Чому райони Львова так називаються - 032.ua
User views view_news rubric_id news_rubric_id 2

Чому райони Львова так називаються

032.ua пропонує перевірити, як добре ви знаєте відповіді на наївні питання про назви районів рідного міста, та розповідає про історії з життя їх мешканців. Раніше ми писали про Шевченківський, Галицький та Франківський райони. Цього разу - запрошуємо довідатися більше про Личаківський, Залізничний та Сихівський райони Львова.

Личаківський район

Район Львова, який охоплює територію північно-східної частини міста: Личаків, Великі Кривчиці, Лисиничі, Майорівку, Погулянку, Знесіння, Кайзервальд, Цетнерівку, Ялівець та місто Винники.

Про назву

Назва району походить від його основної дільниці — Личакова. Є дві версії походження цього слова — від «личаки» (плетене з лика або іншого матеріалу старовинне селянське взуття), які виготовляли місцеві мешканці та назви маєтку Лютченгоф-Личаків. Слово “Личаків” також широко представлене у топоніміці району — його центральна вулиця - Личаківська. Крім того, тут розташовані Личаківський цвинтар та Личаківський парк.

У радянські часи район називався Червоноармійським — сучасну назву йому присвоїли лише на початку 90-х років минулого століття.

З історії району

Більш інтенсивний розвиток східної частини Львова розпочався у XX столітті — у 1907 році на Личаків запустили електричний трамвай, а вже наступного року через Великі Кривчиці проклали залізничну колію від Підзамча до Личаківського двірця.

Однак, здебільшого ця частина Львова мала "розважально-рекреаційне та медичне" значення для міста — тут розташовувались численні парки, зокрема протягом 1908-14 років на Кайзервальді діяв перший в Україні луна-парк з атракціонами. Саме тут також розташовувались численні медичні заклади.

qJYZXLDgNMw51euz5t1Wb2QhHB3dxnIpyVz6UA4xdaDivn7VO2xRLBGrDZtvwKhSjgVWtCEBogsVcLFNljCghq4OCIFTEHJdatoGezhXeq3pJkx5MUWhqbnE5Q7l5gooEhjUCwgE

Прокладання трамвайної лінії вулицею Мечникова (1910-ті роки)

10 січня 1940 року Політбюро ЦК КП(б)У вирішило утворити чотири райони Львова, зокрема, східна частина міста увійшла до Червоноармійського району. Межі району не змінювались, за єдиним винятком, коли 26 вересня 1959 року до складу Червоноармійського району включили місто Винники. За радянської влади територія сучасного Личаківського району здебільшого уникла індустріалізації — тут фактично немає великих підприємств, натомість, район продовжив розвиток, як зона відпочинку та рекреації.

У 1966 році в частині Кайзервальду створили музей народної архітектури та побуту “Шевченківський гай”.

pQfh01GtkrH1JWc6v-Y9SUI5mHWGXXcrSp_Lp1FF7EPM-KCxHd2JNu_m3JKElAI6z4JrYfDoEQoUxi1h2ue2XCVZfxZV78h9bVvR6g_PdDd-nOcbhPiGjP2zsWHvr4UHdh6XThVL

Миколаївська церква з села Кривка, з якої розпочинається історія музею “Шевченківський гай”. Фото 1931 року

Читайте також: Романтичний Львів: куди піти цього тижня

Залізничний район

Район Львова, який охоплює територію південно-західної частини міста: Левандівку, Білогорщу, Скнилівок, Сигнівку, частково Рясне, Клепарів, Богданівку та смт Рудне.

Про назву

Залізничний район разом із Шевченківським — один з двох районів, назву яких не міняли з радянських часів. Вочевидь, вона пов'язана з тим, що район утворено навколо залізниці — на його території розташований Головний залізничний вокзал, а також низка невеликих станцій. Крім того, саме в Залізничному районі, здебільшого на Левандівці, традиційно мешкають працівники Львівської залізниці.

З історії району

Справжній розвиток цієї території розпочався з 1861 року після будівництва залізниці Перемишль-Львів, яка з'єднала місто з Віднем. На місці сучасного Головного вокзалу постала перша будівля залізничної станції Львів.  А вже у 1866 році було збудовано Чернівецький залізничний вокзал — на місці теперішнього приміського вокзалу.

