• Головна
  • Львівʼяни, які не підписали декларацію з лікарем, не зможуть отримати безкоштовне лікування
11:31, 3 квітня 2019 р.

Львівʼяни, які не підписали декларацію з лікарем, не зможуть отримати безкоштовне лікування

З 1 квітня Національна служба здоров’я України планує припинити фінансування закладам первинної медичної допомоги за тих пацієнтів, які досі не обрали сімейного лікаря і не підписали з ним декларацію.

Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Управління охорони здоров’я ЛМР закликає усіх пацієнтів обрати своїх лікарів, щоб вони змогли отримувати кошти за їх лікування. 

До 1 квітня держава оплачувала медичні послуги для всіх пацієнтів: для тих, які підписали декларації з сімейними лікарями, і для тих, які не підписали декларацій. Для тих, які не підписали декларацій, держава оплачувала послуги за територіальним принципом, і це були так звані "червоні списки" пацієнтів. Саме за цими "червоними списками" за кожного пацієнта медичному закладу платили 120 грн. в рік. Однак з 1 квітня 2019 року, в рамках реформи, планується припинити оплату медичних послуг тим пацієнтам, які не обрали сімейного лікаря і не підписали з ним декларацію.

Тому, управління охорони здоров’я закликає усіх, хто ще не підписав декларацію, зробити це. Для мешканця підписана декларація є гарантією того, що він отримає якісну безкоштовну первинну допомогу лікаря, якому довіряє. А лікар зможе отримати більшу заробітну плату, ніж він отримував до цього.

Також нагадаємо, що невідкладна допомога, як і раніше, надаватиметься усім, хто її потребуватиме, безвідмовно.

Підписати декларацію із сімейним лікарем, терапевтом або педіатром можна будь-коли - цей процес не має кінцевої дати. Лікаря можна обрати в будь-якому медичному закладі, незалежно від місця свого проживання чи реєстрації, однак цей заклад має бути підключеним до системи "Електронне здоров’я".

Загалом у Львові декларацію з лікарем підписали 595 тисяч мешканців - це 78,5% від приписного населення міста.

Читайте також: 10 крутих гуртів зі Львова, про які ви могли не знати

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #032 #новини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...