
19:52, 20 травня 2019 р.
До 2020 року кількість безробітних жінок досягне 1 мільярду осіб
У Львівському центрі розвитку місцевого самоврядування, за підтримки програми "U-LEAD з Європою" відбувся тренінг для жінок-голів об'єднаних територіальних громад семи областей Західної України щодо ґендерно орієнтованого бюджетування.
За даними експертів міжнародної організації Booz & Company, країни можуть наростити в середньому 10% ВВП, якщо офіційно працевлаштують непрацюючих жінок, віком від 20 до 65 років, кількість яких до 2020 року досягне 1 мільярду осіб, передає кореспондент сайту 032.ua.
У США до реальних показників економічного зростання можна було би додати 15 %, у Японії - 9%, в Італії - 11%, в Південній Африці - 10%.
Як розповіла педагог і спеціаліст з гендерних питань Наталія Рябушенко, у побуті люди не схильні помічати потреб інших осіб, що живуть поруч: при наявності однакових прав, не всі можуть ними скористатися.
"Роблячи безкоштовний проїзд для пенсіонерів у трамваях, ніхто не згадує, що не всі міста мають електричний транспорт. Гарантуючи всім рівний доступ до освіти, ми забуваємо, що не всі можуть цим скористатися, бо в неповнокомплектній школі нема тих можливостей, які є у великій школі. Коли проектує вулицю чоловік, який їздить автомобілем, то він головний акцент зробить на безперешкодному швидкісному русі авто. Якби проектувала жінка з дитячим візочком, чи людина на милицях, то пріоритети би відрізнялися суттєво. І тільки сівши за один стіл ті, хто їздять, з тими, хто ходить, можна домовитися і знайти оптимальне рішення", - наголосила Наталія Рябушенко.
Читайте також: В Україні підвищили вимоги до якості укладання асфальту на міжнародних трасах
Спеціаліст розповіла, що для задоволення потреб як жінок, так і чоловіків слід застосувати принцип гендерного бюджетування - якісного наповнення бюджету та цільового використання коштів.
Імплементація гендерного підходу у бюджетних процесах в Україні розпочалася із 2014 року. До 2018 року вже внесено зміни до 25 нормативно-правових актів.
За даними експертів, ґендерний підхід до бюджетування в Україні ґрунтується на ряді фактів: чоловіків на 8% менше, ніж жінок, вони живуть на 10 років менше, аніж жінки. Серед них високий рівень захворюваності на туберкульоз (70%), ВІЛ/СНІД (60%). Понад 40% всіх нинішніх 16-літніх юнаків не мають шансів дожити до пенсії, внаслідок зменшення тривалості життя чоловіків. Понад 30% чоловіків ніколи не стануть батьками з причин низького рівня репродуктивного здоров'я, більше 90% із них не знають про існування лікаря-андролога. Смертність серед чоловіків працездатного віку (28-45 років) у 4 рази більша порівняно з жінками. Понад 90% всіх ув'язнених – чоловіки.
“Ми - за те, щоб у громаді був спорт, але не лише футбол, щоб була доступна інклюзія і можливості для всіх. Щоб ті послуги, які стали можливі завдяки платникам податків, були однаково доступними для всіх жителів, незалежно від статі і фізіологічних особливостей”, - зазначила голова Заболотцівської громади Марія Дискант.
Читайте також: Де у Львові виготовити ID-паспорт громадянина України та скільки це коштує
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:44
Вчора
13:46
Вчора
Оголошення
07:10, 14 липня
live comments feed...
Коментарі