 032 кава бізнес подорожі Еквадор
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
3 лютого 2020 року представники Української Греко-Католицької Церкви, православної церкви, різних львівських фондів та шпиталів, а також представниці Клубу успішних жінок "Жінки України" зустрілись в рамцях меморандуму "Онкопревенція у Львівській області". Зустріч відбувалась у Митрополичих палатах біля церкви святого Юрія Змієборця, пише департамент інформації УГКЦ. Представники меморандуму запросили представників львівського духовенства допомогти у просв...
Суспільство
Найнебезпечніше львів’яни почуваються себе у таких мікрорайонах як Топольна-Замарстинів, 700-річчя-Чорновола та Стрийський парк – Зелена. За даними соціологічних опитувань групи "Інститут міста" за 2019 рік, опублікованих 13 лютого, почуття безпеки львів’ян корелює з фактами порушення безпеки довкола них. Група опитаних - 1 200 мешканців та мешканок Львова, віком від 18 років і старше. Також оцінка безпечності різниться залежно від часу доби. У світлий ча...
Бізнес
Компанія «Престиж-Стиль» за реставрації приміщень Львівської національної академії імені Миколи Лисенка нарахувала собі на 345 тис. грн більше. В навчальному закладі намагалися перепланувати горище під навчальні кабінети. За інформацією вказаною на сайті lviv.nashigroshi.org, комісія академії встановила розбіжності між фактично виконаними та вказаними роботами ще наприкінці 2019 року. За цими даними підрядник «Престиж-Стиль» не встановив пожежного устаткув...
Культура
7 та 8 березня  креативному просторі Lem Station відбудеться фестиваль вина та мистецтва. Lviv Art and Wine Festival пройде цього року під гаслом "Жінки у мистецтві". Подія відбудеться у Львові вдруге. Як повідомили 032.ua організатори події, обрали таку тему, бо нині жінкам у мистецтві є що сказати - їхнє слово рішуче та сильне, а талант - дивовижний і багатогранний, хоч разом із тим кожна жінка має свій шарм та надихає. Фестиваль має на меті створити зру...
Екологія
Сучасні медики вважають, що дієта з вживанням певних продуктів може знизити ризик захворювання на рак. Для цього рекомендують вживати багато фруктів, овочів, постійно контролювати свою вагу. І хоч це не є стовідсотковою панацеєю, але стане допомогою у профілактиці однієї з найпоширеніших і найстрашніших хворіб сьогодення. Як розповіли 032.ua у Центрі громадського здоров’я МОЗ України, є низка рекомендацій щодо дієти, яка допоможе знизити ризики розвитку ра...
Політика
28 січня перший президент України Леонід Кравчук в ефірі російського телеканалу обмовився, що Сталін та Гітлер домовлялися про новий мир у Львові. На його слова зреагували як німецькі, так українські історики. Про це Кравчук сказав в ефірі пропагандистської програми "60 хвилин" (слова Кравчука - з 23 хвилини). Його просили прокоментувати слова президента Володимира Зеленського про відповідальність Радянського союзу за розв'язання Другої світової війни. На...
Бізнес
14 лютого на засіданні архітектурно-містобудівна рада при ЛМР не погодила будівництво багатоповерхівок біля стадіону “Україна”. Жоден член ради не проголосував за цей проект. 14 лютого Містобудівна рада розкритикувала проект будівництва житлового комплексу поблизу стадіону “Україна”. Відповідно плану забудовника, замість колишнього ринку планують збудувати 8 багатоквартирних житлових будинків. В один з них планують вбудувати дитсадок. Також тут мають поста...
Суспільство
11 лютого у Львівській області відбулись планові навчання 16-ої окремої бригади армійської авіації "Броди". Ескадрилій на вертольотах Мі-8 і Мі-2 тренувалися у важких погодних умовах. Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони України. Тренуватися довелось у доволі специфічних погодних умовах, що вимагало дещо іншого алгоритму дій. Пілотам доводилося злітати та садити свої вертольоти на сніг, який щойно випав. Також це був один з перших подібних дос...
Суспільство
18 лютого міський голова Львова Андрій Садовий привселюдно заявив, що інформації щодо приземлення літака з евакуйованими людьми із Китаю в зв’язку з епідемією коронавірусу він не отримував.  Як повідомили в пресслужбі ЛМР мер Львова Андрій Садовий наголосив на тому, що евакуація українців через коронавірус це виключно компетенція держави, Міністерства охорони здоров'я та Ради нацбезпеки й оборони. "Ми, станом на сьогодні, не отримували жодної офіційної інф...