• Головна
  • 10 цікавих під’їздів у львівських будинках, які вам сподобаються
12:12, 30 червня 2019 р.

10 цікавих під’їздів у львівських будинках, які вам сподобаються

Сучасний Львів ‒ одне з найкрасивіших та найунікальніших міст Європи, центральна частина якого занесена в список культурної спадщини ЮНЕСКО. Століттями тут будували кращі архітектори зі всієї Європи, тож незважаючи на час, архітектурні шедеври Львова дожили до наших днів в оригінальному вигляді. 

032.ua зібрав для своїх читачів 10 цікавих під’їздів у львівських будинках, які вам сподобаються.

Вулиця Героїв Майдану, 6

10 цікавих під’їздів у львівських будинках, які вам сподобаються, фото-1

За брамою будинку, збудованого 1902 року, ховається неймовірної краси вестибюль. Стіни розмальовані в стилі пі­зньо­го се­ре­дньо­віч­чя, а кольорова клепінчаста стеля нагадує готичну архітектуру та середньовічні храми. Зорі на стелі, зображення людей, істот, дивні знаки на стінах створюють захопливе казкове враження для кожного, хто сюди потрапить.

Вулиця Валова, 20

10 цікавих під’їздів у львівських будинках, які вам сподобаються, фото-2

Що у цьому будинку знаходиться Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради. Тут і ліпнина на стіні у вигляді відомих львівських будівель, і оригінальна люстра зі стрічками національних кольорів та писанками. Доповнюють інтер’єр незвичайні, як для звичних під’їздів, кам’яні "арсенальські" стіни та дерев’яні сходи на другий поверх. Окрім цього, у під’їзді зберігаються старі двері, решітки та дбайливо складена плитка для підлоги.

Вулиця Вербицького, 10-12

10 цікавих під’їздів у львівських будинках, які вам сподобаються, фото-3

Під’їзд у будинку номер 10-12 по вулиці Вербицького, як і попередній, оздоблений з думкою про Львів. Стіни прикрашають обриси львівських кам’яниць, а сонце потрапляє до приміщення через кольорові вітражі у дверях. Тут є і невід’ємний атибут міста – годинник на міській Ратуші, а також улюблений засіб пересування багатьох львів’ян – ровер.

Вулиця Винниченка, 3

10 цікавих під’їздів у львівських будинках, які вам сподобаються, фото-4

Будинок 1898 року, споруджений будівельною фірмою Зигмунта Кендзерського. На першому поверсі працює ресторан, а до квартир мешканців веде затишний і охайний під’їзд з ліпниною, кованими решітками на дверях та плиткою на підлозі.

Вулиця Дорошенка, 19

10 цікавих під’їздів у львівських будинках, які вам сподобаються, фото-5

У колишньому будинку банкіра Ландау, який виділяється розкішшю поміж інших на вулиці Дорошенка, і під’їзд облаштований відповідно. Це яскравий приклад використання необарокових форм в архітектурі кінця 1900-х рр. Oдин з найкращих прикладів архітектури пізнього історизму з бароковими мотивами. У дворі будинку розмістились магазини, реклама яких поширилась і на стіни під’їзду.

Вулиця Джохара Дудаєва, 9

10 цікавих під’їздів у львівських будинках, які вам сподобаються, фото-6

У будинку до війни містилося Польське політехнічне товариство й Інженерна палата Малопольщі, у 50-х роках минулого століття – гуртожиток Політехнічного інституту, зараз тут оселився банк. Будинок зведено у 1905 – 1906 роках за проектом 1901 року Вінцента Равського-молодшого. Оздобив вестибюль Едмунд Плішевський. 23 вересня 2008 року будинок було внесено до переліку памʼяток культурної спадщини, що не підлягають приватизації.

Вулиця Дорошенка, 38

10 цікавих під’їздів у львівських будинках, які вам сподобаються, фото-7

Охайний та затишний під’їзд по вулиці Дорошенка з ліпниною на стелі та "квітковою" плиткою на підлозі.

Вулиця Нечуя-Левицького, 15

10 цікавих під’їздів у львівських будинках, які вам сподобаються, фото-8

Будинок 1907 року, збудований за проектом Альфреда Захаревича для інженера Яна Лопушинського. Ліпний декор фасаду виконаний з модернізованими ампірними мотивами. Під’їзд пофарбований у ніжно-рожевий колір за сонячної погоди виглядає світлим і об’ємним.

Вулиця Ставропігійська, 9

10 цікавих під’їздів у львівських будинках, які вам сподобаються, фото-9

У цьому будинку до війни розташовувалась цукерня Курнаха, у 1950-60-х роках містилася база "Львівмебледеревпрому", зараз тут оселився ресторанчик. У під’їзді зникає відчуття самотності – тут тварини та птахи з різних континентів та закохана пара, і, навіть, здається, що можна почути звук сопілки.

Вулиця Івана Франка, 43

Кам’яниця 1897–1898 рр., збудована у необароковому стилі за проектом Якуба Соломона Кроха та Мавриция Зільберштайна. Скульптурно оздобив приміщення Броніслав Солтис.

Читайте також: Ляна Мицько - про перезавантаження культового фестивалю “Флюгери Львова”

Світлина на головній: Мирослава Ляхович, фото в тексті – з відкритих джерел. 

*Повне або часткове відтворення матеріалу без письмової згоди редакції забороняється. Усі фото - з відкритих джерел.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #032 #новини
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
39,72
39,78
EUR
42,65
42,73
PLN
9,84
9,86
Оголошення
live comments feed...