• Головна
  • Українська команда з КПІ перемогла у світовому турнірі «білих хакерів»
Новини компаній
17:00, 2 квітня 2019 р.

Українська команда з КПІ перемогла у світовому турнірі «білих хакерів»

Новини компаній
Українська команда з КПІ перемогла у світовому турнірі «білих хакерів», фото-1

Команда «білих хакерів» КПІ ім. Ігоря Сікорського – dcua. Лідер Микола Ільїн (на фото крайній справа)

Команда «білих хакерів» КПІ ім. Ігоря Сікорського dcua зайняла перше місце в Топ-10 кращих команд світу, які беруть участь у міжнародних змаганнях з кібербезпеки за версією CTF (Capture the flag). Поточний рейтинг був складений по результатам серії турнірів за перший квартал 2019 р. Протягом трьох місяців українська команда dcua взяла участь у дванадцяти міжнародних змаганнях з кібербезпеки, виборовши в п’яти з них два перших і три других місця. Всього за право бути кращими змагалось майже 5 тис. команд.

Починаючи з 2013 року команда dcua стабільно входить в Топ-10 даного рейтингу. А у 2016 р. університетські фахівці з кіберзахисту вийшли на перше місце в світі за результатами року серед більше, ніж 10 тис. команд. Українські «білі хакери» сумарно у 65 змаганнях випередили візаві з багатьох відомих ІТ-компаній та іменитих університетів світу: Карнегі-Меллон (Plaid Parliament of Pwning), UC Berkley, Technische Universität München, MIT, NYU, ИТМО СПб, МФТІ, МДУ ім. Ломоносова.

Команду dcua створено в 2012 році на базі Фізико-технічного інституту КПІ ім. Ігоря Сікорського. З того часу вона постійно бере участь у змаганнях Capture the flag. Беззмінним її лідером і тренером є науковий співробітник і випускник Фізтеху КПІ ім. Ігоря Сікорського Микола Ільїн. До її складу також входять його брат, викладач Фізико-технічного інституту Костянтин Ільїн, випускники ФТІ Віктор Ситник, Микола Овчарук, випускник Інституту спеціального зв’язку та захисту інформації КПІ Андрій Данилюк та інші.

Як пояснює Микола Ільїн: «Білі хакери займаються дослідженнями уразливості, системами інформаційної безпеки, пошуком уразливості з дозволу власника ресурсу. У різних країнах діяльність білих хакерів підтримується на державному рівні. При найму спеціалістів з інформаційної безпеки з правоохоронними органами навіть укладаються договори».

Змагаючись у форматі CTF команди впродовж року беруть участь у багатьох міжнародних турнірах. Їхні результати формують рейтинг команди за рік. Фахівці з кібербезпеки різних країн світу проводять різноманітні відкриті віртуальні битви з 1995 року. Турніри проводяться як в очній формі, так і в он-лайн форматі через Інтернет з найрізноманітніших куточків світу. Сенс ігор полягає в тому, що гравці мають у певних інформаційних системах або їхніх частинах знаходити упроваджені вразливості й за їхньою допомогою «зламувати» відповідні системи. Здебільшого, змагання з кібернетичної безпеки проводяться в одному з трьох форматів. Один з них – «захоплення прапору» (Capture the flag). Підтвердженням того, що система атакована успішно, є знаходження секретного елементу (рядок символів довільного формату), який називається «прапором».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Оголошення
live comments feed...