• Головна
  • Усі пам'ятки Львова за один день: погодинний маршрут
15:01, 17 травня 2019 р.

Усі пам'ятки Львова за один день: погодинний маршрут

Львів ‒ культурна столиця України. Мандрівники люблять у Львові все, починаючи з бруківки затишних вуличок з красивими будинками, закінчуючи гостинними жителями міста і доброзичливими офіціантами в легендарних і оригінальних кафе. Журналістка 032.ua підготувала для читачів погодинний маршрут, куди піти і що подивитися у Львові упродовж одного дня, щоби встигнути побачити якнайбільше.

10:00 ‒ 13:00 ‒ гуляємо центром Львова.

Перш за все, заходимо у туристичний інформаційний центр, що на площі Ринок, 1, за пам'ятником Нептунові, й просимо безкоштовну карту міста. Озброївшись, вирушаємо на екскурсію центром Львова.

Перша пам'ятка міста Лева, яку відвідаємо, ‒ Латинський Катедральний костел (Площа Катедральна, 1). У ньому ідеально поєдналися архітектурні риси минулих епох. Шкода, що жоден із тих майстрів, які займалися будівництвом, так і не побачив своєї праці до кінця, настільки довго будувався собор. На стінах Катедри зі східного боку висять ядра, які не дозволяють забути про найгрізнішу турецьку облогу Львова 1672 року. Найбільше ядро розповідає про це написом: "Ex obsidione turcica", що означає: "З турецької облоги, року Божого 1672, дня 28 вересня". 

Усі пам'ятки Львова за один день: погодинний маршрут, фото-1

Навпроти, на розі з площею Ринок, не можна не помітити один із найстаріших ренесансних будинків Львова ‒ кам'яницю родин Шольц-Вольфовичів. Він майже не змінився із 1570 року.

Ліворуч від будівлі Катедри розташована каплиця Боїмів ‒ пам'ятка Ренесансу, схожих на яку немає в усій європейській архітектурі. З боку вулиці Галицької на стіні каплиці можемо побачити оригінальні портрети багатого купця Георга Боїма та його дружини Ядвіги, початку XVII століття.

Пройшовши далі, в нішах фасаду видніються фігури апостолів Петра і Павла. Цікаво, що при створенні таких фігурних композицій, як моделей використовували звичайних людей. 

Усі пам'ятки Львова за один день: погодинний маршрут, фото-2

Обійшовши Катедру, перед входом із боку трамвайної колії бачимо Каплицю Кампіанів, з мальовничими розписами всередині: склепіння тут вкриті фресковим живописом Строїнського, а вітражі зроблені за ескізами Мегоффера та Матейка ХІХ століття. Насолодившись красивим інтер'єром, виходимо з Катедри і прямуємо вулицею Театральною.

Ліворуч звертаємо увагу на костел Петра і Павла ордену єзуїтів, який розташований під номером 13 на вулиці Театральній. Це барокова святиня XVII століття, один із найбільших храмів Львова. Нині він закритий, а всередині міститься книгосховище.

Мандруємо далі до Театральної, 18. За готелем "Леополіс" побачимо Природничий музей, що колись був палацом відомого зоолога та археолога Дідицького. Тут розміщений один із найдавніших у Європі механічних ліфтів.

З Театральної маршрут іде Вірменською, а потім ‒ Краківською вулицями. Тут ми бачимо знаменитий Вірменський катедральний собор ‒ унікальну пам'ятку східної культури на європейському ґрунті XIV‒XV століття.

Усі пам'ятки Львова за один день: погодинний маршрут, фото-3

Надзвичайно привабливий інтер'єр храму з різьбленими фігурами, віконними розписами та декоративною мозаїкою. На особливу увагу заслуговує купол, що спирається на пустотілі ребра, викладені з глиняних глечиків.

Виходимо з храму, повертаємо ліворуч, потім знову ліворуч, а далі звертаємо на вулицю Вірменську й через арковий прохід дзвіниці ідемо до Південного дворика.  Тут збереглися залишки вірменського цвинтаря, деяким плитам понад 600 років. Іще одна "родзинка" комплексу ‒ дерев'яна різьблена каплиця XVIII століття на подвір'ї.

Трохи далі від перехрестя з вулицею Друкарською, бачимо будинок "Пір року" (Вірменська, 23). Фасад будинку відповідає назві. У 70‒х роках скульптор Гавриїл Красуцький оздобив будинок, образно кажучи, різними порами року.

Після вулиці Вірменської звертаємо праворуч на площу Музейну ‒ і тут увазі мандрівників відкривається захоплюючий Домініканський собор

Усі пам'ятки Львова за один день: погодинний маршрут, фото-4

Виходимо з храму і прямуємо ліворуч маленьким сквером до пам'ятника Іванові Федорову ‒ українському першодрукареві. Тут на невеличкій площі розташований базарчик букіністичної літератури, де за символічні гроші можна придбати книги класиків світової літератури. А найголовніше, що сторінки таких книг бережуть неповторну атмосферу львівських вуличок.

