Як пройти безкоштовний тест на ВІЛ, гепатит і сифіліс у Львові, ‒ ФОТОРЕПОРТАЖ

Сайт 032.ua продовжує спецпроект Фотопрогулянки Львова, де ми розповідаємо читачам про цікаві місця у Львові. Раніше ми писали про Левандівку, Білогорщу, Музей Іграшок та Ретро‒гараж. Цього разу пропонуємо піти трохи далі й подивитись не лише на туристичні місця, але й дізнатися про локації у Львові, де піклуються про ваше здоров’я.

Журналістка 032.ua побувала в пункті тестування Фундації АнтиСНІД‒США в Україні (AHF Checkpoint Lviv), що розташований на вулиці Антоновича, 20 у Львові і пройшла тест на ВІЛ, щоб показати львів'янам та гостям міста, як це просто.

Довідково: Фундація АнтиСНІД‒США в Україні – одна з найбільших неурядових незалежних організацій, яка самофінансується. Вона працює у 43 країнах світу, а усі кошти, вкладені у програми в Україні та світі, отримані з прибутків від роботи соціальних підприємств AHF у США. Торік Фундація вклала в систему охорони здоров’я України 32 млн грн, для підтримки профілактики, тестування та лікування ВІЛ й опортуністичних інфекцій. У Львові упродовж місяця у цьому Центрі тестують близько 300 людей.

***

На вході AHF Checkpoint Lviv вас зустрічає усміхнений співробітник, який пропонує пройти в сусідню кімнату та присісти за стіл.

Уже за столом відбувається знайомство, він називає своє ім'я та запитує чи раніше ви проходили тестування, чи потрібна консультація щодо ризикованої поведінки. Наприклад, якщо людина мала незахищений секс з ВІЛ‒позитивним партнером (‒кою), то вона може прийти до ЛОЦГЗ (Львівський обласний центр громадського здоровʼя) протягом перших 72‒х годин на постконтактну профілактику ВІЛ та приймати лікування протягом 28 днів, що захистить від можливого інфікування.

Далі тестер ставить перед вами герметично запакований тест та пропонує перевірити термін придатності та відсутність пошкоджень. При вас розкривається упаковка, в якій міститься тест та все необхідне для збору крові.

Після цього відбувається збір крові з пальця ‒ усього необхідна одна крапля крові, яку набирають в спеціальну піпетку та наносять на тест. Після цього тест накривають, і сповіщають, що необхідно чекати 15 хвилин.

Під час очікування, коли відбувся забір крові, тестер розповідає цікаву інформацію, яку потрібно знати про ВІЛ.

Зокрема, ВІЛ передається через біологічні речовини: кров, сперму, жіночу секрецію і молоко матері. Далі тестер розповідає, що презерватив ‒ це основний засіб профілактики ВІЛ. Презервативи бувають різні: жіночі, чоловічі, з різних матеріалів. Консультант попереджає, що презервативи з латексу можуть викликати алергічні реакції у незначної кількості людей. В такому випадку рекомендують використовувати презервативи з інших матеріалів.

Також, важливо памʼятати, що якщо чоловік, з певних причин, відмовляється одягати презерватив, жінка сама може подбати про свій захист і скористатися фемідомом (жіночим презервативом), який підходить для вагінального та анального сексу, їх можна одягати за певний період до статевого акту, що досить зручно, адже жінка може одягнути його ще до побачення.

Перевірятися на ВІЛ рекомендують не рідше, ніж один раз на рік, а для людей, що практикують ризиковану поведінку, як то: незахищені сексуальні стосунки, вживання наркотичних речовин ‒ щотримісяці. Окрім ВІЛ, AHF Checkpoint Lviv можна пройти тест на вірусні гепатити В, С та сифіліс.

Консультант‒тестер розповідає, що ВІЛ станом на нині ‒ це не страшно, адже є лікування ‒ антиретровірусна терапія, завдяки якій інфікована людина проживає абсолютно таке ж життя, як неінфікована. Ідея в тому, щоб визначити статус якнайскоріше, тому що чим довше ви цього не знаєте, тим довше ваш організм є ослабленим, підвищується ризик захворіти на опортуністичні захворювання, а також різні віруси, що можуть потрапити в організм та негативно на нього впливати через ураження ВІЛ імунної системи.

Варто знати, що гепатит С та сифіліс виліковуються, а гепатит В на хронічних стадіях ‒ ні, але його інфікуванню можна запобігти вакцинацією. Працівник пункту тестування стверджує, що гепатитом можна захворіти у багатьох місцях: і в манікюрних салонах, і в стоматолога, тому також варто звернути увагу на важливість проходження тестування на виявлення цих вірусів.

Консультант‒тестер розповідає, що в цьому пункті тестування, у разі отримання позитивного статусу, готові підтримати людину, якщо потрібно ‒ піти з нею у медичний заклад для отримання необхідної медичної допомоги. Тут немає стигматизації щодо сексуальної орієнтації чи споживання наркотиків, для працівників пункту тестування кожен клієнт є однаково важливим.

Через 15 хвилин після збору крові, тестер сповіщає результат. Мені сказали, що антитіл до ВІЛ, гепатитів В та С і сифілісу у мене не виявлено. Точність тесту становить 99,6%.

Якщо проявляється перша смужка на тесті, це означає, що тест спрацював і реакція пройшла, а друга контрольна стрілка (де літера Т) нанесена антигенами та в разі наявності антитіл в організмі вони прикріплюються до антигену разом з барвником і проявляється друга контрольна стрілка.

Після завершення тесту, усі використані матеріали утилізуються.

Пункт тестування Фундації АнтиСНІД‒США в Україні на вулиці Антоновича, 20 у Львові відкритий для всіх охочих з понеділка по п’ятницю, з 9:30 до 19:30, та в суботу з 11:00 до 17:00.

Зусиллями Фундації у 2018 році 133 тис. людей в Україні пройшли тестування на ВІЛ, з них 6 тисяч дізналися про свій ВІЛ‒позитивний статус. Інформація про хворобу повідомляється персонально пацієнту у стінах центру і не розповсюджується. Працівники центру несуть кримінальну відповідальність за розголошення ВІЛ‒позитивного результату.

У пункті тестування панує дружня та толерантна атмосфера, яка створює бажання прийти сюди ще раз.

Редакція сайту 032.ua запевняє читачів, що пройти тест на ВІЛ ‒ це важливо і зовсім не страшно!

Читайте також: У дитячій лікарні Львова облаштували надсучасну лабораторію, - ФОТО

*ПОВНЕ АБО ЧАСТКОВЕ КОПІЮВАННЯ ТЕКСТУ ЧИ ФОТО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ І ВВАЖАЄТЬСЯ ПОРУШЕННЯМ АВТОРСЬКИХ ПРАВ.

Львів 032 новини
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
12 дуже добре
(3 оцінки)
Високі оцінки користувачів за Повнота інформації
1 людина рекомендує
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі