• Головна
  • Українська команда з КПІ перемогла у світовому турнірі «білих хакерів»
Новини компаній
17:00, 2 квітня 2019 р.

Українська команда з КПІ перемогла у світовому турнірі «білих хакерів»

Новини компаній
Українська команда з КПІ перемогла у світовому турнірі «білих хакерів», фото-1

Команда «білих хакерів» КПІ ім. Ігоря Сікорського – dcua. Лідер Микола Ільїн (на фото крайній справа)

Команда «білих хакерів» КПІ ім. Ігоря Сікорського dcua зайняла перше місце в Топ-10 кращих команд світу, які беруть участь у міжнародних змаганнях з кібербезпеки за версією CTF (Capture the flag). Поточний рейтинг був складений по результатам серії турнірів за перший квартал 2019 р. Протягом трьох місяців українська команда dcua взяла участь у дванадцяти міжнародних змаганнях з кібербезпеки, виборовши в п’яти з них два перших і три других місця. Всього за право бути кращими змагалось майже 5 тис. команд.

Починаючи з 2013 року команда dcua стабільно входить в Топ-10 даного рейтингу. А у 2016 р. університетські фахівці з кіберзахисту вийшли на перше місце в світі за результатами року серед більше, ніж 10 тис. команд. Українські «білі хакери» сумарно у 65 змаганнях випередили візаві з багатьох відомих ІТ-компаній та іменитих університетів світу: Карнегі-Меллон (Plaid Parliament of Pwning), UC Berkley, Technische Universität München, MIT, NYU, ИТМО СПб, МФТІ, МДУ ім. Ломоносова.

Команду dcua створено в 2012 році на базі Фізико-технічного інституту КПІ ім. Ігоря Сікорського. З того часу вона постійно бере участь у змаганнях Capture the flag. Беззмінним її лідером і тренером є науковий співробітник і випускник Фізтеху КПІ ім. Ігоря Сікорського Микола Ільїн. До її складу також входять його брат, викладач Фізико-технічного інституту Костянтин Ільїн, випускники ФТІ Віктор Ситник, Микола Овчарук, випускник Інституту спеціального зв’язку та захисту інформації КПІ Андрій Данилюк та інші.

Як пояснює Микола Ільїн: «Білі хакери займаються дослідженнями уразливості, системами інформаційної безпеки, пошуком уразливості з дозволу власника ресурсу. У різних країнах діяльність білих хакерів підтримується на державному рівні. При найму спеціалістів з інформаційної безпеки з правоохоронними органами навіть укладаються договори».

Змагаючись у форматі CTF команди впродовж року беруть участь у багатьох міжнародних турнірах. Їхні результати формують рейтинг команди за рік. Фахівці з кібербезпеки різних країн світу проводять різноманітні відкриті віртуальні битви з 1995 року. Турніри проводяться як в очній формі, так і в он-лайн форматі через Інтернет з найрізноманітніших куточків світу. Сенс ігор полягає в тому, що гравці мають у певних інформаційних системах або їхніх частинах знаходити упроваджені вразливості й за їхньою допомогою «зламувати» відповідні системи. Здебільшого, змагання з кібернетичної безпеки проводяться в одному з трьох форматів. Один з них – «захоплення прапору» (Capture the flag). Підтвердженням того, що система атакована успішно, є знаходження секретного елементу (рядок символів довільного формату), який називається «прапором».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...