16:02, 10 квітня 2019 р.
Було-стало: як змінювався Львів впродовж років, - ФОТО
032.ua порівняв фото шести знакових місць у різних районах Львова десятки років тому та сьогодні і пропонує переглянути, як видозмінилося місто.
1. Готель “Львів”
Пропонуємо порівняти, як змінилася місцевість біля одного з найзнаковіших готелів Львова, розташованого поблизу історичної частини міста, за адресою проспект Чорновола, 3. Готель спорудили у 1965-му році.
Перше зображення - готель кінця 1960-х років. Друге - сучасне фото.
Клікніть на зображення, аби переглянути зміни.
2. Ринок "Добробут"
Раніше 032.ua уже розповідав про історію львівських базарів. Про те, як і коли був відкритий ринок “Добробут” читайте ТУТ. Ось, як видозмінилася ця місцевість впродовж років.
Перше зображення - фото 1978 року. Друге - сучасне фото.
Читайте також: У Львові стартують весняні кінопокази на даху. Розклад та ціни
3. ТЦ «Магнус»
Поруч з “Добробутом” розташоване ще одне знакове місце цього району міста - торговий центр “Магнус”. Він є одним з найстаріших у Львові, адже збудований у 1912–1913 роках. У 2003 році будівлю реконструювали та повернули історичну назву. З 1960 по 2003 роки це був «Центральний універмаг» (ЦУМ). Ось, як виглядав ТЦ тоді, та як він виглядає сьогодні.
Перше зображення - фото 1963-64 рр. Друге - фото 2011 р.
4. Площа Міцкевича
За часів середньовіччя Полтва перед сучасною площею Міцкевича розділялась на два рукави і на невеличкому острові, який вони утворювали, з давніх часів була поставлена каплиця Божої Матері. Острівець називався Марійний.
У 1904 році в центрі площі був встановлений пам'ятник Адаму Міцкевичу, завдяки якому площа і отримала свою сучасну назву.
Перше зображення - фото 1988 року. Друге - фото 2010 р.
5. Видавництво "Вільна Україна"
"Вільна Україна" — львівське видавництво, засноване 1967 року. До нього увійшли редакції обласних газет "Вільна Україна", "Львовская Правда", "Ленінська Молодь" та обласна друкарня. У газетному цеху працювали дві дворольні ротаційні машини ПРГ, які друкували чотири- та шестишпальтові газети, та одна однорольна машина для невеликих газет у чотири шпальти форматом А2.
Ці потужності не задовольняли тодішніх потреб, тому виникла гостра необхідність в організації нової поліграфічної бази для друкування газет у Львові. У 1970 р. розпочалося будівництво газетного комплексу на вул. Стрийській.
Перше зображення - фото 1985 року. Друге - сучасне фото.
6. Площа біля Головного вокзалу
1 березня 2019 року у Львові розпочали перший етап реконструкції площі Двірцевої. Рекострукція території триватиме до 2020 року. Проектом передбачено облаштування тут окремих смуг руху для громадського та приватного транспортів. Вулицю Чернівецьку планують розділити на дві частини з допомогою широкої пішохідної алеї, а замість кільця облаштують сучасний фонтан.
Перше зображення - фото 1960 року. Друге - сучасне фото.
А ось так має виглядати площа після реконструкції:
Використані фото: alex-shutyuk.livejournal.com, lvivcenter.org та з відкритих джерел.
За матеріалами lvivcenter.org, uk.wikipedia.org та alex-shutyuk.livejournal.com.
Читайте також: ТОП-6 локацій для молоді у Львові просто неба
Нагадаємо, 032.ua продовжує серію матеріалів про історію міста Лева. Ми уже розповідали про те, як колись одягалися львів’яни, яким місто було у 90-х, про Львів, коли містом ще протікала Полтва, про історію розвитку громадського транспорту та багато іншого.
*Повне або часткове копіювання матеріалу без письмової згоди редакції забороняється.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
10:31, Вчора
16
live comments feed...
Коментарі