У  1895 році Головний залізничний вокзал був з'єднаний із центром міста трамваєм на кінній тязі та електричним. Наступним кроком до розвитку Південно-західної околиці Львова стало зведення у 1904 році нової будівлі залізничного вокзалу — зараз це головний залізничний вокзал Львова. Свого часу його вважали найсучаснішим вокзалом Європи.

v1eR7uXBaqLTHYo6Sr7vjpASbJE0xPY88hI-R4w2eti0NCCaFWmYmSvFDpZxnL8u1WV9f1edBQ_N4aFHTqqAaya6sODO-Ja2zi47aCVy646IOHY8fB7jg6G6QDhTOBMsIauCxzWD

Львів. Залізничний вокзал. Фото початку ХХ століття

У повоєнні роки на території району починається бурхливе промислове будівництво.

У 1955 році завершується будівництво нового приміщення Львівського аеропорту.

Паралельно в районі ведеться масове житлове будівництво — у 50-х роках з'являються малоповерхові будинки барачного типу на Левандівці, у 60-х роках починається масове зведення «хрущовок» на вулицях Виговського, Любінської, Городоцької. На початку 70-х років за адресою вулиця Виговського, 1 звели перший у Львові 9-поверховий будинок.

zztkkaykE8sqDbzkZvJRKdStktaGyB69VM4GEISHDZmuQMDKiB-HHxiHBOYzYqVKaBlqdHyAyZukY5SX3KOWX2uT0Cuo_yKI-htC3-IqN0J1n8i5fLrRZIx2xq11D5vmMo8BG4tz

Фасад радянського аеровокзалу (2004 рік)

Читайте також: Університети Львова: 8 атмосферних ретро-фото

Сихівський район

Район Львова, який охоплює територію південно-східної частини міста: колишніх сіл та місцевостей — Сихів, Козельники, Пирогівку, Боднарівку, Персенківку, Новий Львів, Пасіки, частково Снопків і частково колишні угіддя села Зубра.

Про назву

Назва району походить від назви найбільшого житлового масиву Львова — Сихова, який є основою. Він успадкував її від назви села Сихів, яке увійшло до складу Львова після чого на його місці було збудовано цей житловий масив.

Одну з версій походження назви Сихова 032.ua розповів найвідоміший гід Львова Петро Радковець.

З історії району

Саме цей район має найбільше у місті населення з-поміж шести інших районів. І це при тому, що Сихівський район є наймолодшим: освоєння більшої частини територій, які входять до його складу, розпочалось лише в останній чверті минулого століття і не завершилось й досі.

У 1865 році поблизу Сихова пройшла залізнична лінія Львів-Чернівці, на якій було відкрито станцію Сихів. Однак, ані до бурхливого розвитку території, ані до приєднання до Львова це не призвело.

Рішенням Львівського облвиконкому від 13 червня 1952 року село Сихів включили в межі Львова. Перший проект детального планування, який уточнив намічені генпланом траси майбутніх магістралей, був розроблений ще в 1965—1966 pp.  Подальше проектування здійснювалося в 70-ті роки після реконструкції львівського домобудівельного комбінату.

JP1Fm8F2GYYFO2Ul0msr8Tz_Btj3teI4RPkahN_86gitmdK1f84KK-8YMu3TW8adR6J8_yVYN5JkkTr_Vy82qrxUBWhG38hstVc0bsdlrORjcDqdrJL1PlwH1ZG3Pk3d3DVavlTY

За радянських часів Сихів забудували типовими панельними будинками

Повноцінне освоєння Сихова почалося з 1979 року прокладенням вулиці Ізоляторна (пізніша назва — Ворошилова, а тепер — Сихівська) з шляхопроводом через залізничну колію, а вже в 1981 році першим його мешканцям урочисто вручили ключі від квартир.

2nVt1jr88jC0qRnqFiMXpjdGCQ2wjCvxPv9ki0RxSMpD1_sbpuwpol0Usnk7quD6kCccxv1cSO5wIirw_tYIoXvbft7sM8nj9gV3SKiybRmUDiOQIg5QgN47Zd9OMt5kMiyfcJ_F

Радянський Сихів. Фото 1989 року

Нагадаємо, 032.ua продовжує серію матеріалів про історію міста Лева. Ми уже розповідали про те, як колись одягалися львів’яни, яким місто було у 90-х, якою колись була зима у Львові, про історію розвитку громадського транспорту та багато іншого.

За матеріалами: photo-lviv.in.ua та uk.wikipedia.org.

*Повне або часткове копіювання матеріалу без письмової згоди редакції забороняється.