Далі йдемо сходами вниз до входу на подвір'я православної Успенської церкви, розташованої на вулиці Руській, 5/7.

Після цього переходимо вулицю Руську, прямуємо вулицею Підвальною. Проходимо Міський арсенал, тепер тут розташований єдиний в Україні музей зброї.

Переходимо по вулиці Валовій до площі Соборної, 1, і захоплено вдивляємося у красу монастиря бернардинів.

Львів: усі пам'ятки за 24 години

Львів: усі пам'ятки за 24 години

Потім через браму монастиря ‒ Глинянську браму з боку Митної площі ‒ потрапляємо на монастирське подвір'я. Здається, що час тут зупинився 400 років тому. Далі від монастиря Бернардинів прямуємо вулицею Сербською в бік площі Ринок і виходимо на найцікавішу її сторону ‒ східну, де розташовані найславетніші кам'яниці  Львова. Це Палац Бандінеллі (Площа Ринок, 2), Чорна Кам'яниця (Площа Ринок, 4), і, звичайно, Палац Корнякта (Площа Ринок, 6).

Ну і нарешті прямуємо до Львівської ратуші, що розташована в центрі ринкової площі. Нині, як і в давні часи, в її приміщенні діє міськрада Львова. Такий офіційний статус, втім, не перешкоджає побувати в ній. Усі охочі можуть пройтися коридорами ратуші й вибратися на її найвищу точку. Долаємо 350 дерев'яних сходинок, і з оглядового майданчика побачимо всю неймовірну красу давнього міста.

13:00 ‒ 15:00  ‒ піднімаємося на найвищу точку Львова ‒ Високий замок.

413 метрів над рівнем моря. Парк "Високий замок" розташувався на горі, яку штучно насипали наприкінці ХІХ століття на честь річниці Люблінської унії. Таким чином, Львів отримав незрівнянний оглядовий майданчик. Дуже зручно, що за 10-15 хвилин пішки з будь-якого напрямку з гамірних вулиць міста ми потрапляємо в затишок віковічних дерев. 

Львів: усі пам'ятки за 24 години

Львів: усі пам'ятки за 24 години

15:00 ‒ 16:00 ‒ обід.

Насправді варіації і різноманітність львівських кафе і ресторанів вражають. Давно відомо, що Львів ‒ столиця кави і шоколаду. Їх можемо скуштувати на кожному розі ‒ львів'яни знаються на гастрономії. Що ж стосується ситного смачного обіду ‒ зазирнімо ще раз у наш гід кращими ресторанами і кафе Львова.

16:00 ‒ 19:00 ‒ гуляємо львівськими галереями й антикварними крамничками.

Безкоштовно можна прогулюватися галереями і крамничками на вулиці Вірменській. У галереї "Дзиґа", що на вулиці Вірменській, 35, наприклад, щодва тижні ‒ нова виставка сучасних митців. Тут можна побачити цікаві фотороботи, живопис, інсталяції та перформанси, відпочити в кав'ярні.

Як альтернативу ‒ можемо обрати екскурсію на Личаківський цвинтар. Відоме меморіальне кладовище, що розташоване на площі 40 га, засноване ще 1876 року. Личаківський некрополь ‒ цінна пам'ятка природи історії та культури, тож можемо затриматися тут довше та скористатися нововведенням ‒ нічною екскурсією кладовищем.  

Усі пам'ятки Львова за один день: погодинний маршрут, фото-7

22:00 ‒ 00:00 ‒ нічна екскурсія Львовом.

Ви побачили культурний Львів з усіх боків, відкрили арт-столицю Лева та наїлися досхочу в оригінальних львівських кав'ярнях. Тепер настав час побачити Львів нічний, пригодницький і містичний. Якщо вам такий варіант до душі, для туристів влаштовують нічні екскурсійні тури, де разом із "бургомістром" та "працівниками нічної служби Львова" ви перевірятимете місто, дізнаєтеся, чи не загубив бургомістр ключ від Львова, та що станеться, коли проб'є годинник на міській Ратуші.

Якщо такий варіант вам не підходить ‒ просто прогуляйтеся нічним Львовом. Дуже часто тут проходять концерти просто неба, вечори живої музики, а коли тепло, на центральній площі влаштовують романтичні та запальні танці для всіх охочих.

Читайте також: 10 найкрасивіших та найстаріших храмів у Львові

Усі фото – з відкритих джерел.

*Повне або часткове відтворення матеріалу без письмової згоди редакції забороняється.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #032 #новини
12,0
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...