Львів райони історія старі_фото
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Єдина система місцевих петицій — це інструмент громадського впливу, який з’явився в Україні відносно недавно — 22 лютого 2016 року і за останні кілька років набрав популярності серед мешканців Львова. Лише станом на початок лютого до Львівської міськради зареєстрували 30 звернень. Втім, львів’яни і, зокрема, читачі 032.ua неодноразово скаржилися, що не можуть підтримати е-петицію на Єдиній системі місцевих петицій. У зв’язку з цим кореспондент нашого сайту...
Культура
032.ua розповідає про автобусні тури зі Львова на березень, які обов’язково додадуть яскравих емоцій, зроблять старт весни незабутнім, а також вкотре переконають, що Україна - прекрасна. Два дні у Закарпатті Один з найпопулярніших напрямків. Закарпаття особливо зачаровує своєю атмосферністю у весняну пору. Традиційно у перший день туристів запрошують до Мукачева та Замку Паланок, що є унікальним зразком середньовічної архітектури. Другий день зазвичай мин...
Суспільство
Сьогодні, 22 лютого, виконавчий комітет ЛМР на засіданні затвердив перелік соціально-культурних проектів ГО у галузі “Туризм”, яким виділять кошти із бюджету Львова. Про це повідомила прес-служба ЛМР. “Ми мали два пріоритети: створення нових туристичних маршрутів у місті Львові, а також створення інноваційних ІТ проектів у туристичній сфері,” - пояснила начальник управління туризму ЛМР Ліна Остапчук. Читайте також: У Львові проведуть конкурс на будівництв...
Пригоди
Сьогодні, 22 лютого, Служба порятунку “102” отримала інформацію про ДТП, яка сталася в місті Рудки Самбірського району. Про це повідомили у відділі комунікації поліції у Львівській області. 31-річний мешканець міста Рудки, що керував автомобілем “Рено Лагуна”, не впорався з керуванням та виїхав на тротуар, після чого зіткнувся з електроопорою. Як встановили правоохоронці, водій транспортного засобу перебував у нетверезому стані. Внаслідок інциденту травм...
Кримінал
Вчора, 21 лютого, близько 2:00 ночі до Служби порятунку “102” звернувся охоронець науково-дослідницького інституту та проінформував поліцейських про незаконне перебування посторонніх в будівлі, що на вулиці Антоновича у Львові. Як повідомляє прес-служба патрульної поліці у Львівській області, правоохоронці обстежили територію інституту і виявили на 2-му поверсі в технічній кімнаті трьох чоловіків, які ховалися в шафах . Зловмисники не змогли пояснити причи...
Суспільство
Сьогодні, 22 лютого, виконавчий комітет ЛМР ухвалив рішення про проведення Всеукраїнського конкурсу на кращий проект будівництва церкви у Львові. Як повідомили у прес-службі ЛМР, замовником проекту будівництва є управління архітектури та урбаністики міської ради. Ця структура й проводитиме конкурс, затверджуватиме програму та узгоджуватиме склад жюрі. Згідно з прийнятим рішенням, в районі вулиць К. Левицького – Пекарської планують облаштувати храм Ікони Пр...
Суспільство
Голова Жидачівської районної ради Ігор Кос підписав розпорядження про звільнення Богдана Бойчука - головного лікаря Жидачівської районної лікарні, де й померла 28-річна породілля. За інформацією журналістів видання "Zaxid.net", Бойчук написав заяву на звільнення ще в кінці грудня 2018 року, відразу після смерті молодої породіллі. Наразі тимчасовим керівником медичної установи буде Михайло Майданський, який раніше працював заступником головного лікаря з ме...
Суспільство
Для мешканців Сихова облаштували новий відкритий спортивний майданчик.  Про це повідомляє кореспондент сайту 032.ua.  Як розповів у коментарі нашому сайту керівник ЛКП «Спортресурс» Ігор Самотій, новий майданчик уже повністю обладнали усім необхідним спорядженням.  Читайте також: Як у Львові курсують нічні маршрутки, - ГРАФІК "Подібних компактних спортивних комплексів мало б бути якнайбільше по всьому місту. Тут можуть займатися не лише місцеві мешканці, м...
Кримінал
Через Львівську митницю до України незаконно ввозили елітні автомобілі, при цьому не сплачуючи жодних митних платежів. Згодом ці транспортні засоби продавали за фальшивими документами. Як повідомили у прес-службі Державного бюро розслідувань, правоохоронці вже провели обшук службових приміщень Львівської митниці, а також місць, де мешкають працівники митниці. Станом на сьогодні правоохоронні органи встановлюють кількість автомобілів, які незаконо ввезли н...